Landie, kouzlo pohybu
Novinky
SNÍŽILI JSME POPLATEK ZA DOCHÁZKU VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

EU
S radostí si Vám dovolujeme oznámit, že se nám podařilo uspět v žádosti o dotaci z fondů Evropské unie, a to v rámci Operačního programu Zaměstnanost, který podporuje rovné příležitosti při vstupu na trh práce a zlepšuje podmínky pro zaměstnanost u rodičů s malými dětmi. Peníze získané touto dotací nám umožnili od září 2016 významně snížit školné při zachování vysokého standardu naší vzdělávací nabídky. Nové cenové podmínky naleznete zde. V případě zájmu Vás zveme srdečně na návštěvu. Přihlášku do dětské skupiny si můžete stáhnout a vyplnit zde.

Po stopách víly Podzimněnky - Úterý 27. září 2016

Vydáme se po stopách víly Podzimněnky, která nám v dopisech napoví, kdy mít oči otevřené, aby nám nic z podzimní krásy neuniklo. Zjistíme, co dělají na podzim zvířata, seznámíme se s lesními plody a lidovými pranostikami. Na konci budou děti hledat podzimní poklad.

Řemeslná dílnička – Pekař Pavel - Středa 21. září 2016

Do školky přijede lektor z Muzea Říčany. Ukážeme si s ním různé druhy obilí a mouky. Budeme pozorovat, jak pracují kvasnice, a hádat, co se dává do chleba a do koláčů. Děti vypracují slané těsto, vytvarují a ozdobí pečivo kmínem a mákem (pečivo není určeno k jídlu) a upečeme si voňavé houstičky.

Schůzky s rodiči
pondělí 12. září 2016 - Berušky a Broučci
úterý 13. září 2016 - Motýlci
čtvrtek 15. září 2016 - Včelky

Milí rodiče, srdečně Vás zveme na zahajovací třídní schůzku. Popovídáme si o organizačních pravidlech naší mateřské školy a seznámíme vás s akcemi, které plánujeme uskutečnit v tomto školním roce.

Podporujeme projekt Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola
Jak to, že jídelny ve školkách a školách nevyužívají při přípravě pokrmů pro děti aktuální vědecké poznatky o výživě? Proč se raději řídí zastaralými koncepty výživových pyramid? Proč školní jídelny nenabízejí stravování pro děti s dietními potřebami, např. bezmléčná, bezlepková či bezmasá jídla? Naše koncepce je založena v souladu s konceptem projektu a proto jej rádi podpoříme. Bližší informace se dozvíte na stránkách projektu Skutečně zdravá škola.

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.