Landie, kouzlo pohybu
Novinky
Hurá prázdniny!!!

Vážení rodiče, děkujeme Vám za přízeň ve školním roce 2015/16, ve kterém jsme si společně s Vašimi dětmi užili spoustu legrace a zábavy v naší "Pohádkové zemi Landii". Přejeme Vám i dětem krásné léto a pohodovou dovolenou. Budeme se na Vás těšit na prázdninových příměstských táborech nebo na začátku školního roku v září./div>

SNIŽUJEME POPLATEK ZA DOCHÁZKU VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

EU
S radostí si Vám dovolujeme oznámit, že se nám podařilo uspět v žádosti o dotaci z fondů Evropské unie, a to v rámci Operačního programu Zaměstnanost, který podporuje rovné příležitosti při vstupu na trh práce a zlepšuje podmínky pro zaměstnanost u rodičů s malými dětmi. Peníze získané touto dotací nám umožní od září 2016 významně snížit školné při zachování vysokého standardu naší vzdělávací nabídky. Nové cenové podmínky naleznete zde. V případě zájmu Vás zveme srdečně na návštěvu. Přihlášku do dětské skupiny si můžete stáhnout a vyplnit zde.

Letní příměstské tábory v Landii 2016 - též pro děti, které nechodí pravidelně do MŠ LANDIE

I pro letošní letní prázdniny jsme pro děti připravili tradiční příměstské tábory v Říčanech. Týdny i dny se dají libovolně kombinovat v průběhu celých prázdnin. Režim je upraven pro děti ve věku od 2 do 8 let. Rodič či pověřená osoba každé ráno (mezi 07:00 – 09:00) přivede účastníka tábora a v podvečer (mezi 16:00 – 17:30) vždy odvádí domu. V průběhu dne je pro děti zajištěna strava formou dopolední svačiny, oběda, odpolední svačiny a celodenní pitný režim, jídelníček můžete sledovat zde. Děti se mohou těšit na pestrý program po tématických týdnech. Každý týden je plánován jeden celodenní výlet. Děti jsou rozdělené do věkově bližších skupin a program se přizpůsobuje aktuálním možnostem dětí. Podrobnosti k táborům naleznete níže. Termíny tématických týdnů se mohou změnit v závislosti na změně termínu výletů, připadajících na aktuální tématický týden.

Poslední den ve školce - čtvrtek 30. června 2016

Školní rok 2015/16 opět utekl jako voda. Poslední den ve školce si připomeneme, co jsme všechno zažili, a popřejeme si krásné léto a dobrodružstvím nabité prázdniny! :-)

Jak šel Měsíc na návštěvu ke Slunci - pondělí 20. června 2016

Do školky zavítá sférické kino s 3D projekcí o tom, jak mladý Měsíc putoval ke Slunci. Děti se seznámí s naší sluneční soustavou a také se dozvědí o znameních zvěrokruhu. Promítání je doplňkem ke vzdělávacímu programu Vesmír, který v červnu probereme na všech třídách.

Zahradní posezení u ohýnku - čtvrtek 16. června 2016

Všechny děti a rodiče srdečně zveme na rozloučení s letošním školním rokem, které proběhne na zahradě naší školky. U ohýnku si opečeme buřtíky, zazpíváme společně písničky a v klidu si popovídáme o našich prázdninových cestách i plánech do budoucna. Moc se těšíme na setkání s Vámi!

Den pro naši školku - úterý 14. června 2016

Dělání všechny smutky zahání! A pokud něco uděláme pro svoje okolí, o to větší radost z toho budeme mít. Proto jsme se rozhodli jedno dopoledne věnovat naší školce. Všichni se oblečeme do pracovního, vytrháme travičku, zameteme chodníčky, posbíráme kamínky a vrátíme je, kam patří. Věříme, že i naši nejmenší najdou svoje uplatnění a všichni budeme patřičně hrdí na to, jaký kus práce jsme spolu odvedli.

Výlet do Uhříněvsi - pátek 10. června 2016

Maminka Vojty Mičáka nás pozvala na šestý ročník Příběhu potravin, s podtitulem „Věda na polích a ve stájích“. Naučná stezka děti zavede nejprve na pastviny a do stájí za zvířátky a potom se děti přesunou na pole a políčka, kde se budou seznamovat s tím, jak se pěstují rostliny, budou poznávat a rozlišovat semínka různých plodin, zjistí vše zajímavé o zpracování obilovin. Na závěr si děti zaskotačí v pohankovém brouzdališti.

Tenisová průprava - čtvrtky 2., 9., 16. a 23. června 2016

Tenisová průprava bude stejně jako doposud probíhat pod vedením našich osvědčených kvalifikovaných trenérů na venkovních kurtech tenisového areálu Oáza. Děti budou potřebovat pohodlné sportovní oblečení a sportovní obuv. Jelikož hrajeme venku, nesmíme zapomenout kšiltovky proti sluníčku, případně opalovací krém.

Plavecká průprava - Středy 1., 8., 15., 22. a 29. června 2016

Motýlci a Včelky budou pokračovat v plavecké průpravě s plaveckou školou volnočasového centra Na Fialce. Na plavání vždy dětem připravte plavky, ručník, mýdlo, doporučujeme také koupací čepice, to vše v igelitové tašce. Na plavání budeme i v případě teplého počasí jezdit mikrobusem.

Společné fotografování - pondělí 30. a úterý 31. května 2016

Blíží se závěr školního roku a s ním i tradiční fotografování všech tříd. Prosíme proto všechny rodiče, aby v pondělí i v úterý přivedli děti do školky, i když v dané dny do školky nedochází. Bude hezké, když budou mít děti na fotografii všechny své kamarády a spolužáky ze třídy. Oblečení na fotografování raději přineste zvlášť v tašce, aby si je děti neumazaly. Před focením děti převlékneme.

Malá technické univerzita - Stavitel věží - pondělí 30. května 2016

Děti čeká poslední lekce malé technické univerzity. Vyvrcholením půlročního vzdělávání nemůže být nic jiného než stavba věží. Koho z nás by nelákalo postavit největší věž z kostek Lega? Děti se od lektorky dozvědí, jak takovou věž postavit, aby byla stabilní a nespadla. Cílem lekce bude postavit model vysílače na Ještědu. Držíme malým stavitelům palce!

Folklornice ve školce - pátek 27. května 2016

Do školky jsme pozvali hudební program zaměřený na lidovou muziku a folklor. Děti si poslechnou známé lidové písně v doprovodu akordeonu, vozembouchu a rytmických nástrojů. Muzikanti dětem předvedou lidové kroje z Čech a Moravy a naučí je základní kroky lidových tanců. Odvážné holčičky a kluci si mohou vyzkoušet hru na vozembouch.

Celodenní výlet - úterý 24. května 2016

Farma park v Soběhrdech je ideálním místem na výlet pro malé i velké děti. Na malém prostoru zde najdeme velkou spoustu zvířátek z různých koutů světa, o kterých se zde můžete dozvědět spoustu zajímavých údajů (Včelky) nebo si je můžete prostě jen pohladit (malé Berušky). Farma park nabízí také zábavu a prostor pro bezpečnou hru dětí. Proto jsme toto místo zvolili pro společný celodenní výlet všech tříd. Časy odjezdu a příjezdu do školky ještě upřesníme podle počasí.

Školka v přírodě - 16. - 20. května 2016

Děti ze třídy Motýlků a Včelek se spolu s paní učitelkou Klárkou a Radkou vydají na 5ti denní školku v přírodě, a to na Smejkalovu boudu v Krkonoších. Děti, které do školky v přírodě nepojedou, zůstanou normálně ve školce ve spojených třídách. V tomto týdnu nebude probíhat ani plavání ani tenisová průprava.

Výstava ze života hmyzu - úterý 10. května 2016

Už jste s dětmi někdy viděli housenky nebo kukly lišaje smrtihlava? V muzeu právě nyní můžete pozorovat, jak se housenky přeměňují v kukly. Mimoto děti na výstavě nahlédnou do království včel, vos, mravenců a jejich vztahů. Praktická část expozice pokračuje na zahradě muzea, kde si děti prohlédnou hmyzí hotel a nově i čmelín. Nakonec si na dvorku pohladíme králíčky a nakrmíme slepičky.

Pojedeme vlakem a přespíme ve školce

Zdatné Včelky budou mít noc ve školce spojenou s odpoledním výletem na zříceninu hradu Hláska. Ve čtvrtek 5. května odpoledne se děti vydají na cestu jako správní výletníci vlakem, poté se vydají stezkou podél potoka a budou vyhlížet věž "tajemného hradu". Na místě je přivítá Bílá paní, která se ujme slavnostního pasování našich předškolních Včelek na školáky. Po návratu opět vlakem do školky se děti připojí ke kamarádům ze třídy Motýlků a prožijí společně noc ve školce.

Berušky jedou na výlet

Ve čtvrtek 5. května pojedeme s dětmi s Berušek na malý výlet do Voděrádek. Elišky babička nás pozvala na farmu, kde si prohlédneme a možná i pohladíme kravičky a telátka.

Čarodějný rej - čtvrtek 28. dubna 2016

Do školky se slétnou malé čarodějnice a čarodějové na svém každoročním sletu a užijí si dopoledne plné tance, her a zábavy. Možná se letos konečně proletíme na koštěti!

Malá technické univerzita - Stavitel mostů - pondělí 25. dubna 2016

Další lekce malé technické univerzity se bude točit kolem stavby mostů. Děti se dozví, jak správně postavit pilíř, aby most nespadl, budou si také povídat o Karlu IV. a společně si pak postaví pohádkový Karlův most.

Sférické kino - Tajemství stromů - pátek 15. dubna 2016

Po velkém úspěchu jsme do školky opět pozvali sférické kino s 3D projekcí. Děti budou mít možnost nahlédnout na svět očima broučků a dozvědět se spoustu věcí ze života stromů.

Den otevřených dveří - čtvrtek 14. dubna 2016

Pro nové zájemce o naši školku pořádáme den otevřených dveří spojený se zápisem na příští školní rok. Pokud máte kamarády, kteří by rádi viděli, jak to u nás funguje, přiveďte je k nám!

Hasiči ve školce - pondělí 11. dubna 2016

V naší školce přivítáme říčanský sbor dobrovolných hasičů. Děti se můžou těšit na vzdělávací program na téma protipožární ochrana a bezpečnost a hlavně na ukázku techniky.

Vyšetření pohybového aparátu - pondělí 11. dubna 2016

Ve spolupráci s klinikou komplexní rehabilitace Monada proběhne vyšetření pohybového aparátu u dětí ze třídy Včelek.

Schůzka s rodiči - čtvrtek 7. dubna 2016

Srdečně zveme všechny rodiče na setkání, na kterém s Vámi probereme aktivity a akce, které chystáme pro děti ze všech tříd na jaře a v létě. Klíčové bude potom seznámení rodičů s novinkami, které přijdou s novým školním rokem. Těšíme se, že se sejdeme v hojném počtu.

Preventivní screeningové vyšetření zraku - středa 6. dubna 2016

Screeningové vyšetření zraku může přesně, rychle a spolehlivě diagnostikovat eventuální dioptrické oční vady, které se často při běžných kontrolách u praktického lékaře neodhalí. Vyšetření u nás ve školce provede kvalifikovaný zdravotnický personál ze společnosti Prima Vizus. Vyšetření je pouze pro zájemce, objednat jej můžete v kanceláři školky.

Malá technické univerzita - Malý inženýr - pondělí 21. března 2016

Na druhou lekci Malé technické univerzity nám rychle navazuje další, tentokrát na téma malý inženýr. Děti se seznámí s technickým výkresem, lektorka jim vysvětlí, co vše je na výkresu nakresleno a proč. Podle výkresu do domu zavedeme vodu, kanalizaci a elektřinu. A při tom všem učení budeme stavět z kostek LEGO :-)

Večerní velikonoční dílna pro rodiče - středa 16.3. od 18:00 hodin

Milé maminky, milí tatínkové, povolejte domů na hlídání babičky či dědečky a přijďte do školky na večerní velikonoční dílnu! Vyrobíme si společně jarní a velikonoční dekorace a přitom budeme mít dostatek času na klidné popovídání. K dobré náladě nebude chybět káva a čaj a pokud budete mít prostor, přineste na ochutnání vlastní dobrotu. Materiál na velikonoční tvoření bude k dispozici a podle jeho použití Vás poprosíme o malý finanční příspěvek. Na velikonoční dílnu je třeba se přihlásit, a to do pondělí 14.3., abychom lépe odhadli, kolik materiálu máme nakoupit. Těšíme se na hezký společný večer.

Velikonoční dílničky - místo výletu

Místo výletu budeme mít v pondělí 14. března ve školce velikonoční dílničky pro děti ze všech tříd. Paní učitelky budou s dětmi malovat vajíčka různými technikami, vyrábět velikonočního zajíčka neobvyklým "ponožkovým" způsobem, taky zasadíme osení a naučíme se, jak se plete pomlázka. Nakonec s dětmi vyrobíme velikonoční přáníčka.

Malá technické univerzita - Malý architekt - Úterý 8. března 2016

V únoru nám z důvodu nemoci lektorky odpadla druhá lekce Malé technické univerzity. Náhradní hodinu jsme zařadili na začátek března. Tentokrát si děti zahrají na malé architekty. Dozvědí se, co takový architekt vlastně dělá, co je to projekt a jak se maluje, co je to půdorys či základní a obvodové příčky domu. A na co všechno musí architekt myslet, aby jeho dům pevně stál. Při tom všem učení si vlastně budeme hrát, a to - jak jinak - s kostičky LEGO.

Truhlář Tonda - řemeslná dílna Muzea Říčany

Ve středu 2. března dopoledne k nám do školky přijede „Truhlář Tonda“ alias lektor z Muzea Říčany. Přinese nám ukázat různé druhy dřeva a bude si s námi vyprávět o tom, co všechno se ze dřeva vyrábí. Seznámíme se s opravdovými nástroji, které se při zpracování dřeva používají. Vyzkoušíme si řezání, vrtání a broušení dřeva. Nástroje jsou sice ostré, ale není potřeba se jich bát, budeme je používat bezpečně. Děti si s pomocí lektora vyrobí dřevěný knoflík.

Malá technické univerzita - Malý architekt - Pondělí 22. února 2016

V únoru pokračujeme s další lekcí Malé technické univerzity. Tentokrát si děti zahrají na malé architekty. Dozvědí se, co takový architekt vlastně dělá, co je to projekt a jak se maluje, co je to půdorys či základní a obvodové příčky domu. A na co všechno musí architekt myslet, aby jeho dům pevně stál. Při tom všem učení si vlastně budeme hrát, a to - jak jinak - s kostičky LEGO.

Masopustní rej v maskách - Úterý 16.2.2016

Masopust je doba od Tří králů do Popeleční středy. Slaví se už od pradávna a představuje období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj vždy probíhaly taneční zábavy, veselice a karnevaly. I my ve školce si prožijeme atmosféru masopustu – nejprve si popovídáme o tradicích, které jsou s masopustem spojeny, vyrobíme si tradiční masopustní masky a pak se pustíme do masopustního reje. Paní kuchařka nám mezitím v kuchyni připraví vydatnou masopustní hostinu :-)

Kaluokahina - kouzelný korálový útes - Středa 10. února 2016

Přímo k nám do školky přijede mobilní sférické kino s unikátní 3D projekcí. Děti shlédnou pohádku o mizející korálovém útesu, který zachrání moudrý delfín Kuba a rybička jménem Mrňous. Tento dobrodružný příběh dětem mimo jiné vysvětlí, co je to oceán, jaký vliv má Měsíc na příliv a odliv. Délka promítání je 30 minut.

Taneční školička Ivy Cenkové - ukázková hodina

Taneční školička Ivy Cenkové se zabývá výukou tance a baletu pro děti předškolního a školního věku. Výuka je zaměřena na celkový pohybový a taneční rozvoj dítěte. "Od roku 2015 jsme začali spolupracovat s mateřskými a základními školami. Jednou z nich je MŠ Landie v Říčanech. Výuku by jsme zde rádi otevřeli od 15. 2. 2016, hodiny budou probíhat každé pondělí od 16:00 do 16:45 hod." říká Iva Cenková. Tímto bychom Vás rádi pozvali na první ukázkovou hodinu, která se uskuteční v pondělí 8. 2. 2016 v 16:00 hodin v MŠ Landie.

Pohádkové dopoledne v kině - Pondělí 25.1.2016

Podařilo se nám zajistit filmové představení pro naši školku v kině ve volnočasovém centru Na Fialce. Děti shlédnou pásmo krátkých pohádek „Jak postavit sněhuláka“. Podrobnosti ve školce na nástěnce.

Veselé lyžování - 18. - 22.1.2016

Děti ze třídy Včelek čeká lyžařský výcvik pod vedením zkušených instruktorů z lyžařské školy na Šibeničním vrchu v Mnichovicích. V tomto týdnu budou mít děti dopoledne klidnější program bez sportovních aktivit a po obědě vždy autobusem vyrazí na sjezdovku v Mnichovicích. Areál bude v době výuky vyhrazen pouze pro školní lyžování a v případě potřeby bude uměle zasněžován. Držte nám palce, ať nám vyjde počasí!

Malá technické univerzita - Stavitelé města - Úterý 26.1.2016

Malá technická univerzita je zábavně-vzdělávací program určený dětem ve věku 3-7 let. Názorně a jednoduše děti seznamuje se základy techniky s využitím stavebnice LEGO DUPLO, kterou děti znají a mají ji rády. Motýlky a Včelky od ledna do června čeká pět lekcí, kdy si zahrají na architekty, instalatéry, elektrikáře, stavitele mostů a věží. Naučí se pracovat s jednoduchými technickými výkresy a plány a podle nich pak budou stavět – vše pomocí kostiček LEGO DUPLO. Během hraní si děti samy odpoví na zásadní otázky typu „Kam teče voda, když spláchnu“ nebo „Proč nespadne most“. Cílem projektu je vzbudit zájem o techniku a přispět tak k rozvoji technického vzdělávání již u předškolních dětí.

Divadélko ve školce - O drakovi a princezně - Středa 13.1.2016

Ve školce přivítáme Kašpárkovo staročeské loutkové divadlo s klasickou pohádkou o drakovi a princezně. Staročeské divadlo hraje s původními, dřevěnými marionetami, některé z nich jsou staré přes sto let. Vlídné vyprávění tradičních pohádek, kde bez práce nejsou koláče a dobro vítězí nad zlem, je pohlazením po duši pro malé i velké diváky.

Tříkrálové koledování v domě seniorů v Mnichovicích - Středa 6.1.2016 - Včelky a Motýlci

Průvod Tří králů z mateřské školy Landie vyrazí na cestu do Domu seniorů Blaník v Mnichovicích. Potěšíme babičky a dědečky, zazpíváme jim vánoční koledy a předáme kus naší energie a radosti. Určitě se můžeme těšit na vlídné přijetí.

My tři králové jdeme k vám... - Středa 6.1.2016 - Berušky

Budeme si povídat o průvodu Tří králů, Kašpara, Melichara a Baltazara, kteří zamířili do Betléma, aby se tam Ježíškovi poklonili a dary mu přinesli. Zazpíváme si koledy a přivítáme naše školkové „Tři krále“.

Plavecká průprava - úterý 5.1.2016

Děti čeká poslední lekce plavání, lektorky připravily pro děti spoustu soutěží a na konci budou všichni plaváčci oceněni „mokrým“ vysvědčením.

Podporujeme projekt Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola
Jak to, že jídelny ve školkách a školách nevyužívají při přípravě pokrmů pro děti aktuální vědecké poznatky o výživě? Proč se raději řídí zastaralými koncepty výživových pyramid? Proč školní jídelny nenabízejí stravování pro děti s dietními potřebami, např. bezmléčná, bezlepková či bezmasá jídla? Naše koncepce je založena v souladu s konceptem projektu a proto jej rádi podpoříme. Bližší informace se dozvíte na stránkách projektu Skutečně zdravá škola.

V jesličkách Landie je útulno

Potřebujete si něco zařídit a nemáte na blízku nikoho, komu můžete svěřit Vaši nejmenší ratolest? V našich jesličkách se rádi postaráme. Chceme být dětem nablízku při prvních krůčcích, slovech, smíchu i pláči, zkrátka při všem co tento věk přináší. Jesličky jsou v provozu pro děti od 6 měsíců. Jakkoliv si myslíme, že dětem do určitého věku nejvíce prospívá být se svými rodiči, které nikdo nenahradí, chápeme též potřeby dospělých. Jesličky fungují v rodinné atmosféře a útulném prostředí tak, aby rodiče věděli, že o děti je dobře postaráno a mohli se věnovat tomu, co je baví. V jesličkách jsou možné jak pravidelné návštěvy tak jednorázové, vždy dle individuální dohody s rodiči.

Aktuální počasí

Ricany
-8°C

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.