Landie, kouzlo pohybu
Novinky
SNÍŽILI JSME POPLATEK ZA DOCHÁZKU VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

EU
S radostí si Vám dovolujeme oznámit, že se nám podařilo uspět v žádosti o dotaci z fondů Evropské unie, a to v rámci Operačního programu Zaměstnanost, který podporuje rovné příležitosti při vstupu na trh práce a zlepšuje podmínky pro zaměstnanost u rodičů s malými dětmi. Peníze získané touto dotací nám umožnili od září 2016 významně snížit školné při zachování vysokého standardu naší vzdělávací nabídky. Nové cenové podmínky naleznete zde. V případě zájmu Vás zveme srdečně na návštěvu. Přihlášku do dětské skupiny si můžete stáhnout a vyplnit zde.

Letní příměstské tábory v Landii 2017 - též pro děti, které nechodí pravidelně do MŠ LANDIE

Prázdniny se neúprosně blíží a my v Landii již tradičně připravili pro děti příměstské tábory. Týdny i dny se dají libovolně kombinovat v průběhu celých prázdnin. Režim je upraven pro děti ve věku od 2 do 8 let. Rodič či pověřená osoba každé ráno (mezi 07:00 – 09:00) přivede účastníka tábora a v podvečer (mezi 16:00 – 17:30) vždy odvádí domu. V průběhu dne je pro děti zajištěna strava formou dopolední svačiny, oběda, odpolední svačiny a celodenní pitný režim, jídelníček můžete sledovat zde. Děti se mohou těšit na pestrý program po tématických týdnech. Děti jsou rozdělené do věkově bližších skupin a program se přizpůsobuje aktuálním možnostem dětí. Podrobnosti k táborům naleznete níže. Termíny tématických týdnů se mohou změnit v závislosti na počasí.

Hasiči ve školce - 27. června 2017

V Landii přivítáme říčanský sbor dobrovolných hasičů. Děti se můžou těšit na vzdělávací program na téma protipožární ochrana a bezpečnost a hlavně na ukázku techniky.

Zahradní posezení u ohýnku s rodiči - 14. a 15. června 2017

Všechny děti a rodiče srdečně zveme na rozloučení s letošním školním rokem, které proběhne na zahradě naší školky. U ohýnku si opečeme buřtíky, zazpíváme společně písničky a v klidu si popovídáme o našich prázdninových cestách i plánech do budoucna. Moc se těšíme na setkání se Včelkami ve středu 14. a s Motýlky ve čtvrtek 15. od 17:00 hodin.

Divadlo na Fialce - 13. června 2017

Maminko a tatínku, prosím, krásně mě oblékněte, půjdeme do divadla na pohádku Tři přání. Jaké to asi bude? Už se moc těšíme!

Výlet: Naučná stezka Příběh potravin - 9. června 2017

Maminka Vojtíka a Lukáška nás pozvala na sedmý ročník Příběhu potravin, s podtitulem „Věda na polích a ve stájích“. Naučná stezka děti zavede nejprve na pastviny a do stájí za zvířátky a potom se děti přesunou na pole a políčka, kde se budou seznamovat s tím, jak se pěstují rostliny, budou poznávat a rozlišovat semínka různých plodin, zjistí vše zajímavé o zpracování obilovin. Na výlet pojedeme malým autobusem od školky ve dvou skupinách. Odjezd v 8.30 hodin platí pro Včelky. Motýlkové odjedou později. Vrátíme se na oběd.

Dřevíčková dílnička - 6. června 2017

Děti si spolu s osvědčenými lektory zahrají na řemeslníky a vyrobí si s pomocí opravdového nářadí a náčiní hračku ze dřeva. Naučí se použít kladivo, šroubovák, brusný papír a další. Vyzkouší si doopravdickou práci se dřevem a nářadím skoro jako dospěláci.

Jóga pro děti - 5. června 2017

Pod vedením zkušené cvičitelky si děti netradičně protáhnou svá tělíčka. Podle počasí budeme v tělocvičně nebo venku na zahradě.

Tenisová průprava - 8., 15. a 22. června 2017

Naši malí sportovci si užijí poslední tři lekce tenisové průpravy v tomto školním roce. Je prima, že už můžeme být na venkovních kurtech. Mámo, táto, přijď se na mě podívat, jak to už umím!

Blíží se závěr školního roku a s ním i tradiční fotografování všech tříd. Bylo by hezké, kdyby děti měly na fotografii pohromadě všechny svoje kamarády spolužáky ze třídy. Prosíme proto všechny rodiče, aby v pondělí i v úterý přivedli děti do školky, i když v dané dny do školky nedochází. Oblečení na fotografování raději přineste zvlášť v tašce. Před focením děti převlékneme.

Plavecká průprava - 7., 14. a 21. června 2017

Naši "plaváčci" absolvují závěrečné lekce předplavecké výchovy s prima lektorem plavání. Všechny děti na závěr dostanou ocenění a „mokrý“ diplom. Mámo, táto, přijď se na mě podívat, jak to umím!

Den dětí - 1. června 2017

V rámci projektu Rodič v akci připravili rodiče Vojtíka a Lukáška a maminka Nelinky ve spolupráci s námi, bezva překvapení pro všechny děti – vám dospělákům prozradíme, že děti si užijí na skákacím hradě, zkusí si vytvořit největší bublinu, možná se svezou na traktůrku, určitě si sednou do velikého John Deera, mohou si bosky zaskotačit v pohankovém brouzdališti, umelou si na mlýnku obilí...prostě si všichni společně Mezinárodní den dětí báječně a netradičně užijeme.

Fotografování tříd - 29. a 30. května 2017

Blíží se závěr školního roku a s ním i tradiční fotografování všech tříd. Bylo by hezké, kdyby děti měly na fotografii pohromadě všechny svoje kamarády spolužáky ze třídy. Prosíme proto všechny rodiče, aby v pondělí i v úterý přivedli děti do školky, i když v dané dny do školky nedochází. Oblečení na fotografování raději přineste zvlášť v tašce. Před focením děti převlékneme.

Setkání s rodiči

Ve středu 24. května zveme všechny rodiče Broučků a ve čtvrtek zveme všechny rodiče Berušek na jarní setkání v MŠ. Těšíme se na setkání na terase školky s maminkami, tatínky, babičkami, dědečky i sourozenci dětí ze tříd Broučků a Berušek. Popovídáme si nejen o prázdninové docházce, ale probereme i novinky připravované pro příští školní rok. Pochutnáme si také na občerstvení od naší paní kuchařky. Všechny Vás srdečně zveme!

Oslava narozenin - 22. května 2017

Rodiče Jessinky chtějí, aby jejich holčička oslavila svoje narozeniny se všemi kamarády ze školky a zajistili pro děti hezký program. Všechny děti ze školky si užijí dopoledne plné zábavy a překvapení.

Dopravní výchova v MŠ - 15. května 2017

Cesta integrace, o. p. s. ve spolupráci s BESIP – Ministerstvo dopravy a městem Říčany, nově organizuje a připravuje výuku dopravní výchovy i pro žáky mateřských škol. Využili jsme této nabídky a pozvali jsme lektory k nám do Landie. Děti se během lekcí naučí, jak se bezpečně pohybovat po chodníku a po silnici, jak přecházet přes přechod pro chodce se semaforem i bez semaforu. Naučí se, co znamenají jednotlivé světelné signály semaforu pro chodce, také se naučí základní značky a procvičí si pravo - levou orientaci.

Rodič v akci - Semínkový den - 12. května 2017

V rámci našeho projektu Rodič v akci nám maminka Lukáška a Vojtíka připravila zážitkový den se semínky. Děti ze třídy Berušek si zahrají na zahradníky a pěstitele.

Run and Help - běh pro Boženku

Letos se poprvé zapojíme do charitativní akce Run and Help a to v pátek 5. května. Běháním budeme pomáhat čtyřleté Božence, která trpí spinální svalovou atrofií prvního typu. Ráno budou na všech třídách připraveny kasičky na „startovné“ – Vaše dobrovolné příspěvky. Akci zaštiťuje organizace Konto Bariéry.

S batůžkem za zvířátky - 2. května 2017

V rámci celotýdenního projektu Zvířátka na statku se vydáme pozorovat živá domácí zvířata. Navštívíme ovečky, koníky a kozičky... možná uvidíme i kočičku, slepičky a kohouta. Abychom si výpravu za zvířátky pořádně užili, poneseme si s sebou v batůžku svačinku od paní kuchařky a v dobře uzavíratelné láhvi pití bez bublin z domova. Uděláme si piknik v přírodě. Prosím, dejte v úterý ráno dítěti s sebou batůžek s pitím, dobré boty k chůzi, vhodné oblečení dle počasí a přiveďte svého drobečka do školky včas - odcházíme v 8.30 hodin od školky.

Čarodějný rej - 28. dubna 2017

Do školky se slétnou malé čarodějnice a čarodějové na svém každoročním sletu a užijí si dopoledne plné tance, her a zábavy. Možná se letos konečně proletíme na koštěti!

Noc ve školce - 27. dubna 2017

Ze čtvrtka na pátek přespí děti ze třídy Včelek ve školce. Program večera je překvapení pro děti, ale prozradit můžeme, že noc probíhá v projektovém týdnu Čarodějnice a tak to bude kouzelná noc...

Dopravní výchova v MŠ

Cesta integrace, o. p. s. ve spolupráci s BESIP – Ministerstvo dopravy a městem Říčany, nově organizuje a připravuje výuku dopravní výchovy i pro žáky mateřských škol. Využili jsme této nabídky a pozvali jsme lektory k nám do Landie. Děti se během lekcí naučí, jak se bezpečně pohybovat po chodníku a po silnici, jak přecházet přes přechod pro chodce se semaforem i bez semaforu. Naučí se, co znamenají jednotlivé světelné signály semaforu pro chodce, také se naučí základní značky a procvičí si pravo - levou orientaci. Všechny dovednosti si pak vyzkoušíme na odrážedlech na našem závodním okruhu ve školce.

Rodič v akci - Indický den ve školce

V rámci našeho projektu Rodič v akci nám maminka Marušky ze třídy Berušek připravila zážitkový indický den ve školce. Těšíme se na pestré a neobvyklé kostýmy, orientální hudbu a tanec.

Dubnové schůzky s rodiči

Srdečně zveme všechny rodiče Motýlků a Včelek na setkání. S Motýlky se sejdeme ve středu 5.4.2017 a s rodiči Včelek pak ve čtvrtek 6.4.2017. Obě schůzky začínají v 17:00 hodin. Probereme jarní program týkající se dětí ze třídy Motýlků a Včelek – plavání, noc ve školce a školku v přírodě. Klíčové bude také seznámení rodičů s prázdninovým provozem a s novinkami v příštím školním roce. Těšíme se, že se sejdeme v hojném počtu. Setkání s rodiči Broučků a Berušek chystáme na květen.

Tenisová průprava - čtvrtky 6., 13., 20. a 27. dubna 2017

Děti zakončí zimní tenisovou sezónu posledními dvěma lekcemi tenisové průpravy v kryté hale. Od poloviny dubna začnou naši malí tenisti využívat venkovní tenisové kurty ve sportovním areálu Oáza. Budeme hrát na antuce, děti proto budou potřebovat pohodlnou sportovní obuv na přezutí (je třeba počítat s tím, že antuka obuv zabarví), sportovní oblečení, tepláky, mikinu a kšiltovku proti sluníčku. Tenisové rakety jsou pro děti k dispozici v dostatečném množství, nemusíte je tedy nutně pořizovat.

Jak se budí země - divadlo ve školce - 21. března 2017

V době od 20. března budou ve školce probíhat projektové dny ke Dni vody. V rámci tohoto uceleného programového celku nás navštíví Divadlo Žebřík a s ním přijde víla Jarunka: "Víš, Toníku, kdysi dávno, když lidé nám vílám uměli naslouchat, věděli, jak se jaro přivolá..." Autorská pohádka o vytrvalosti, síle dobrého srdce a kouzelné pomoci. Jak Toník s pomocí víly Jarunky musí probudit pana Jaro, aby už přišel...

Preventivní vyšetření zraku - 14. března 2017

I letos pořádáme ve školce vyšetření zraku dětí. Vyšetření je dobrovolné, pouze pro přihlášené děti. Přihlásit své dítě můžete na listině, kterou vám předloží vaše paní učitelka na třídě. K vyšetření jde rodič se svým dítětem a je po dobu vyšetření přítomen. Platba za vyšetření činí 150 Kč a uhradíte ji přímo zaměstnanci společnosti, který vyšetření provede.

Prožitkové čtení - 7. a 10. března 2017

V dalších dnech projektového týdne o knihách, čeká děti zážitkové čtení – čtení zaměřené na prožití příběhu a rozvoj čtenářských dovedností – předvídání, usuzování apod.. Pro tuto metodu čtení nemáme nikoho skvělejšího než naší paní učitelku z Motýlků, PhDr. Lucku Šůchovou, z lektorské skupiny Knihálkov. Dětem ze třídy Včelek bude číst z knihy Císařské vejce a Motýlkům pohádku Nový domek pro myšku.

Návštěva knihovny - 6. března 2017

Děti ze třídy Včelek zahájí projektový týden „Není knížka jako knížka“ návštěvou v dětské knihovně v Říčanech. Pracovníci knihovny mají pro děti připraven interaktivní program.

Malá technická univerzita - Stavitel věží - 3. března 2017

Děti čeká poslední lekce malé technické univerzity. Koho z nás by nelákalo postavit největší věž z kostek Lega? Děti se od lektora dozvědí, jak takovou věž postavit, aby byla stabilní a nespadla. Cílem lekce bude postavit model vysílače na Ještědu. Držíme malým stavitelům palce!

Masopustní veselí - týden od 20. do 24. února 2017

Masopust je doba od Tří králů do Popeleční středy. Slaví se už od pradávna a představuje období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj vždy probíhaly taneční zábavy, veselice a karnevaly. I my ve školce si prožijeme atmosféru masopustu – nejprve si popovídáme o tradicích, které jsou s masopustem spojeny, vyrobíme si tradiční masopustní masky a pak se pustíme do masopustního reje.

Jak šli muzikanti světem - 1. února 2017

Hudební příběh o dvou muzikantech, kteří putují světem, nám přijedou zahrát a zazpívat pedagogové základní umělecké školy Harmonie. V pořadu si děti společně s nimi zazpívají lidové písničky a zahrají na Orfovy nástroje.

Malá technická univerzita - Stavitelé města - 20. ledna 2017

Malá technická univerzita je zábavně-vzdělávací program určený dětem ve věku 3-7 let. Názorně a jednoduše děti seznamuje se základy techniky s využitím stavebnice LEGO DUPLO, kterou děti znají a mají rády. V době od ledna do března si děti zahrají ve třech lekcích na architekty, stavitele mostů a věží. Naučí se pracovat s jednoduchými technickými výkresy a plány a podle nich pak budou stavět – vše pomocí kostiček LEGO DUPLO. Během hraní si děti samy odpoví na zásadní otázky typu „Kam teče voda, když spláchnu“ nebo „Proč nespadne most“. Cílem projektu je vzbudit zájem o techniku a přispět tak k rozvoji technického vzdělávání již u předškolních dětí.

Veselé lyžování - 9. - 13. ledna 2017

Děti ze třídy Včeliček se těší na lyžařský výcvik pod vedením zkušených instruktorů z lyžařské školy na Šibeničním vrchu v Mnichovicích. V tomto týdnu každý den ráno před osmou hodinou nasednou do autobusu a hurá směr sjezdovka v Mnichovicích! Areál bude v době výuky vyhrazen pouze pro školní lyžování a v případě potřeby bude uměle zasněžován. Držte nám palce, ať vyjde počasí!

Tříkrálové koledování - pátek 6. ledna 2017

Před Vánoci jsme si hráli ve školce na pastýře, putovali jsme do Betléma a poklonili se v našich jesličkách ve třídě Ježíškovi, přinesli mu dary a pak jsme mu poděkovali za dárečky, které on dal pod stromeček nám... Teď po vánocích, v novém roce si budeme vyprávět pokračování tohoto kouzelného příběhu. Pověst o Kašparu, Melicharovi a Baltazarovi. Připomeneme si starý francouzský zvyk – upečeme bábovku do které schováme minci. Ten, kdo ji ve svém kousku bábovky najde, bude král. Dostane na hlavu korunu, do ruky lucerničku. Naučíme se písničku o Třech králích a můžeme jít koledovat...třeba do kuchyně k paní kuchařce :-)

Kometa
Vánoční prázdniny ve školce - 23. prosince 2016 - 1.1.2017

Všem dětem i rodičům přejeme krásné prožití vánočních svátků a vše dobré v novém roce 2017!

Vánoční prázdninová docházka v Landii - 19. - 22., 27. a 28. prosince 2016

Naše dětské skupiny mají od pondělí 19.12. již vánoční prázdniny, nicméně jsme Vám, rodičům nabídli možnost přihlášení Vašich dětí na „prázdninový“ provoz do školky. Školka bude otevřela v běžném čase od 7 do 17:30 hodin, ale provoz bude omezen. Jaký děti čeká program? Pro děti máme připraveno vánoční povídání, zpívání a malování. Budeme si také hrát s novými hračkami, které dostaneme při vánoční nadílce ve školce.

Vánoční nadílka ve školce - úterý 13. prosince 2016

Ozdobíme si ve školce stromeček a budeme čekat, zdalipak nám pod něj Ježíšek přinese dárečky...ach jo, kdy už se dočkáme! ...

Vánoční setkání s rodiči

Srdečně zveme maminky, tatínky, babičky, dědečky, brášky i sestřičky na vánoční setkání ve školce. Nejprve vám moc rádi ukážeme, jak umíme zpívat a tancovat. Pak si společně vyrobíme svíčku ze včelího vosku. Pochutnáme si na dobrém cukrovíčku a ovocném punči. A když budeme chtít, můžeme si spolu zazpívat vánoční koledy.

  • Středa 7.12.2016 od 17.00 hodin pro děti ze třídy Berušek a Včelek
  • Čtvrtek 8.12.2016 od 17.00 hodin pro děti ze třídy Motýlků
  • Středa 14.12.2016 (pozor jiný čas) od 15:30 hodin pro děti ze třídy Broučků
Možná přijde i Mikuláš - pondělí 5. prosince 2016

Ve třídách jsme si s dětmi vyprávěli pověst o svatém Mikuláši. Děti poslouchaly, ani nedutaly. Jsme všichni zvědaví, zda Mikuláš doputuje i k nám do školky a co nám ve svém koši přinese...

Tenisová průprava - čtvrtky 8., 15. prosince 2016

Sportování nás baví. Líbí se nám i cesta pěšky tam i zpět. Zpíváme si, povídáme, pozorujeme a tak ani nevíme, že se učíme o všem kolem nás. Prosíme, ulehčete svému dítěti zátěž v batůžku a nedávejte jim láhev s pitím. Pití dostanou v hale. Rakety i míčky jsou též k dispozici v hale. Děkujeme.

Divadélko ve školce - čtvrtek 1. prosince 2016

Archanděl Gabriel nás provede příběhem Ježíška, Josefa, Marie a všech, kdo přišli do Betléma Ježíška pozdravit a obdarovat. Čert ve službách krále Heroda se sice snaží, seč může, ale archanděl Gabriel jejich odporné plány překazí...

Hravé odpoledne s rodiči - středa 23. listopadu 2016 od 16:00 hodin

Táto, mámo, pojď si se mnou hrát do mé třídy, do mé školky. Ukážu ti oblíbené hračky, stavebnice... Přijďte si užít společné hraní ve školce se svým dítětem! Bude Vám moci beze spěchu ukázat spousty věcí a hlavně si s Vámi bude moci pohrát. Je jen na Vás, pokud této možnosti využijete a jestli si budete hrát celou hodinu nebo jen deset minut.

Pečení Svatomartinských rohlíčků - středa 9. listopadu 2016

Těšíme se na sníh a dovádění v něm a chceme pomoci Svatému Martinovi, aby nám ho letos přinesl, co nejvíc a tak mu společně upečeme podkovy-rohlíčky a naučíme se o něm písničku.

Podzimní keramická dílnička - 1. a 8. listopadu 2016

Pod vedením zkušené lektorky budeme tvořit z keramické hlíny na téma "Kouzelný podzim". Copak nás asi čeká? Necháme se překvapit, co budeme vyrábět. Náš výrobek se potom upeče ve speciální vypalovací peci a to budete teprve koukat, jak se nám to povedlo.

Podzimní tvoření - 24. - 27. října 2016

Děti ze třídy Berušek, Motýlků i Včelek budou dlabat z dýní strašidýlka - světýlka ,,Dýňáky,,. Budeme tvořit panáčky ,,Bramboráčky,, skřítky ,,Podzimníčky,, kolážové obrázky z listů a jiných přírodnin, které si během podzimních dnů nasbíráme při vycházkách v okolí školky.

Den stromů - pátek 21. října 2016

Na mezinárodní den stromů, který se v České republice začal slavit v roce 1906 navážeme i my v Landii. Dopoledne plné zajímavých činností a her. Na závěr vysadíme na školní zahradě stromek. Akce je součástí projektového bloku s názvem: Na stejné Zemi, co my, žijí tu s námi stromy...a tématicky navazuje na třídní výchovně vzdělávací programy jednotlivých tříd.

Perníková chaloupka - středa 19. října 2016

Divadlo s představením známé pohádky o Perníkové chaloupce nás navštíví ve školce ve středu 19. října v dopoledních hodinách. Jak si povedou Jeníček s Mařenkou když se ztratí v lese? Necháme se překvapit.

Přijede klaun - čtvrtek 6. října 2016

Ve čtvrtek 6. října nás přijede navštívit cirkusový klaun. Věříme, že jeho kousky přežijeme bez úhony a užijeme si s ním prima dopoledne.

Předběžné logopedické Vyšetření - úterý 4. října 2016

Do školky přijede Mgr. Zuzana Hauzarová, diplomovaná logopedka, která provede logopedické vyšetření u dětí ze třídy Včelek. Rodiče následně obdrží písemnou zprávu a doporučení případných následných kroků.

Po stopách víly Podzimněnky - Úterý 27. září 2016

Vydáme se po stopách víly Podzimněnky, která nám v dopisech napoví, kdy mít oči otevřené, aby nám nic z podzimní krásy neuniklo. Zjistíme, co dělají na podzim zvířata, seznámíme se s lesními plody a lidovými pranostikami. Na konci budou děti hledat podzimní poklad.

Řemeslná dílnička – Pekař Pavel - Středa 21. září 2016

Do školky přijede lektor z Muzea Říčany. Ukážeme si s ním různé druhy obilí a mouky. Budeme pozorovat, jak pracují kvasnice, a hádat, co se dává do chleba a do koláčů. Děti vypracují slané těsto, vytvarují a ozdobí pečivo kmínem a mákem (pečivo není určeno k jídlu) a upečeme si voňavé houstičky.

Schůzky s rodiči
pondělí 12. září 2016 - Berušky a Broučci
úterý 13. září 2016 - Motýlci
čtvrtek 15. září 2016 - Včelky

Milí rodiče, srdečně Vás zveme na zahajovací třídní schůzku. Popovídáme si o organizačních pravidlech naší mateřské školy a seznámíme vás s akcemi, které plánujeme uskutečnit v tomto školním roce.

Podporujeme projekt Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola
Jak to, že jídelny ve školkách a školách nevyužívají při přípravě pokrmů pro děti aktuální vědecké poznatky o výživě? Proč se raději řídí zastaralými koncepty výživových pyramid? Proč školní jídelny nenabízejí stravování pro děti s dietními potřebami, např. bezmléčná, bezlepková či bezmasá jídla? Naše koncepce je založena v souladu s konceptem projektu a proto jej rádi podpoříme. Bližší informace se dozvíte na stránkách projektu Skutečně zdravá škola.

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.