Landie, kouzlo pohybu
Novinky
SNÍŽILI JSME POPLATEK ZA DOCHÁZKU VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2020

EU
S radostí si Vám dovolujeme oznámit, že se nám podařilo uspět v další vlně žádostí o dotaci z fondů Evropské unie, a to v rámci Operačního programu Zaměstnanost (DS Landie - Říčany - Motýlci registrační číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_073/0008483, DS Landie - Říčany – Broučci registrační číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_073/0008246, DS Landie - Říčany - Berušky registrační číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_073/0008450), který podporuje rovné příležitosti při vstupu na trh práce a zlepšuje podmínky pro zaměstnanost u rodičů s malými dětmi. Peníze získané touto dotací nám umožnili od září 2016 významně snížit školné při zachování vysokého standardu naší vzdělávací nabídky. Nové cenové podmínky naleznete zde. V případě zájmu Vás zveme srdečně na návštěvu. Přihlášku do dětské skupiny si můžete stáhnout a vyplnit zde.

Kometa
Vánoční prázdniny ve školce - 21. prosince 2018 - 1.1.2019

Všem dětem a rodičům přejeme krásné prožití vánočních svátků s Vašimi blízkými, rozzářené dětské oči, dárky, vánoční koledy, cukroví, sníh a hlavně společně prožité chvíle v tomto kouzelném čase. Vše dobré v novém roce 2019!

Čtvrtek 20. prosince 2018 - Vánoční procházka městem Říčany

Dopoledne se vydáme s dětmi na vánoční procházku městem. Prohlédneme si vánoční výzdobu, podíváme se na vánoční strom, ručně vyřezávaný Betlém na náměstí a nahlédneme i do kostela svatého Petra Pavla.

Pondělí 17. prosince 2018 - VÁNOCE V MATEŘSKÉ ŠKOLE LANDIE

Pro všechny děti z MŠ Landie jsme přichystali vánoční překvapení. Možná přijde i Ježíšek a zacinká zvonečkem…

Pátek 14. prosince 2018 - Preventivní screeningové vyšetření zraku

Pro všechny objednané děti proběhne dopoledne v MŠ Landie vyšetření zraku speciální vyšetřovací kamerou, která odhalí oční vady. Děti dostanou potvrzení o výsledku vyšetření.

Vánoční setkání s rodiči

Děti si připravily pro své maminky, tatínky, sourozence, ale i babičky a dědečky krásný vánoční program. Potěší nás vánočním představením, kde společně zazpívají vánoční koledy, zatancují a přednesou básničky. Pak si společně ozdobíme vlastnoručně upečené perníčky a vyrobíme si vánoční svícen z jablíček, nebo pomerančů, který si odnesete domů. Vánoční pohodu si zpříjemníme teplým ovocným punčem a dobrým cukrovím. Srdečně Vás zveme a moc se na Vás těšíme.

  • Středa 12.prosince 2018 od 17.00 hodin pro děti ze třídy Broučků a Motýlků
  • Čtvrtek 13.prosince 2018 od 17.00 hodin pro děti ze třídy Berušek a Včelek
Úterý 11. prosince 2018 - Řemeslná dílna – Švadlenka Štěpánka

Spolu se švadlenkou Štěpánkou se děti seznámí s celou cestou výroby oblečení – od semínka lnu až po hotové kalhoty. Děti si prohlédnou chomáček bavlny, rostliny lnu a kuklu bource morušového. Na závěr si společně se švadlenkou Štěpánkou vyrobí květinkovou brož s vlastnoručně přišitým knoflíkem.

Pondělí 10. prosince 2018 - Pečení vánočních perníčků

Děti si sami vykrájí z voňavého perníkového těsta perníčky, které jim naše paní kuchařka Katka upeče a na vánočních besídkách si je společně se svými rodiči nazdobí cukrovou polevou a potom si na nich pochutnají.

Středa 5. prosince 2018 - Příchod Mikuláše s Andělem a hodným čertíkem

Pochůzka svatého Mikuláše, čerta a anděla je u nás všeobecně známa. Laskavé slovo Mikuláše i hrozivý pohled čerta jistě patří dodnes k nejsilnějším dětským zážitkům. I k nám do školky přijdou společně Mikuláš, anděl i „hodný“ čertík, a protože se všem dětem u nás krásně po celý rok dařilo, podarují je ze svého velkého koše něčím na zub a ovocem. Děti jim jako poděkování zazpívají písničku, nebo řeknou pěknou básničku.

Pondělí 3. prosince 2018 - „Radujme se, veselme se“

Loutková pohádka s vánoční tématikou, děti si připomenou staré vánoční tradice a zazpívají si společně s loutkami vánoční koledy.

Pondělí 3., 10. a 17. prosince 2018 - Jóga pro Včelky
Úterý 4., 11. a 18. prosince 2018 - Jóga pro Berušky a Motýlky

S lektorkou jógy Lucií Pastrňákovou pokračujeme i v tomto roce v pravidelném cvičení jógy. Děti poznají jiný typ cvičení, klidnější, pomalejší, při kterém si protáhnou a zpevní tělo. Postupně se naučí jednoduché jógové pozice, které můžete s dětmi doma pravidelně cvičit.

Pátek 7., 14. a 21. prosince 2018 - Tenisová průprava

Tenisová průprava i v tomto roce probíhá ve sportovním areálu Oáza v Říčanech. Dětem se věnují kvalifikovaní trenéři s dlouholetými zkušenostmi. Děti na místo docházejí ze školky pěšky, je tedy vhodné přizpůsobit oblečení a obuv aktuálnímu počasí. Do batůžku dejte dítěti s sebou na přezutí vhodnou sportovní obuv se světlou podrážkou. V hale mohou být děti ve stejném oblečení jako ve školce (tepláky, legínky, tričko). Pití je zajištěno na místě, nedávejte dětem do batůžku lahvičky, ať ho nemají těžký. Míčky a rakety jsou v hale také zajištěny. Ze školky odcházíme po svačině a vracíme se na oběd.

Čtvrtek 29. listopadu 2018 - „Půjdem spolu do Betléma“

Hudební představení ve školce, které nás všechny společně naladí na vánoční čas. Poslechneme si a zazpíváme tradiční vánoční koledy.

Středa 28. listopadu 2018 - Návštěva Toulcova Dvora

Pojedeme autobusem a navštívíme Toulcův dvůr v Praze – Hostivaři. Zde máme objednaný program přizpůsobený věku dětí. Mladší děti ze třídy Berušek a Motýlků se seznámí s menšími zvířátky a starší děti se dozvědí něco nového o ovečkách, jak žijí, čím se krmí a jak se zpracovává jejich vlna a co se s ní vyrábí.

Pondělí 26. listopadu 2018 - Fotograf ve školce

V 9:00 hodin přijede do školky fotograf pan Kosina a vyfotí Vaše děti. Fotografie budou laděny vánočně a budou připraveny v sadě, vhodné jako vánoční dárek Vašim blízkým. Prosím dejte dětem oblečení, ve kterém chcete, aby byly vyfotografované. Cena sady je 280,- Kč. Pokud nebudete mít o fotografování zájem, prosím nahlaste ve třídě, sadu vyrobených fotografií jde i po zhlédnutí bezplatně vrátit panu fotografovi a on je znehodnotí.

Čtvrtek 22. listopadu 2018 - Čaj o páté pro rodiče Motýlků

Děti ze třídy Motýlků společně s Lenkou, Katkou a kuchařkou Katkou připraví pohoštění pro své rodiče. Můžete se těšit na něco dobrého, co děti sami připraví, upečou v naší kuchyni a originálně naservírují pro své rodiče. Společně si užijeme pěkné odpoledne, kdy si v klidné atmosféře prohlédnete práce Vašich dětí a pohrajete si s dětmi v jejich třídě a školce.

Čtvrtek 8. listopadu 2018 - Svatomartinské rohlíčky

Po krásném podzimu se těšíme na zimu a sníh, udělala by nám radost pořádná sněhová nadílka, kterou jako první 11. listopadu přiváží svatý Martin na bílém koni. Na oplátku potěšíme svatého Martina pečenými „podkovami - rohlíčky“. Paní kuchařka nám připraví těsto a my se společně pustíme do válení a přípravy rohlíčků, na kterých si po upečení pochutnáme.

Středa 7. listopadu 2018 - Keramika – podzimní tvoření z hlíny

Každý měsíc paní Prchalová společně s dětmi ze třídy Berušek, Motýlků a Včelek, které mají zájem, vytvoří z hlíny drobné výrobky, které si děti po vypálení v keramické peci přinesou domů a potěší Vás svojí fantazií a kreativitou. Tento měsíc se můžete těšit na „umělecká dílka“ s podzimní tématikou.

Čtvrtek 18. října 2018 - Divadlo ve školce - „O strašidle z dubového lesa“

Loutková pohádka, kde vystupují strašidýlko Doubek, zlý principál a dva staří dobří lvi, kteří nám sehrají příběh o ztrátě domova, přátelství a síle přírody.

Středa 24. října 2018 - Výlet na statek U PIPKŮ a prohlídka Dýňového světa

Tento rok se opět vydáme na návštěvu statku U Pipků v Nové Vsi u Leštiny. I přes letošní velké sucho se můžou děti těšit na různé druhy a tvary dýní. Potěší se s domácími zvířátky, na statku jsou nové přírůstky – telátko, prasátko, jehňátka a srpnová mini-kůzlátka. Děti se určitě vyřádí v místním slámohradu a nově i mezi smrkovými kládami. Do školky si určitě přivezeme dýně, ze kterých vydlabeme krásné strašáky a užijeme si Halloween. Také se můžeme těšit na dýňovou polévku od naší skvělé paní kuchařky Katky.

Úterý 30. října 2018 - Čaj o páté pro rodiče Včelek

Děti ze třídy Včelek společně s Bárou, Zuzkou, Klárkou a kuchařkou Katkou připraví pohoštění pro své rodiče. Můžete se těšit na něco dobrého, co děti sami připraví, upečou v naší kuchyni a originálně naservírují pro své rodiče. Společně si užijeme pěkné odpoledne, kdy si v klidné atmosféře prohlédnete práci předškoláků a seznámíte se s předškolní přípravou, která v naší školce probíhá pod dohledem Báry a Zuzky.

Středa 31. října 2018 - HALLOWEEN – NOC VE ŠKOLCE

Chystáme překvapení pro děti s možným přespáním ve školce. Čarodějný rej ve vyzdobené tělocvičně, večerní procházka při svíčkách a tajemná noc ve školce.

Středa 26. září 2018 - Řemeslná dílna – Dráteník Dalibor

Popovídáme si o tom, jak dráteník chodíval od vesnice k vesnici, spravoval rozbité nádoby, z drátu dovedl vyrobit věšák, nebo třeba pastičku na myši. Naučíme se správně držet kleště, přeštípnout drát, vytvořit smyčku. Děti si vyrobí (a hned na zahradě), vyzkouší ozdobný bublifuk.

Středa 19. září 2018 - Bavíme se fotbalem

Pod vedením profesionálního trenéra fotbalové školičky FK Říčany Davida Maryška, držitele trenérské licence C Fotbalové asociace, si všechny děti vyzkouší „opravdový“ fotbalový trénink, cca 45 minut. S sebou sportovní oblečení a obuv dle počasí (trenky, tepláky tričko, mikina, tenisky, botasky), platí i pro holčičky.

Zahajovací setkání s rodiči

Srdečně zveme všechny rodiče na zahajovací schůzku v jednotlivých třídách, kde si popovídáme o organizačních pravidlech naší mateřské školy a podrobně vás seznámíme s aktivitami, které nás čekají v tomto školním roce.

  • Úterý 18. září 2017 od 17 hod. „Setkání s rodiči Berušek a Broučků
  • Čtvrtek 20. září 2018 od 17 hod. „Setkání s rodiči Motýlků a Včeliček
Pátek 7. září 2018 - Divadlo ve školce

Do školky k nám přijede veverka Zrzečka, aby nám pověděla, jak se připravuje na zimu.

Již po dvanácté začínáme školní rok!

V pondělí 3. září 2018 již po dvanácté uvítáme v Landii vaše děti. Jako každým rokem i letos nás bude provázet pestrý a zajímavý program pro děti a věříme, že se mezi nás zapojíte i vy v rámci projektu rodič v akci. Přejeme si, aby děti ve školce nalezly vše, na co budou v životě rády vzpomínat. Přejeme Vám i dětem klidné vykročení do nového školního roku, plného smíchu a radosti!

Podporujeme projekt Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola
Jak to, že jídelny ve školkách a školách nevyužívají při přípravě pokrmů pro děti aktuální vědecké poznatky o výživě? Proč se raději řídí zastaralými koncepty výživových pyramid? Proč školní jídelny nenabízejí stravování pro děti s dietními potřebami, např. bezmléčná, bezlepková či bezmasá jídla? Naše koncepce je založena v souladu s konceptem projektu a proto jej rádi podpoříme. Bližší informace se dozvíte na stránkách projektu Skutečně zdravá škola.

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.