Landie, kouzlo pohybu
Novinky
SNÍŽILI JSME POPLATEK ZA DOCHÁZKU VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

EU
S radostí si Vám dovolujeme oznámit, že se nám podařilo uspět v žádosti o dotaci z fondů Evropské unie, a to v rámci Operačního programu Zaměstnanost (Zařízení péče o děti Landie - Říčany registrační číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_035/0001772, DS Landie - Říčany – jesle registrační číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_035/0001794, DS Landie - Říčany - provoz registrační číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_035/0001792), který podporuje rovné příležitosti při vstupu na trh práce a zlepšuje podmínky pro zaměstnanost u rodičů s malými dětmi. Peníze získané touto dotací nám umožnili od září 2016 významně snížit školné při zachování vysokého standardu naší vzdělávací nabídky. Nové cenové podmínky naleznete zde. V případě zájmu Vás zveme srdečně na návštěvu. Přihlášku do dětské skupiny si můžete stáhnout a vyplnit zde.

Divadlo ve školce - 14. února 2018

Kašpárkovo království - loutková pohádka o tom, kterak Kašpárek zlého kouzelníka porazí a princeznu za ženu získá.

Masopustní veselí ve školce - 5. - 9. února 2018

Masopust je doba od Tří králů do Popeleční středy. Slaví se už od pradávna a představuje období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj vždy probíhaly taneční zábavy, veselice a karnevaly. I my ve školce si prožijeme atmosféru masopustu – nejprve si popovídáme o tradicích, které jsou s masopustem spojeny, vyrobíme si tradiční masopustní masky a pak se pustíme do masopustního reje.

Návštěva předškoláků v 1. třídě - 8. února 2018

Tentokrát se půjdeme podívat s nejstaršími dětmi do základní školy U Říčanského lesa, abychom viděli, jak to chodí v další opravdové veliké škole, kde víme, že se děti učí číst a psát.

Tenisová průprava - 2., 9., 16. února 2018

Tenisová průprava probíhá v tenisové hale ve sportovním areálu Oáza v Říčanech. Dětem se věnují kvalifikovaní trenéři s dlouholetými zkušenostmi. Děti na místo docházejí ze školky pěšky. Doporučujeme oblečení a obuv na cestu přizpůsobit aktuálnímu počasí. Do batůžku dejte dítěti s sebou na přezutí vhodnou obuv se světlou podrážkou. V hale děti mohou být ve stejném oblečení jako ve školce (tepláky, legíny, tričko...). Pití je zajištěno na místě. Míčky a rakety jsou dětem k dispozici též. Odcházíme po svačině a vracíme se na oběd do školky.

Jóga pro děti v únoru 2018

Včelky - 5., 12. a 26. února; Berušky, Vážky, Motýlci - 6., 13. a 27. února. Lekce jógy se skládá z fyziologicky zdravého cvičení pro pružnost páteře, posílení a protažení svalů, uvolnění kloubů a pro celkové rozpoudění energie, dechová cvičení vyrovnávající dechovou nerovnováhu a nedostatečnost, hry pro podporu vhodné socializace a interakce dětí, zklidnění a relaxace.

Divadlo ve školce - 31. ledna 2018 - přesouvá se na jiný termín

Jak šli muzikanti světem - hudební příběh o dvou muzikantech, kteří putují světem, nám přijedou zahrát a zazpívat pedagogové základní umělecké školy Harmonie. V pořadu si děti společně s nimi zazpívají lidové písničky a zahrají na Orfovy nástroje.

Malá technická univerzita - 17. a 18. ledna 2018

Malá technická univerzita je zábavně-vzdělávací program určený dětem ve věku 3-7 let. Zkušený lektor názorně a jednoduše děti seznamuje se základy techniky s využitím stavebnice LEGO DUPLO, kterou děti znají a mají rády. Děti si zahrají na architekty, stavitele města. Naučí se pracovat s jednoduchými technickými výkresy a plány a podle nich pak budou stavět – vše pomocí kostiček LEGO DUPLO. Cílem projektu Malá technická univerzita je, co nejdříve a na základě přirozené hravosti a poznání světa kolem sebe, vzbudit zájem dětí i pedagogických pracovníků o technické obory. Prostřednictvím programu se pěstuje v dětech vztah k reálnému světu. Program též přispívá k rozvoji technického vzdělávání u předškolních dětí. Lekce jsou připravovány s pedagogy, psychologem, architektem a projektanty.

Kurz veselé lyžování - 8.- 12. ledna 2018

Děti ze třídy Včelek a Motýlků se těší na lyžařský výcvik pod vedením zkušených instruktorů z lyžařské školy na Šibeničním vrchu v Mnichovicích. V tomto týdnu každý den ráno před osmou hodinou nasednou do autobusu a hurá směr sjezdovka v Mnichovicích! Areál bude v době výuky vyhrazen pouze pro školní lyžování a v případě potřeby bude uměle zasněžován. Držte palce, ať nám vyjde počasí!

Tříkrálové koledování - 5. ledna 2018

Před Vánoci jsme si hráli ve školce na pastýře, putovali jsme do Betléma a poklonili se v našich jesličkách ve třídě Ježíškovi, přinesli mu dary a pak jsme mu poděkovali za dárečky, které on dal pod stromeček nám... Teď po Vánocích, v novém roce si budeme vyprávět pokračování tohoto kouzelného příběhu. Pověst o Kašparu, Melicharovi a Baltazarovi. Připomeneme si starý francouzský zvyk – upečeme bábovku, do které schováme minci. Ten, kdo ji ve svém kousku bábovky najde, bude král. Dostane na hlavu korunu, do ruky lucerničku. Naučíme se písničku o Třech králích a můžeme jít koledovat ... třeba do kuchyně k paní kuchařce.

Vánoční setkání s rodiči

Srdečně zveme maminky, tatínky, babičky, dědečky, brášky i sestřičky na vánoční setkání ve školce. Nejprve vám moc rádi ukážeme, jak umíme zpívat a tancovat. Pochutnáme si na dobrém cukrovíčku a ovocném punči. A když budeme chtít, můžeme si spolu zazpívat vánoční koledy. Těšíme se na setkání s Vámi všemi při vánočních besídkách v magickém čase Adventu.

  • Pondělí 11.12.2017 od 17.00 hodin pro děti ze třídy Berušek a Včelek
  • Středa 13.12.2017 od 17.00 hodin pro děti ze třídy Motýlků a Vážek
  • Pondělí 18.12.2016 (pozor jiný čas) od 16:30 hodin pro děti ze třídy Broučků
Vánoční nadílka - 11. prosince 2017

Ozdobíme si ve školce stromeček a budeme čekat, zdalipak nám pod něj Ježíšek přinese dárečky...ach jo, kdy už se dočkáme!

Mikuláš ve školce - 5. prosince 2017

Ve třídách si s dětmi budeme vyprávět pověst o svatém Mikuláši. Jsme všichni zvědaví, zda Mikuláš doputuje i k nám do školky a co nám ve svém koši přinese... Žádného čerta do školky nepustíme, dárečky pro nejmenší Broučky nechá Mikuláš za oknem.

Jóga pro děti - 5.,12. prosince 2017

Lekce jógy se skládá z fyziologicky zdravého cvičení pro pružnost páteře, posílení a protažení svalů, uvolnění kloubů a pro celkové rozpoudění energie, dechová cvičení vyrovnávající dechovou nerovnováhu a nedostatečnost, hry pro podporu vhodné socializace a interakce dětí, zklidnění a relaxace.

Divadlo ve školce - 28. listopadu 2017

Vánoce aneb cesta do Betléma… Loutkami hraný příběh o narození Ježíška, tak jak se v Českých zemích po staletí vypráví. Uvidíme v něm pastýře, anděla, Josefa s Marií, Krále Heroda, Tři Krále a samotného Ježíška…

Keramická dílna - 15. a 16. listopadu 2017

Přijede k nám osvědčená lektorka keramiky, paní Prchalová a s dětmi vyrobí keramické vánoční cukroví. Ano, vánoce jsou za dveřmi a my bychom rádi, abyste keramickými výrobky vašeho dítěte mohli ozdobit třeba váš vánoční stůl. Finální výrobek si po jeho vyschnutí a vypálení v peci budou moci děti odnést v prosinci.

Martinské pečení - 3. listopadu 2017

Moc rádi bychom měli na zimu sníh a udělalo by nám radost, kdyby nám ho Martin nadělil a tak ho zkusíme na oplátku potěšit pečenými ,,podkovami – rohlíčky,,. Paní kuchařka nám připraví těsto a my se společně pustíme do válení a motání Martinských rohlíčků.

Tenisová průprava - 3. listopadu 2017

Tenisová průprava probíhá v tenisové hale ve sportovním areálu Oáza v Říčanech. Dětem se věnují kvalifikovaní trenéři s dlouholetými zkušenostmi. Děti na místo docházejí ze školky pěšky. Doporučujeme oblečení a obuv na cestu přizpůsobit aktuálnímu počasí. Do batůžku dejte dítěti s sebou na přezutí vhodnou obuv se světlou podrážkou. V hale děti mohou být ve stejném oblečení jako ve školce (tepláky, legíny, tričko...). Pití je zajištěno na místě. Míčky a rakety jsou dětem k dispozici též. Odcházíme po svačině a vracíme se na oběd do školky.

Jóga pro děti - 7.,14.,21. listopadu 2017

Lekce jógy se skládá z fyziologicky zdravého cvičení pro pružnost páteře, posílení a protažení svalů, uvolnění kloubů a pro celkové rozpoudění energie, dechová cvičení vyrovnávající dechovou nerovnováhu a nedostatečnost, hry pro podporu vhodné socializace a interakce dětí, zklidnění a relaxace.

Den stromů - dřevíčková dílnička - 20. října 2017

Za dětmi do školky přijede tým z Dřevíčkové dílničky. V programu seznámí děti s opracováním dřeva, přivezou s sebou drobné dřevoobráběcí stroje a nářadí, které si všichni prohlédnou v akci a sami vyzkouší. Zapojí děti do hry, která jim přinese zábavu i poučení. Co se malí technici během programu naučí, v závěru využijí pro vlastní výrobu své dřevěné hračky, kterou si odnesou domů.

Divadlo na Fialce - 13. října 2017

Čertovské čarování: Veselý příběh o nespokojeném uhlíři a jeho smlouvě se lstivou čerticí. Než přijde uhlíř Řehoř na to, že milý úsměv může být víc, než sedm splněných přání, málem propadne peklu. Láska a přátelství nakonec překonají všechny čertovské nástrahy. Uhlíř nejenže zmoudří, ale navíc zachrání své přátele. Vtipná pohádka je plná kouzel, čarovných proměn a hezkých písniček.

Podzimní tvoření s rodiči - 11. října 2017

Společné odpolední tvoření ve třídě pro všechny děti ze školky a jejich rodiče nebo prarodiče. Vydlabete si dýňové strašidélko – světélko z dýně koupené v Dýňovém světě. Můžete si vyrobit panáčka Bramboráčka, bramborové tiskátko nebo nalepíte na čtvrtku skřítka Podzimníčka z lístečků a jehličí… záleží jen na vaší chuti, fantazii a dovednosti. Samozřejmě je jen na vás, zda využijete tuto nabídku užít si společné chvíle při tvoření z přírodnin. Můžete zůstat pár minut, půl hodiny i déle. Začínáme nejdříve v 15.30 hodin, kdy budou pro vás připravené potřebné přírodniny, ústřižky látek, špejle, čtvrtky, tužky, pastelky, fixy, lepidlo apod. S tvořením skončíme v 17.00 hodin, abychom stihli uklidit třídy po tvoření na další den.

Rodič v akci - Bramboriáda - 11. října 2017

Rodiče Lukáška ze třídy Vážek pro nás připravili dopoledne plné zábavy, her a úkolů na zahradě školky. Můžete dát dítěti s sebou do školky malý košíček.

Výlet do Dýňového světa v Nové Vsi - 6. října 2017

Dýňový svět je plný tisíců dýní mnoha velikostí, tvarů a barev. K vyžití zvou agroatrakce, zábava na velkém slámohradu, bludiště v kukuřici, probíhačky mezi dýněmi. Děti si mohou pohrát na statku. Uvidí hospodářská zvířata, například telátko, prasátko, ovečky a další zvířata typická pro český venkov.

Divadlo ve školce - 3. října 2017

Jaképak jsou trampoty štěňátka Gordona, se dozvíme z loutkové pohádky…

Řemeslná dílna - Pekař Pavel - 21. září 2017

Program zajišťuje Muzeum Říčany. Zjistíme, co všechno je třeba k tomu, aby se nám na stole objevil čerstvý chléb. Ukážeme si různé druhy obilí a mouky. Budeme pozorovat, jak pracují kvasnice. Zkusíme hádat, co všechno se dává do chleba a do koláčů. Zpracujeme si s pekařem Pavlem slané těsto, vytvarujeme z něj pečivo a ozdobíme ho kmínem či mákem.

Jóga pro děti - 12., 19. a 26. září 2017

Podařilo se nám najít výbornou lektorku jógy pro děti – Lucii Pastrňákovou. Ukázková lekce v červnu nás i děti nadchla a jsme rádi, že můžeme toto cvičení pravidelně zařazovat do našeho výchovně-vzdělávacího programu a naplňovat tak motto naší školky Landie – kouzlo pohybu. Více informací najdete zde.

Výlet do Včelího světa v Hulicích - 7. září 2017

Unikátní včelařská expozice, která umožní dětem stát se na chvíli včelkou. Děti se projdou velkým včelím úlem s obřími plástvemi a prozkoumají zajímavosti ze života včel. Prosíme o příchod dětí do školky do 7.45 h. Odjezd od školky 8.00 h. Návrat na oběd ve školce. Do batůžku dejte dítěti s sebou: pláštěnku, pití. Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv dle počasí.

Již po jedenácté začínáme školní rok!

V pondělí 4. září 2017 již po jedenácté uvítáme v Landii vaše děti. Jako každým rokem i letos nás bude provázet pestrý a zajímavý program pro děti a věříme, že se mezi nás zapojíte i vy v rámci projektu rodič v akci. Přejeme si, aby děti ve školce nalezly vše, na co budou v životě rády vzpomínat.

Podporujeme projekt Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola
Jak to, že jídelny ve školkách a školách nevyužívají při přípravě pokrmů pro děti aktuální vědecké poznatky o výživě? Proč se raději řídí zastaralými koncepty výživových pyramid? Proč školní jídelny nenabízejí stravování pro děti s dietními potřebami, např. bezmléčná, bezlepková či bezmasá jídla? Naše koncepce je založena v souladu s konceptem projektu a proto jej rádi podpoříme. Bližší informace se dozvíte na stránkách projektu Skutečně zdravá škola.

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.