Landie, kouzlo pohybu
Novinky
SNÍŽILI JSME POPLATEK ZA DOCHÁZKU VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

EU
S radostí si Vám dovolujeme oznámit, že se nám podařilo uspět v žádosti o dotaci z fondů Evropské unie, a to v rámci Operačního programu Zaměstnanost, který podporuje rovné příležitosti při vstupu na trh práce a zlepšuje podmínky pro zaměstnanost u rodičů s malými dětmi. Peníze získané touto dotací nám umožnili od září 2016 významně snížit školné při zachování vysokého standardu naší vzdělávací nabídky. Nové cenové podmínky naleznete zde. V případě zájmu Vás zveme srdečně na návštěvu. Přihlášku do dětské skupiny si můžete stáhnout a vyplnit zde.

Masopustní veselí - týden od 20. do 24. února 2017

Masopust je doba od Tří králů do Popeleční středy. Slaví se už od pradávna a představuje období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj vždy probíhaly taneční zábavy, veselice a karnevaly. I my ve školce si prožijeme atmosféru masopustu – nejprve si popovídáme o tradicích, které jsou s masopustem spojeny, vyrobíme si tradiční masopustní masky a pak se pustíme do masopustního reje.

Malá technická univerzita - Stavitel mostů - 10. února 2017

Malá technická univerzita je zábavně-vzdělávací program určený dětem ve věku 3-7 let. Názorně a jednoduše děti seznamuje se základy techniky s využitím stavebnice LEGO DUPLO, kterou děti znají a mají rády. V době od ledna do března si děti zahrají ve třech lekcích na architekty, stavitele mostů a věží. Naučí se pracovat s jednoduchými technickými výkresy a plány a podle nich pak budou stavět – vše pomocí kostiček LEGO DUPLO. Během hraní si děti samy odpoví na zásadní otázky typu „Kam teče voda, když spláchnu“ nebo „Proč nespadne most“. Cílem projektu je vzbudit zájem o techniku a přispět tak k rozvoji technického vzdělávání již u předškolních dětí. Další lekce malé technické univerzity se bude točit kolem stavby mostů. Děti se například mimo jiné dozví, jak správně postavit pilíř, aby most nespadl...

Tenisová průprava - čtvrtky 2., 9. a 16. února 2017

Těšíme se na sportování i v únoru. Ve čtvrtek 23. února tenis nebude – ve školce bude probíhat projektový týden Masopustní veselí.

Jak šli muzikanti světem - 1. února 2017

Hudební příběh o dvou muzikantech, kteří putují světem, nám přijedou zahrát a zazpívat pedagogové základní umělecké školy Harmonie. V pořadu si děti společně s nimi zazpívají lidové písničky a zahrají na Orfovy nástroje.

Malá technická univerzita - Stavitelé města - 20. ledna 2017

Malá technická univerzita je zábavně-vzdělávací program určený dětem ve věku 3-7 let. Názorně a jednoduše děti seznamuje se základy techniky s využitím stavebnice LEGO DUPLO, kterou děti znají a mají rády. V době od ledna do března si děti zahrají ve třech lekcích na architekty, stavitele mostů a věží. Naučí se pracovat s jednoduchými technickými výkresy a plány a podle nich pak budou stavět – vše pomocí kostiček LEGO DUPLO. Během hraní si děti samy odpoví na zásadní otázky typu „Kam teče voda, když spláchnu“ nebo „Proč nespadne most“. Cílem projektu je vzbudit zájem o techniku a přispět tak k rozvoji technického vzdělávání již u předškolních dětí.

Veselé lyžování - 9. - 13. ledna 2017

Děti ze třídy Včeliček se těší na lyžařský výcvik pod vedením zkušených instruktorů z lyžařské školy na Šibeničním vrchu v Mnichovicích. V tomto týdnu každý den ráno před osmou hodinou nasednou do autobusu a hurá směr sjezdovka v Mnichovicích! Areál bude v době výuky vyhrazen pouze pro školní lyžování a v případě potřeby bude uměle zasněžován. Držte nám palce, ať vyjde počasí!

Tříkrálové koledování - pátek 6. ledna 2017

Před Vánoci jsme si hráli ve školce na pastýře, putovali jsme do Betléma a poklonili se v našich jesličkách ve třídě Ježíškovi, přinesli mu dary a pak jsme mu poděkovali za dárečky, které on dal pod stromeček nám... Teď po vánocích, v novém roce si budeme vyprávět pokračování tohoto kouzelného příběhu. Pověst o Kašparu, Melicharovi a Baltazarovi. Připomeneme si starý francouzský zvyk – upečeme bábovku do které schováme minci. Ten, kdo ji ve svém kousku bábovky najde, bude král. Dostane na hlavu korunu, do ruky lucerničku. Naučíme se písničku o Třech králích a můžeme jít koledovat...třeba do kuchyně k paní kuchařce :-)

Kometa
Vánoční prázdniny ve školce - 23. prosince 2016 - 1.1.2017

Všem dětem i rodičům přejeme krásné prožití vánočních svátků a vše dobré v novém roce 2017!

Vánoční prázdninová docházka v Landii - 19. - 22. prosince 2016

Naše dětské skupiny mají od pondělí 19.12. již vánoční prázdniny, nicméně jsme Vám, rodičům nabídli možnost přihlášení Vašich dětí na „prázdninový“ provoz do školky. Školka bude otevřela v běžném čase od 7 do 17:30 hodin, ale provoz bude omezen na 2 třídy. Jaký děti čeká program? Pro děti máme připraveno předvánoční povídání, zpívání a malování. Budeme si také hrát s novými hračkami, které dostaneme při vánoční nadílce ve školce.

Vánoční nadílka ve školce - úterý 13. prosince 2016

Ozdobíme si ve školce stromeček a budeme čekat, zdalipak nám pod něj Ježíšek přinese dárečky...ach jo, kdy už se dočkáme! ...

Vánoční setkání s rodiči

Srdečně zveme maminky, tatínky, babičky, dědečky, brášky i sestřičky na vánoční setkání ve školce. Nejprve vám moc rádi ukážeme, jak umíme zpívat a tancovat. Pak si společně vyrobíme svíčku ze včelího vosku. Pochutnáme si na dobrém cukrovíčku a ovocném punči. A když budeme chtít, můžeme si spolu zazpívat vánoční koledy.

  • Středa 7.12.2016 od 17.00 hodin pro děti ze třídy Berušek a Včelek
  • Čtvrtek 8.12.2016 od 17.00 hodin pro děti ze třídy Motýlků
  • Středa 14.12.2016 (pozor jiný čas) od 15:30 hodin pro děti ze třídy Broučků
Možná přijde i Mikuláš - pondělí 5. prosince 2016

Ve třídách jsme si s dětmi vyprávěli pověst o svatém Mikuláši. Děti poslouchaly, ani nedutaly. Jsme všichni zvědaví, zda Mikuláš doputuje i k nám do školky a co nám ve svém koši přinese...

Tenisová průprava - čtvrtky 8., 15. prosince 2016

Sportování nás baví. Líbí se nám i cesta pěšky tam i zpět. Zpíváme si, povídáme, pozorujeme a tak ani nevíme, že se učíme o všem kolem nás. Prosíme, ulehčete svému dítěti zátěž v batůžku a nedávejte jim láhev s pitím. Pití dostanou v hale. Rakety i míčky jsou též k dispozici v hale. Děkujeme.

Divadélko ve školce - čtvrtek 1. prosince 2016

Archanděl Gabriel nás provede příběhem Ježíška, Josefa, Marie a všech, kdo přišli do Betléma Ježíška pozdravit a obdarovat. Čert ve službách krále Heroda se sice snaží, seč může, ale archanděl Gabriel jejich odporné plány překazí...

Hravé odpoledne s rodiči - středa 23. listopadu 2016 od 16:00 hodin

Táto, mámo, pojď si se mnou hrát do mé třídy, do mé školky. Ukážu ti oblíbené hračky, stavebnice... Přijďte si užít společné hraní ve školce se svým dítětem! Bude Vám moci beze spěchu ukázat spousty věcí a hlavně si s Vámi bude moci pohrát. Je jen na Vás, pokud této možnosti využijete a jestli si budete hrát celou hodinu nebo jen deset minut.

Pečení Svatomartinských rohlíčků - středa 9. listopadu 2016

Těšíme se na sníh a dovádění v něm a chceme pomoci Svatému Martinovi, aby nám ho letos přinesl, co nejvíc a tak mu společně upečeme podkovy-rohlíčky a naučíme se o něm písničku.

Podzimní keramická dílnička - 1. a 8. listopadu 2016

Pod vedením zkušené lektorky budeme tvořit z keramické hlíny na téma "Kouzelný podzim". Copak nás asi čeká? Necháme se překvapit, co budeme vyrábět. Náš výrobek se potom upeče ve speciální vypalovací peci a to budete teprve koukat, jak se nám to povedlo.

Podzimní tvoření - 24. - 27. října 2016

Děti ze třídy Berušek, Motýlků i Včelek budou dlabat z dýní strašidýlka - světýlka ,,Dýňáky,,. Budeme tvořit panáčky ,,Bramboráčky,, skřítky ,,Podzimníčky,, kolážové obrázky z listů a jiných přírodnin, které si během podzimních dnů nasbíráme při vycházkách v okolí školky.

Den stromů - pátek 21. října 2016

Na mezinárodní den stromů, který se v České republice začal slavit v roce 1906 navážeme i my v Landii. Dopoledne plné zajímavých činností a her. Na závěr vysadíme na školní zahradě stromek. Akce je součástí projektového bloku s názvem: Na stejné Zemi, co my, žijí tu s námi stromy...a tématicky navazuje na třídní výchovně vzdělávací programy jednotlivých tříd.

Perníková chaloupka - středa 19. října 2016

Divadlo s představením známé pohádky o Perníkové chaloupce nás navštíví ve školce ve středu 19. října v dopoledních hodinách. Jak si povedou Jeníček s Mařenkou když se ztratí v lese? Necháme se překvapit.

Přijede klaun - čtvrtek 6. října 2016

Ve čtvrtek 6. října nás přijede navštívit cirkusový klaun. Věříme, že jeho kousky přežijeme bez úhony a užijeme si s ním prima dopoledne.

Předběžné logopedické Vyšetření - úterý 4. října 2016

Do školky přijede Mgr. Zuzana Hauzarová, diplomovaná logopedka, která provede logopedické vyšetření u dětí ze třídy Včelek. Rodiče následně obdrží písemnou zprávu a doporučení případných následných kroků.

Po stopách víly Podzimněnky - Úterý 27. září 2016

Vydáme se po stopách víly Podzimněnky, která nám v dopisech napoví, kdy mít oči otevřené, aby nám nic z podzimní krásy neuniklo. Zjistíme, co dělají na podzim zvířata, seznámíme se s lesními plody a lidovými pranostikami. Na konci budou děti hledat podzimní poklad.

Řemeslná dílnička – Pekař Pavel - Středa 21. září 2016

Do školky přijede lektor z Muzea Říčany. Ukážeme si s ním různé druhy obilí a mouky. Budeme pozorovat, jak pracují kvasnice, a hádat, co se dává do chleba a do koláčů. Děti vypracují slané těsto, vytvarují a ozdobí pečivo kmínem a mákem (pečivo není určeno k jídlu) a upečeme si voňavé houstičky.

Schůzky s rodiči
pondělí 12. září 2016 - Berušky a Broučci
úterý 13. září 2016 - Motýlci
čtvrtek 15. září 2016 - Včelky

Milí rodiče, srdečně Vás zveme na zahajovací třídní schůzku. Popovídáme si o organizačních pravidlech naší mateřské školy a seznámíme vás s akcemi, které plánujeme uskutečnit v tomto školním roce.

Podporujeme projekt Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola
Jak to, že jídelny ve školkách a školách nevyužívají při přípravě pokrmů pro děti aktuální vědecké poznatky o výživě? Proč se raději řídí zastaralými koncepty výživových pyramid? Proč školní jídelny nenabízejí stravování pro děti s dietními potřebami, např. bezmléčná, bezlepková či bezmasá jídla? Naše koncepce je založena v souladu s konceptem projektu a proto jej rádi podpoříme. Bližší informace se dozvíte na stránkách projektu Skutečně zdravá škola.

Pokud Vás zajímá historie jak a co u nás funguje, můžete nahlédnout do archivu novinek.