Landie, kouzlo pohybu
Novinky
ARCHIV NOVINEK
Zahradní posezení a rozlučkový ohníček s rodiči

Srdečně zveme rodiče i prarodiče dětí ke společnému setkání a posezení na zahradě školky.

 • Pondělí 18.6.2018 od 16:30 hodin - pasování předškoláků, ohníček se Včelkami
 • Úterý 19.6.2018 od 16:30 hodin ohníček s Beruškami
 • Středa 20.6.2016 (pozor jiný čas) od 16:00 hodin pro děti ze třídy Broučků
 • Čtvrtek 21.6.2016 od 16:30 hodin ohníček s Motýlky a Vážkami
Pěší batůžkové výlety - termíny upřesníme

Paní pečovatelky a učitelky s ohledem na třídní týdenní program jednotlivých tříd naplánují dle možností dětí pěší výlety do přírody a za zvířátky. Děti potřebují dobré boty, oblečení dle počasí a v batůžku láhev s pitím. Svačinku vezmeme s sebou ze školky.

Muzeum Říčany – výstava Tvoř a hraj si! - termín upřesníme

Dětem poskytneme prostor, ve kterém mohou tvořit vlastníma rukama, hrát si a vyprávět příběhy. K dispozici jim bude spousta různých materiálů, běžně dostupných, přírodních nebo recyklovaných. Ukážeme, že i malé děti mohou bezpečně pracovat s opravdovými nástroji a že si mohou vyrobit vlastní hračky, ze kterých se budou radovat stejně jako z hraček koupených.

Run and Help – charitativní běh - 12. června 2018

Tak jako vloni i letos se připojíme k charitativnímu projektu a pomůžeme lidem s handicapem – letos běháme pro čtyři skvělé, aktivní děti, které potřebují protézky dolní končetiny. Jejich příběhy si přečtete zde. Sami zvolte finanční částku, kterou chcete v rámci tohoto charitativního projektu věnovat. Děti se svou „korunkou“ poběží po vyznačené trase a v cíli vhodí penízek do kasičky. Vybranou částku odevzdáme Kontu Bariéry.

Divadlo ve školce - 1. června 2018

V pátek na Den dětí k nám s divadélkem přijede tygřík Péťa. Těšíme se na jeho dobrodružství.

Den otevřených dveří - 24. května 2018

V době od 10.00 do 12. 00 hodin a od 15.00 do 17.30 hodin je naše předškolní zařízení otevřeno pro nové zájemce o umístění dítěte do dětské skupiny. Těšíme se na setkání s Vámi.

Fotografování Včelek a Berušek - pondělí 15. května 2018

Teta Halina z jesliček bude fotit společnou fotku dětí ze tříd Motýlci a Vážky.

Fotografování Včelek a Berušek - pondělí 14. května 2018

Teta Halina z jesliček bude fotit společnou fotku dětí ze tříd Včelky a Berušky.

Švadlenka Štěpánka - 11. května 2018

Spolu se švadlenkou Štěpánkou si projdeme celou cestu výroby oblečení – od semínka lnu až po hotové kalhoty. Prohlédneme si chomáček bavlny, rostlinu lnu a kuklu bource morušového. Vyrobíme si květinovou brož s vlastnoručně přišitým knoflíkem.

Plavecká průprava - 2., 9. a 16. května 2018

Děti pokračují v plavecké průpravě s lektorkou plavecké školy Kapička v bazénu hotelu Valnovka v Kamenici.

Tenisová průprava - 4., 18. a 25. května 2018

Tenisová průprava probíhá v tenisové hale ve sportovním areálu Oáza v Říčanech. Dětem se věnují kvalifikovaní trenéři s dlouholetými zkušenostmi. Děti na místo docházejí ze školky pěšky. Doporučujeme oblečení a obuv na cestu přizpůsobit aktuálnímu počasí. Do batůžku dejte dítěti s sebou na přezutí vhodnou obuv se světlou podrážkou. V hale děti mohou být ve stejném oblečení jako ve školce (tepláky, legíny, tričko...). Pití je zajištěno na místě. Míčky a rakety jsou dětem k dispozici též. Odcházíme po svačině a vracíme se na oběd do školky.

Jóga pro děti v květnu 2018

Včelky - 14. a 28. května; Berušky, Vážky, Motýlci - 15. a 29. května. Lekce jógy se skládá z fyziologicky zdravého cvičení pro pružnost páteře, posílení a protažení svalů, uvolnění kloubů a pro celkové rozpoudění energie, dechová cvičení vyrovnávající dechovou nerovnováhu a nedostatečnost, hry pro podporu vhodné socializace a interakce dětí, zklidnění a relaxace.

Fotografování Broučků - 3. května 2018

Teta Halina z jesliček bude fotit naše nejmenší Broučínky. Je sice amatérský fotograf, ale my víme, že fotí skvěle a pro děti i nás bude konečně čas společného focení všech dětí ze třídy bez stresu. Společnou fotku vám potom pošleme na vaši emailovou adresu.

Čarodějný rej ve školce - 26. dubna 2018

Do školky se slétnou malé čarodějnice a čarodějové na svém každoročním sletu a užijí si dopoledne plné tance, her a zábavy. Možná se letos konečně proletíme na koštěti!

Noc ve školce - Motýlci - 19. dubna 2018

Ze čtvrtka na pátek přespí děti ze třídy Motýlci ve školce. Program večera je překvapení pro děti, ale prozradit můžeme, že noc probíhá v projektovém týdnu Čarodějnice a tak to bude kouzelná noc...

Návštěva knihovny - 16. dubna 2018

Děti ze třídy Motýlků zahájí týden návštěvou v dětské knihovně na Komenského náměstí v Říčanech. Pracovníci knihovny mají pro děti připraven interaktivní program.

PETruška na cestách - 12. dubna 2018

PETka Petruška má před sebou dlouhou cestu, ještě nedávno v ní byla limonáda, teď je prázdná. Co s ní bude dál? Co všechno patří do kontejneru na plast? A proč vůbec odpadky třídíme? Dozvíme se, jak to s těmi odpady doopravdy je.

Přadlenka Pavlínka - 5. dubna 2018

Lektorka z muzea Říčany si bude s dětmi vyprávět o ovcích a zpracování vlny. Děti si osahají surovou česanou vlnu. Zkusí ji česat na ručních hřebenech a ukážeme si, jak se vlna přede. Děti si z přírodní vlny vyrobí barevnou plstěnou kuličku a navléknou si náhrdelník.

Na dvoreček za zvířátky - 4. dubna 2018

Děti se půjdou podívat na dvoreček u městského muzea. Pohladí si živého králíčka, nakrmí slepičky. Možná najdou snesené vajíčko. Budou si vyprávět o domácích zvířátkách. Čím se živí, jaká mají mláďátka a čím jsou člověku užitečná.

O Honzovi - divadlo ve školce - 26. března 2018

Z pece dolů a rovnou do světa! Dobrodružství Honzy, který umí dodržet slovo a nakonec přemůže nejen svůj strach.

Noc ve školce - s Andersenem nanečisto

Ve čtvrtek 22. března pro děti ze Včeliček. V tomto roce uběhne 180 let od doby, kdy Hans Christian Andersen napsal svou pohádku Statečný cínový vojáček. My ve školce se chceme alespoň symbolicky připojit k celorepublikovému projektu. V roce 1928 vznikla krásná knížka Povídání o pejskovi a kočičce – a ta je tématem letošního 18. ročníku Noci s Andersenem pro malé děti. My všichni ze třídy Včeliček se těšíme na pohádkový večer s pejskem a kočičkou. Na večerní procházce přírodou budeme plnit pohádkové úkoly. A pak si prožijeme večerní čtení pohádek a noc s kamarády ze školky.

Návštěva městské knihovny v Říčanech

Ve čtvrtek 22. března navštíví děti ze třídy Včelek dětskou knihovnu v Říčanech. Určitě si vybereme a půjčíme knihu pohádek. Možná právě o pejskovi a kočičce nebo tu od pana Andersena…

Projekt rodič v akci

Babička Martínka ze třídy Berušek vyrábí domácí mýdlo. Jsme moc rádi, že se nabídla s touto dovedností seznámit i ostatní děti ve třídě svého vnoučka. Děkujeme a těšíme se, že si ve třídě Berušek užijeme netradiční dopoledne ve školce. Termín bude upřesněn.

Den vody - vítání jara - 19. - 23. března 2018

V týdnu od 19. března budou ve školce probíhat projektové dny ke Dni vody a prvnímu jarnímu dni. Půjdeme se podívat k potůčku a budeme pozorovat probouzející se přírodu.

Divadlo ve školce - 16. března 2018

Hudební příběh o dvou muzikantech, kteří putují světem, nám přijedou zahrát a zazpívat pedagogové základní umělecké školy Harmonie. V pořadu si děti společně s nimi zazpívají lidové písničky a zahrají na Orfovy nástroje.

Divadlo ve školce - 14. února 2018

Kašpárkovo království - loutková pohádka o tom, kterak Kašpárek zlého kouzelníka porazí a princeznu za ženu získá.

Masopustní veselí ve školce - 5. - 9. února 2018

Masopust je doba od Tří králů do Popeleční středy. Slaví se už od pradávna a představuje období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj vždy probíhaly taneční zábavy, veselice a karnevaly. I my ve školce si prožijeme atmosféru masopustu – nejprve si popovídáme o tradicích, které jsou s masopustem spojeny, vyrobíme si tradiční masopustní masky a pak se pustíme do masopustního reje.

Návštěva předškoláků v 1. třídě - 8. února 2018

Tentokrát se půjdeme podívat s nejstaršími dětmi do základní školy U Říčanského lesa, abychom viděli, jak to chodí v další opravdové veliké škole, kde víme, že se děti učí číst a psát.

Divadlo ve školce - 31. ledna 2018 - přesouvá se na jiný termín

Jak šli muzikanti světem - hudební příběh o dvou muzikantech, kteří putují světem, nám přijedou zahrát a zazpívat pedagogové základní umělecké školy Harmonie. V pořadu si děti společně s nimi zazpívají lidové písničky a zahrají na Orfovy nástroje.

Malá technická univerzita - 17. a 18. ledna 2018

Malá technická univerzita je zábavně-vzdělávací program určený dětem ve věku 3-7 let. Zkušený lektor názorně a jednoduše děti seznamuje se základy techniky s využitím stavebnice LEGO DUPLO, kterou děti znají a mají rády. Děti si zahrají na architekty, stavitele města. Naučí se pracovat s jednoduchými technickými výkresy a plány a podle nich pak budou stavět – vše pomocí kostiček LEGO DUPLO. Cílem projektu Malá technická univerzita je, co nejdříve a na základě přirozené hravosti a poznání světa kolem sebe, vzbudit zájem dětí i pedagogických pracovníků o technické obory. Prostřednictvím programu se pěstuje v dětech vztah k reálnému světu. Program též přispívá k rozvoji technického vzdělávání u předškolních dětí. Lekce jsou připravovány s pedagogy, psychologem, architektem a projektanty.

Kurz veselé lyžování - 8.- 12. ledna 2018

Děti ze třídy Včelek a Motýlků se těší na lyžařský výcvik pod vedením zkušených instruktorů z lyžařské školy na Šibeničním vrchu v Mnichovicích. V tomto týdnu každý den ráno před osmou hodinou nasednou do autobusu a hurá směr sjezdovka v Mnichovicích! Areál bude v době výuky vyhrazen pouze pro školní lyžování a v případě potřeby bude uměle zasněžován. Držte palce, ať nám vyjde počasí!

Tříkrálové koledování - 5. ledna 2018

Před Vánoci jsme si hráli ve školce na pastýře, putovali jsme do Betléma a poklonili se v našich jesličkách ve třídě Ježíškovi, přinesli mu dary a pak jsme mu poděkovali za dárečky, které on dal pod stromeček nám... Teď po Vánocích, v novém roce si budeme vyprávět pokračování tohoto kouzelného příběhu. Pověst o Kašparu, Melicharovi a Baltazarovi. Připomeneme si starý francouzský zvyk – upečeme bábovku, do které schováme minci. Ten, kdo ji ve svém kousku bábovky najde, bude král. Dostane na hlavu korunu, do ruky lucerničku. Naučíme se písničku o Třech králích a můžeme jít koledovat ... třeba do kuchyně k paní kuchařce.

Vánoční setkání s rodiči

Srdečně zveme maminky, tatínky, babičky, dědečky, brášky i sestřičky na vánoční setkání ve školce. Nejprve vám moc rádi ukážeme, jak umíme zpívat a tancovat. Pochutnáme si na dobrém cukrovíčku a ovocném punči. A když budeme chtít, můžeme si spolu zazpívat vánoční koledy. Těšíme se na setkání s Vámi všemi při vánočních besídkách v magickém čase Adventu.

 • Pondělí 11.12.2017 od 17.00 hodin pro děti ze třídy Berušek a Včelek
 • Středa 13.12.2017 od 17.00 hodin pro děti ze třídy Motýlků a Vážek
 • Pondělí 18.12.2016 (pozor jiný čas) od 16:30 hodin pro děti ze třídy Broučků
Vánoční nadílka - 11. prosince 2017

Ozdobíme si ve školce stromeček a budeme čekat, zdalipak nám pod něj Ježíšek přinese dárečky...ach jo, kdy už se dočkáme!

Mikuláš ve školce - 5. prosince 2017

Ve třídách si s dětmi budeme vyprávět pověst o svatém Mikuláši. Jsme všichni zvědaví, zda Mikuláš doputuje i k nám do školky a co nám ve svém koši přinese... Žádného čerta do školky nepustíme, dárečky pro nejmenší Broučky nechá Mikuláš za oknem.

Jóga pro děti - 5.,12. prosince 2017

Lekce jógy se skládá z fyziologicky zdravého cvičení pro pružnost páteře, posílení a protažení svalů, uvolnění kloubů a pro celkové rozpoudění energie, dechová cvičení vyrovnávající dechovou nerovnováhu a nedostatečnost, hry pro podporu vhodné socializace a interakce dětí, zklidnění a relaxace.

Divadlo ve školce - 28. listopadu 2017

Vánoce aneb cesta do Betléma… Loutkami hraný příběh o narození Ježíška, tak jak se v Českých zemích po staletí vypráví. Uvidíme v něm pastýře, anděla, Josefa s Marií, Krále Heroda, Tři Krále a samotného Ježíška…

Keramická dílna - 15. a 16. listopadu 2017

Přijede k nám osvědčená lektorka keramiky, paní Prchalová a s dětmi vyrobí keramické vánoční cukroví. Ano, vánoce jsou za dveřmi a my bychom rádi, abyste keramickými výrobky vašeho dítěte mohli ozdobit třeba váš vánoční stůl. Finální výrobek si po jeho vyschnutí a vypálení v peci budou moci děti odnést v prosinci.

Martinské pečení - 3. listopadu 2017

Moc rádi bychom měli na zimu sníh a udělalo by nám radost, kdyby nám ho Martin nadělil a tak ho zkusíme na oplátku potěšit pečenými ,,podkovami – rohlíčky,,. Paní kuchařka nám připraví těsto a my se společně pustíme do válení a motání Martinských rohlíčků.

Tenisová průprava - 3. listopadu 2017

Tenisová průprava probíhá v tenisové hale ve sportovním areálu Oáza v Říčanech. Dětem se věnují kvalifikovaní trenéři s dlouholetými zkušenostmi. Děti na místo docházejí ze školky pěšky. Doporučujeme oblečení a obuv na cestu přizpůsobit aktuálnímu počasí. Do batůžku dejte dítěti s sebou na přezutí vhodnou obuv se světlou podrážkou. V hale děti mohou být ve stejném oblečení jako ve školce (tepláky, legíny, tričko...). Pití je zajištěno na místě. Míčky a rakety jsou dětem k dispozici též. Odcházíme po svačině a vracíme se na oběd do školky.

Jóga pro děti - 7.,14.,21. listopadu 2017

Lekce jógy se skládá z fyziologicky zdravého cvičení pro pružnost páteře, posílení a protažení svalů, uvolnění kloubů a pro celkové rozpoudění energie, dechová cvičení vyrovnávající dechovou nerovnováhu a nedostatečnost, hry pro podporu vhodné socializace a interakce dětí, zklidnění a relaxace.

Den stromů - dřevíčková dílnička - 20. října 2017

Za dětmi do školky přijede tým z Dřevíčkové dílničky. V programu seznámí děti s opracováním dřeva, přivezou s sebou drobné dřevoobráběcí stroje a nářadí, které si všichni prohlédnou v akci a sami vyzkouší. Zapojí děti do hry, která jim přinese zábavu i poučení. Co se malí technici během programu naučí, v závěru využijí pro vlastní výrobu své dřevěné hračky, kterou si odnesou domů.

Divadlo na Fialce - 13. října 2017

Čertovské čarování: Veselý příběh o nespokojeném uhlíři a jeho smlouvě se lstivou čerticí. Než přijde uhlíř Řehoř na to, že milý úsměv může být víc, než sedm splněných přání, málem propadne peklu. Láska a přátelství nakonec překonají všechny čertovské nástrahy. Uhlíř nejenže zmoudří, ale navíc zachrání své přátele. Vtipná pohádka je plná kouzel, čarovných proměn a hezkých písniček.

Podzimní tvoření s rodiči - 11. října 2017

Společné odpolední tvoření ve třídě pro všechny děti ze školky a jejich rodiče nebo prarodiče. Vydlabete si dýňové strašidélko – světélko z dýně koupené v Dýňovém světě. Můžete si vyrobit panáčka Bramboráčka, bramborové tiskátko nebo nalepíte na čtvrtku skřítka Podzimníčka z lístečků a jehličí… záleží jen na vaší chuti, fantazii a dovednosti. Samozřejmě je jen na vás, zda využijete tuto nabídku užít si společné chvíle při tvoření z přírodnin. Můžete zůstat pár minut, půl hodiny i déle. Začínáme nejdříve v 15.30 hodin, kdy budou pro vás připravené potřebné přírodniny, ústřižky látek, špejle, čtvrtky, tužky, pastelky, fixy, lepidlo apod. S tvořením skončíme v 17.00 hodin, abychom stihli uklidit třídy po tvoření na další den.

Rodič v akci - Bramboriáda - 11. října 2017

Rodiče Lukáška ze třídy Vážek pro nás připravili dopoledne plné zábavy, her a úkolů na zahradě školky. Můžete dát dítěti s sebou do školky malý košíček.

Výlet do Dýňového světa v Nové Vsi - 6. října 2017

Dýňový svět je plný tisíců dýní mnoha velikostí, tvarů a barev. K vyžití zvou agroatrakce, zábava na velkém slámohradu, bludiště v kukuřici, probíhačky mezi dýněmi. Děti si mohou pohrát na statku. Uvidí hospodářská zvířata, například telátko, prasátko, ovečky a další zvířata typická pro český venkov.

Divadlo ve školce - 3. října 2017

Jaképak jsou trampoty štěňátka Gordona, se dozvíme z loutkové pohádky…

Řemeslná dílna - Pekař Pavel - 21. září 2017

Program zajišťuje Muzeum Říčany. Zjistíme, co všechno je třeba k tomu, aby se nám na stole objevil čerstvý chléb. Ukážeme si různé druhy obilí a mouky. Budeme pozorovat, jak pracují kvasnice. Zkusíme hádat, co všechno se dává do chleba a do koláčů. Zpracujeme si s pekařem Pavlem slané těsto, vytvarujeme z něj pečivo a ozdobíme ho kmínem či mákem.

Jóga pro děti - 12., 19. a 26. září 2017

Podařilo se nám najít výbornou lektorku jógy pro děti – Lucii Pastrňákovou. Ukázková lekce v červnu nás i děti nadchla a jsme rádi, že můžeme toto cvičení pravidelně zařazovat do našeho výchovně-vzdělávacího programu a naplňovat tak motto naší školky Landie – kouzlo pohybu. Více informací najdete zde.

Výlet do Včelího světa v Hulicích - 7. září 2017

Unikátní včelařská expozice, která umožní dětem stát se na chvíli včelkou. Děti se projdou velkým včelím úlem s obřími plástvemi a prozkoumají zajímavosti ze života včel. Prosíme o příchod dětí do školky do 7.45 h. Odjezd od školky 8.00 h. Návrat na oběd ve školce. Do batůžku dejte dítěti s sebou: pláštěnku, pití. Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv dle počasí.

Hasiči ve školce - 27. června 2017

V Landii přivítáme říčanský sbor dobrovolných hasičů. Děti se můžou těšit na vzdělávací program na téma protipožární ochrana a bezpečnost a hlavně na ukázku techniky.

Zahradní posezení u ohýnku s rodiči - 14. a 15. června 2017

Všechny děti a rodiče srdečně zveme na rozloučení s letošním školním rokem, které proběhne na zahradě naší školky. U ohýnku si opečeme buřtíky, zazpíváme společně písničky a v klidu si popovídáme o našich prázdninových cestách i plánech do budoucna. Moc se těšíme na setkání se Včelkami ve středu 14. a s Motýlky ve čtvrtek 15. od 17:00 hodin.

Divadlo na Fialce - 13. června 2017

Maminko a tatínku, prosím, krásně mě oblékněte, půjdeme do divadla na pohádku Tři přání. Jaké to asi bude? Už se moc těšíme!

Výlet: Naučná stezka Příběh potravin - 9. června 2017

Maminka Vojtíka a Lukáška nás pozvala na sedmý ročník Příběhu potravin, s podtitulem „Věda na polích a ve stájích“. Naučná stezka děti zavede nejprve na pastviny a do stájí za zvířátky a potom se děti přesunou na pole a políčka, kde se budou seznamovat s tím, jak se pěstují rostliny, budou poznávat a rozlišovat semínka různých plodin, zjistí vše zajímavé o zpracování obilovin. Na výlet pojedeme malým autobusem od školky ve dvou skupinách. Odjezd v 8.30 hodin platí pro Včelky. Motýlkové odjedou později. Vrátíme se na oběd.

Dřevíčková dílnička - 6. června 2017

Děti si spolu s osvědčenými lektory zahrají na řemeslníky a vyrobí si s pomocí opravdového nářadí a náčiní hračku ze dřeva. Naučí se použít kladivo, šroubovák, brusný papír a další. Vyzkouší si doopravdickou práci se dřevem a nářadím skoro jako dospěláci.

Jóga pro děti - 5. června 2017

Pod vedením zkušené cvičitelky si děti netradičně protáhnou svá tělíčka. Podle počasí budeme v tělocvičně nebo venku na zahradě.

Tenisová průprava - 8., 15. a 22. června 2017

Naši malí sportovci si užijí poslední tři lekce tenisové průpravy v tomto školním roce. Je prima, že už můžeme být na venkovních kurtech. Mámo, táto, přijď se na mě podívat, jak to už umím!

Blíží se závěr školního roku a s ním i tradiční fotografování všech tříd. Bylo by hezké, kdyby děti měly na fotografii pohromadě všechny svoje kamarády spolužáky ze třídy. Prosíme proto všechny rodiče, aby v pondělí i v úterý přivedli děti do školky, i když v dané dny do školky nedochází. Oblečení na fotografování raději přineste zvlášť v tašce. Před focením děti převlékneme.

Plavecká průprava - 7., 14. a 21. června 2017

Naši "plaváčci" absolvují závěrečné lekce předplavecké výchovy s prima lektorem plavání. Všechny děti na závěr dostanou ocenění a „mokrý“ diplom. Mámo, táto, přijď se na mě podívat, jak to umím!

Den dětí - 1. června 2017

V rámci projektu Rodič v akci připravili rodiče Vojtíka a Lukáška a maminka Nelinky ve spolupráci s námi, bezva překvapení pro všechny děti – vám dospělákům prozradíme, že děti si užijí na skákacím hradě, zkusí si vytvořit největší bublinu, možná se svezou na traktůrku, určitě si sednou do velikého John Deera, mohou si bosky zaskotačit v pohankovém brouzdališti, umelou si na mlýnku obilí...prostě si všichni společně Mezinárodní den dětí báječně a netradičně užijeme.

Fotografování tříd - 29. a 30. května 2017

Blíží se závěr školního roku a s ním i tradiční fotografování všech tříd. Bylo by hezké, kdyby děti měly na fotografii pohromadě všechny svoje kamarády spolužáky ze třídy. Prosíme proto všechny rodiče, aby v pondělí i v úterý přivedli děti do školky, i když v dané dny do školky nedochází. Oblečení na fotografování raději přineste zvlášť v tašce. Před focením děti převlékneme.

Setkání s rodiči

Ve středu 24. května zveme všechny rodiče Broučků a ve čtvrtek zveme všechny rodiče Berušek na jarní setkání v MŠ. Těšíme se na setkání na terase školky s maminkami, tatínky, babičkami, dědečky i sourozenci dětí ze tříd Broučků a Berušek. Popovídáme si nejen o prázdninové docházce, ale probereme i novinky připravované pro příští školní rok. Pochutnáme si také na občerstvení od naší paní kuchařky. Všechny Vás srdečně zveme!

Oslava narozenin - 22. května 2017

Rodiče Jessinky chtějí, aby jejich holčička oslavila svoje narozeniny se všemi kamarády ze školky a zajistili pro děti hezký program. Všechny děti ze školky si užijí dopoledne plné zábavy a překvapení.

Dopravní výchova v MŠ - 15. května 2017

Cesta integrace, o. p. s. ve spolupráci s BESIP – Ministerstvo dopravy a městem Říčany, nově organizuje a připravuje výuku dopravní výchovy i pro žáky mateřských škol. Využili jsme této nabídky a pozvali jsme lektory k nám do Landie. Děti se během lekcí naučí, jak se bezpečně pohybovat po chodníku a po silnici, jak přecházet přes přechod pro chodce se semaforem i bez semaforu. Naučí se, co znamenají jednotlivé světelné signály semaforu pro chodce, také se naučí základní značky a procvičí si pravo - levou orientaci.

Rodič v akci - Semínkový den - 12. května 2017

V rámci našeho projektu Rodič v akci nám maminka Lukáška a Vojtíka připravila zážitkový den se semínky. Děti ze třídy Berušek si zahrají na zahradníky a pěstitele.

Run and Help - běh pro Boženku

Letos se poprvé zapojíme do charitativní akce Run and Help a to v pátek 5. května. Běháním budeme pomáhat čtyřleté Božence, která trpí spinální svalovou atrofií prvního typu. Ráno budou na všech třídách připraveny kasičky na „startovné“ – Vaše dobrovolné příspěvky. Akci zaštiťuje organizace Konto Bariéry.

S batůžkem za zvířátky - 2. května 2017

V rámci celotýdenního projektu Zvířátka na statku se vydáme pozorovat živá domácí zvířata. Navštívíme ovečky, koníky a kozičky... možná uvidíme i kočičku, slepičky a kohouta. Abychom si výpravu za zvířátky pořádně užili, poneseme si s sebou v batůžku svačinku od paní kuchařky a v dobře uzavíratelné láhvi pití bez bublin z domova. Uděláme si piknik v přírodě. Prosím, dejte v úterý ráno dítěti s sebou batůžek s pitím, dobré boty k chůzi, vhodné oblečení dle počasí a přiveďte svého drobečka do školky včas - odcházíme v 8.30 hodin od školky.

Čarodějný rej - 28. dubna 2017

Do školky se slétnou malé čarodějnice a čarodějové na svém každoročním sletu a užijí si dopoledne plné tance, her a zábavy. Možná se letos konečně proletíme na koštěti!

Noc ve školce - 27. dubna 2017

Ze čtvrtka na pátek přespí děti ze třídy Včelek ve školce. Program večera je překvapení pro děti, ale prozradit můžeme, že noc probíhá v projektovém týdnu Čarodějnice a tak to bude kouzelná noc...

Dopravní výchova v MŠ

Cesta integrace, o. p. s. ve spolupráci s BESIP – Ministerstvo dopravy a městem Říčany, nově organizuje a připravuje výuku dopravní výchovy i pro žáky mateřských škol. Využili jsme této nabídky a pozvali jsme lektory k nám do Landie. Děti se během lekcí naučí, jak se bezpečně pohybovat po chodníku a po silnici, jak přecházet přes přechod pro chodce se semaforem i bez semaforu. Naučí se, co znamenají jednotlivé světelné signály semaforu pro chodce, také se naučí základní značky a procvičí si pravo - levou orientaci. Všechny dovednosti si pak vyzkoušíme na odrážedlech na našem závodním okruhu ve školce.

Rodič v akci - Indický den ve školce

V rámci našeho projektu Rodič v akci nám maminka Marušky ze třídy Berušek připravila zážitkový indický den ve školce. Těšíme se na pestré a neobvyklé kostýmy, orientální hudbu a tanec.

Dubnové schůzky s rodiči

Srdečně zveme všechny rodiče Motýlků a Včelek na setkání. S Motýlky se sejdeme ve středu 5.4.2017 a s rodiči Včelek pak ve čtvrtek 6.4.2017. Obě schůzky začínají v 17:00 hodin. Probereme jarní program týkající se dětí ze třídy Motýlků a Včelek – plavání, noc ve školce a školku v přírodě. Klíčové bude také seznámení rodičů s prázdninovým provozem a s novinkami v příštím školním roce. Těšíme se, že se sejdeme v hojném počtu. Setkání s rodiči Broučků a Berušek chystáme na květen.

Tenisová průprava - čtvrtky 6., 13., 20. a 27. dubna 2017

Děti zakončí zimní tenisovou sezónu posledními dvěma lekcemi tenisové průpravy v kryté hale. Od poloviny dubna začnou naši malí tenisti využívat venkovní tenisové kurty ve sportovním areálu Oáza. Budeme hrát na antuce, děti proto budou potřebovat pohodlnou sportovní obuv na přezutí (je třeba počítat s tím, že antuka obuv zabarví), sportovní oblečení, tepláky, mikinu a kšiltovku proti sluníčku. Tenisové rakety jsou pro děti k dispozici v dostatečném množství, nemusíte je tedy nutně pořizovat.

Jak se budí země - divadlo ve školce - 21. března 2017

V době od 20. března budou ve školce probíhat projektové dny ke Dni vody. V rámci tohoto uceleného programového celku nás navštíví Divadlo Žebřík a s ním přijde víla Jarunka: "Víš, Toníku, kdysi dávno, když lidé nám vílám uměli naslouchat, věděli, jak se jaro přivolá..." Autorská pohádka o vytrvalosti, síle dobrého srdce a kouzelné pomoci. Jak Toník s pomocí víly Jarunky musí probudit pana Jaro, aby už přišel...

Preventivní vyšetření zraku - 14. března 2017

I letos pořádáme ve školce vyšetření zraku dětí. Vyšetření je dobrovolné, pouze pro přihlášené děti. Přihlásit své dítě můžete na listině, kterou vám předloží vaše paní učitelka na třídě. K vyšetření jde rodič se svým dítětem a je po dobu vyšetření přítomen. Platba za vyšetření činí 150 Kč a uhradíte ji přímo zaměstnanci společnosti, který vyšetření provede.

Prožitkové čtení - 7. a 10. března 2017

V dalších dnech projektového týdne o knihách, čeká děti zážitkové čtení – čtení zaměřené na prožití příběhu a rozvoj čtenářských dovedností – předvídání, usuzování apod.. Pro tuto metodu čtení nemáme nikoho skvělejšího než naší paní učitelku z Motýlků, PhDr. Lucku Šůchovou, z lektorské skupiny Knihálkov. Dětem ze třídy Včelek bude číst z knihy Císařské vejce a Motýlkům pohádku Nový domek pro myšku.

Návštěva knihovny - 6. března 2017

Děti ze třídy Včelek zahájí projektový týden „Není knížka jako knížka“ návštěvou v dětské knihovně v Říčanech. Pracovníci knihovny mají pro děti připraven interaktivní program.

Malá technická univerzita - Stavitel věží - 3. března 2017

Děti čeká poslední lekce malé technické univerzity. Koho z nás by nelákalo postavit největší věž z kostek Lega? Děti se od lektora dozvědí, jak takovou věž postavit, aby byla stabilní a nespadla. Cílem lekce bude postavit model vysílače na Ještědu. Držíme malým stavitelům palce!

Masopustní veselí - týden od 20. do 24. února 2017

Masopust je doba od Tří králů do Popeleční středy. Slaví se už od pradávna a představuje období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj vždy probíhaly taneční zábavy, veselice a karnevaly. I my ve školce si prožijeme atmosféru masopustu – nejprve si popovídáme o tradicích, které jsou s masopustem spojeny, vyrobíme si tradiční masopustní masky a pak se pustíme do masopustního reje.

Jak šli muzikanti světem - 1. února 2017

Hudební příběh o dvou muzikantech, kteří putují světem, nám přijedou zahrát a zazpívat pedagogové základní umělecké školy Harmonie. V pořadu si děti společně s nimi zazpívají lidové písničky a zahrají na Orfovy nástroje.

Malá technická univerzita - Stavitelé města - 20. ledna 2017

Malá technická univerzita je zábavně-vzdělávací program určený dětem ve věku 3-7 let. Názorně a jednoduše děti seznamuje se základy techniky s využitím stavebnice LEGO DUPLO, kterou děti znají a mají rády. V době od ledna do března si děti zahrají ve třech lekcích na architekty, stavitele mostů a věží. Naučí se pracovat s jednoduchými technickými výkresy a plány a podle nich pak budou stavět – vše pomocí kostiček LEGO DUPLO. Během hraní si děti samy odpoví na zásadní otázky typu „Kam teče voda, když spláchnu“ nebo „Proč nespadne most“. Cílem projektu je vzbudit zájem o techniku a přispět tak k rozvoji technického vzdělávání již u předškolních dětí.

Veselé lyžování - 9. - 13. ledna 2017

Děti ze třídy Včeliček se těší na lyžařský výcvik pod vedením zkušených instruktorů z lyžařské školy na Šibeničním vrchu v Mnichovicích. V tomto týdnu každý den ráno před osmou hodinou nasednou do autobusu a hurá směr sjezdovka v Mnichovicích! Areál bude v době výuky vyhrazen pouze pro školní lyžování a v případě potřeby bude uměle zasněžován. Držte nám palce, ať vyjde počasí!

Tříkrálové koledování - pátek 6. ledna 2017

Před Vánoci jsme si hráli ve školce na pastýře, putovali jsme do Betléma a poklonili se v našich jesličkách ve třídě Ježíškovi, přinesli mu dary a pak jsme mu poděkovali za dárečky, které on dal pod stromeček nám... Teď po vánocích, v novém roce si budeme vyprávět pokračování tohoto kouzelného příběhu. Pověst o Kašparu, Melicharovi a Baltazarovi. Připomeneme si starý francouzský zvyk – upečeme bábovku do které schováme minci. Ten, kdo ji ve svém kousku bábovky najde, bude král. Dostane na hlavu korunu, do ruky lucerničku. Naučíme se písničku o Třech králích a můžeme jít koledovat...třeba do kuchyně k paní kuchařce :-)

Kometa
Vánoční prázdniny ve školce - 23. prosince 2016 - 1.1.2017

Všem dětem i rodičům přejeme krásné prožití vánočních svátků a vše dobré v novém roce 2017!

Vánoční prázdninová docházka v Landii - 19. - 22., 27. a 28. prosince 2016

Naše dětské skupiny mají od pondělí 19.12. již vánoční prázdniny, nicméně jsme Vám, rodičům nabídli možnost přihlášení Vašich dětí na „prázdninový“ provoz do školky. Školka bude otevřela v běžném čase od 7 do 17:30 hodin, ale provoz bude omezen. Jaký děti čeká program? Pro děti máme připraveno vánoční povídání, zpívání a malování. Budeme si také hrát s novými hračkami, které dostaneme při vánoční nadílce ve školce.

Vánoční nadílka ve školce - úterý 13. prosince 2016

Ozdobíme si ve školce stromeček a budeme čekat, zdalipak nám pod něj Ježíšek přinese dárečky...ach jo, kdy už se dočkáme! ...

Vánoční setkání s rodiči

Srdečně zveme maminky, tatínky, babičky, dědečky, brášky i sestřičky na vánoční setkání ve školce. Nejprve vám moc rádi ukážeme, jak umíme zpívat a tancovat. Pak si společně vyrobíme svíčku ze včelího vosku. Pochutnáme si na dobrém cukrovíčku a ovocném punči. A když budeme chtít, můžeme si spolu zazpívat vánoční koledy.

 • Středa 7.12.2016 od 17.00 hodin pro děti ze třídy Berušek a Včelek
 • Čtvrtek 8.12.2016 od 17.00 hodin pro děti ze třídy Motýlků
 • Středa 14.12.2016 (pozor jiný čas) od 15:30 hodin pro děti ze třídy Broučků
Možná přijde i Mikuláš - pondělí 5. prosince 2016

Ve třídách jsme si s dětmi vyprávěli pověst o svatém Mikuláši. Děti poslouchaly, ani nedutaly. Jsme všichni zvědaví, zda Mikuláš doputuje i k nám do školky a co nám ve svém koši přinese...

Tenisová průprava - čtvrtky 8., 15. prosince 2016

Sportování nás baví. Líbí se nám i cesta pěšky tam i zpět. Zpíváme si, povídáme, pozorujeme a tak ani nevíme, že se učíme o všem kolem nás. Prosíme, ulehčete svému dítěti zátěž v batůžku a nedávejte jim láhev s pitím. Pití dostanou v hale. Rakety i míčky jsou též k dispozici v hale. Děkujeme.

Divadélko ve školce - čtvrtek 1. prosince 2016

Archanděl Gabriel nás provede příběhem Ježíška, Josefa, Marie a všech, kdo přišli do Betléma Ježíška pozdravit a obdarovat. Čert ve službách krále Heroda se sice snaží, seč může, ale archanděl Gabriel jejich odporné plány překazí...

Hravé odpoledne s rodiči - středa 23. listopadu 2016 od 16:00 hodin

Táto, mámo, pojď si se mnou hrát do mé třídy, do mé školky. Ukážu ti oblíbené hračky, stavebnice... Přijďte si užít společné hraní ve školce se svým dítětem! Bude Vám moci beze spěchu ukázat spousty věcí a hlavně si s Vámi bude moci pohrát. Je jen na Vás, pokud této možnosti využijete a jestli si budete hrát celou hodinu nebo jen deset minut.

Pečení Svatomartinských rohlíčků - středa 9. listopadu 2016

Těšíme se na sníh a dovádění v něm a chceme pomoci Svatému Martinovi, aby nám ho letos přinesl, co nejvíc a tak mu společně upečeme podkovy-rohlíčky a naučíme se o něm písničku.

Podzimní keramická dílnička - 1. a 8. listopadu 2016

Pod vedením zkušené lektorky budeme tvořit z keramické hlíny na téma "Kouzelný podzim". Copak nás asi čeká? Necháme se překvapit, co budeme vyrábět. Náš výrobek se potom upeče ve speciální vypalovací peci a to budete teprve koukat, jak se nám to povedlo.

Podzimní tvoření - 24. - 27. října 2016

Děti ze třídy Berušek, Motýlků i Včelek budou dlabat z dýní strašidýlka - světýlka ,,Dýňáky,,. Budeme tvořit panáčky ,,Bramboráčky,, skřítky ,,Podzimníčky,, kolážové obrázky z listů a jiných přírodnin, které si během podzimních dnů nasbíráme při vycházkách v okolí školky.

Den stromů - pátek 21. října 2016

Na mezinárodní den stromů, který se v České republice začal slavit v roce 1906 navážeme i my v Landii. Dopoledne plné zajímavých činností a her. Na závěr vysadíme na školní zahradě stromek. Akce je součástí projektového bloku s názvem: Na stejné Zemi, co my, žijí tu s námi stromy...a tématicky navazuje na třídní výchovně vzdělávací programy jednotlivých tříd.

Perníková chaloupka - středa 19. října 2016

Divadlo s představením známé pohádky o Perníkové chaloupce nás navštíví ve školce ve středu 19. října v dopoledních hodinách. Jak si povedou Jeníček s Mařenkou když se ztratí v lese? Necháme se překvapit.

Přijede klaun - čtvrtek 6. října 2016

Ve čtvrtek 6. října nás přijede navštívit cirkusový klaun. Věříme, že jeho kousky přežijeme bez úhony a užijeme si s ním prima dopoledne.

Předběžné logopedické Vyšetření - úterý 4. října 2016

Do školky přijede Mgr. Zuzana Hauzarová, diplomovaná logopedka, která provede logopedické vyšetření u dětí ze třídy Včelek. Rodiče následně obdrží písemnou zprávu a doporučení případných následných kroků.

Po stopách víly Podzimněnky - Úterý 27. září 2016

Vydáme se po stopách víly Podzimněnky, která nám v dopisech napoví, kdy mít oči otevřené, aby nám nic z podzimní krásy neuniklo. Zjistíme, co dělají na podzim zvířata, seznámíme se s lesními plody a lidovými pranostikami. Na konci budou děti hledat podzimní poklad.

Řemeslná dílnička – Pekař Pavel - Středa 21. září 2016

Do školky přijede lektor z Muzea Říčany. Ukážeme si s ním různé druhy obilí a mouky. Budeme pozorovat, jak pracují kvasnice, a hádat, co se dává do chleba a do koláčů. Děti vypracují slané těsto, vytvarují a ozdobí pečivo kmínem a mákem (pečivo není určeno k jídlu) a upečeme si voňavé houstičky.

Hurá prázdniny!!!

Vážení rodiče, děkujeme Vám za přízeň ve školním roce 2015/16, ve kterém jsme si společně s Vašimi dětmi užili spoustu legrace a zábavy v naší "Pohádkové zemi Landii". Přejeme Vám i dětem krásné léto a pohodovou dovolenou. Budeme se na Vás těšit na prázdninových příměstských táborech nebo na začátku školního roku v září./div>

Letní příměstské tábory v Landii 2016 - též pro děti, které nechodí pravidelně do MŠ LANDIE

I pro letošní letní prázdniny jsme pro děti připravili tradiční příměstské tábory v Říčanech. Týdny i dny se dají libovolně kombinovat v průběhu celých prázdnin. Režim je upraven pro děti ve věku od 2 do 8 let. Rodič či pověřená osoba každé ráno (mezi 07:00 – 09:00) přivede účastníka tábora a v podvečer (mezi 16:00 – 17:30) vždy odvádí domu. V průběhu dne je pro děti zajištěna strava formou dopolední svačiny, oběda, odpolední svačiny a celodenní pitný režim, jídelníček můžete sledovat zde. Děti se mohou těšit na pestrý program po tématických týdnech. Každý týden je plánován jeden celodenní výlet. Děti jsou rozdělené do věkově bližších skupin a program se přizpůsobuje aktuálním možnostem dětí. Podrobnosti k táborům naleznete níže. Termíny tématických týdnů se mohou změnit v závislosti na změně termínu výletů, připadajících na aktuální tématický týden.

Poslední den ve školce - čtvrtek 30. června 2016

Školní rok 2015/16 opět utekl jako voda. Poslední den ve školce si připomeneme, co jsme všechno zažili, a popřejeme si krásné léto a dobrodružstvím nabité prázdniny! :-)

Jak šel Měsíc na návštěvu ke Slunci - pondělí 20. června 2016

Do školky zavítá sférické kino s 3D projekcí o tom, jak mladý Měsíc putoval ke Slunci. Děti se seznámí s naší sluneční soustavou a také se dozvědí o znameních zvěrokruhu. Promítání je doplňkem ke vzdělávacímu programu Vesmír, který v červnu probereme na všech třídách.

Zahradní posezení u ohýnku - čtvrtek 16. června 2016

Všechny děti a rodiče srdečně zveme na rozloučení s letošním školním rokem, které proběhne na zahradě naší školky. U ohýnku si opečeme buřtíky, zazpíváme společně písničky a v klidu si popovídáme o našich prázdninových cestách i plánech do budoucna. Moc se těšíme na setkání s Vámi!

Den pro naši školku - úterý 14. června 2016

Dělání všechny smutky zahání! A pokud něco uděláme pro svoje okolí, o to větší radost z toho budeme mít. Proto jsme se rozhodli jedno dopoledne věnovat naší školce. Všichni se oblečeme do pracovního, vytrháme travičku, zameteme chodníčky, posbíráme kamínky a vrátíme je, kam patří. Věříme, že i naši nejmenší najdou svoje uplatnění a všichni budeme patřičně hrdí na to, jaký kus práce jsme spolu odvedli.

Výlet do Uhříněvsi - pátek 10. června 2016

Maminka Vojty Mičáka nás pozvala na šestý ročník Příběhu potravin, s podtitulem „Věda na polích a ve stájích“. Naučná stezka děti zavede nejprve na pastviny a do stájí za zvířátky a potom se děti přesunou na pole a políčka, kde se budou seznamovat s tím, jak se pěstují rostliny, budou poznávat a rozlišovat semínka různých plodin, zjistí vše zajímavé o zpracování obilovin. Na závěr si děti zaskotačí v pohankovém brouzdališti.

Tenisová průprava - čtvrtky 2., 9., 16. a 23. června 2016

Tenisová průprava bude stejně jako doposud probíhat pod vedením našich osvědčených kvalifikovaných trenérů na venkovních kurtech tenisového areálu Oáza. Děti budou potřebovat pohodlné sportovní oblečení a sportovní obuv. Jelikož hrajeme venku, nesmíme zapomenout kšiltovky proti sluníčku, případně opalovací krém.

Plavecká průprava - Středy 1., 8., 15., 22. a 29. června 2016

Motýlci a Včelky budou pokračovat v plavecké průpravě s plaveckou školou volnočasového centra Na Fialce. Na plavání vždy dětem připravte plavky, ručník, mýdlo, doporučujeme také koupací čepice, to vše v igelitové tašce. Na plavání budeme i v případě teplého počasí jezdit mikrobusem.

Společné fotografování - pondělí 30. a úterý 31. května 2016

Blíží se závěr školního roku a s ním i tradiční fotografování všech tříd. Prosíme proto všechny rodiče, aby v pondělí i v úterý přivedli děti do školky, i když v dané dny do školky nedochází. Bude hezké, když budou mít děti na fotografii všechny své kamarády a spolužáky ze třídy. Oblečení na fotografování raději přineste zvlášť v tašce, aby si je děti neumazaly. Před focením děti převlékneme.

Malá technické univerzita - Stavitel věží - pondělí 30. května 2016

Děti čeká poslední lekce malé technické univerzity. Vyvrcholením půlročního vzdělávání nemůže být nic jiného než stavba věží. Koho z nás by nelákalo postavit největší věž z kostek Lega? Děti se od lektorky dozvědí, jak takovou věž postavit, aby byla stabilní a nespadla. Cílem lekce bude postavit model vysílače na Ještědu. Držíme malým stavitelům palce!

Folklornice ve školce - pátek 27. května 2016

Do školky jsme pozvali hudební program zaměřený na lidovou muziku a folklor. Děti si poslechnou známé lidové písně v doprovodu akordeonu, vozembouchu a rytmických nástrojů. Muzikanti dětem předvedou lidové kroje z Čech a Moravy a naučí je základní kroky lidových tanců. Odvážné holčičky a kluci si mohou vyzkoušet hru na vozembouch.

Celodenní výlet - úterý 24. května 2016

Farma park v Soběhrdech je ideálním místem na výlet pro malé i velké děti. Na malém prostoru zde najdeme velkou spoustu zvířátek z různých koutů světa, o kterých se zde můžete dozvědět spoustu zajímavých údajů (Včelky) nebo si je můžete prostě jen pohladit (malé Berušky). Farma park nabízí také zábavu a prostor pro bezpečnou hru dětí. Proto jsme toto místo zvolili pro společný celodenní výlet všech tříd. Časy odjezdu a příjezdu do školky ještě upřesníme podle počasí.

Školka v přírodě - 16. - 20. května 2016

Děti ze třídy Motýlků a Včelek se spolu s paní učitelkou Klárkou a Radkou vydají na 5ti denní školku v přírodě, a to na Smejkalovu boudu v Krkonoších. Děti, které do školky v přírodě nepojedou, zůstanou normálně ve školce ve spojených třídách. V tomto týdnu nebude probíhat ani plavání ani tenisová průprava.

Výstava ze života hmyzu - úterý 10. května 2016

Už jste s dětmi někdy viděli housenky nebo kukly lišaje smrtihlava? V muzeu právě nyní můžete pozorovat, jak se housenky přeměňují v kukly. Mimoto děti na výstavě nahlédnou do království včel, vos, mravenců a jejich vztahů. Praktická část expozice pokračuje na zahradě muzea, kde si děti prohlédnou hmyzí hotel a nově i čmelín. Nakonec si na dvorku pohladíme králíčky a nakrmíme slepičky.

Pojedeme vlakem a přespíme ve školce

Zdatné Včelky budou mít noc ve školce spojenou s odpoledním výletem na zříceninu hradu Hláska. Ve čtvrtek 5. května odpoledne se děti vydají na cestu jako správní výletníci vlakem, poté se vydají stezkou podél potoka a budou vyhlížet věž "tajemného hradu". Na místě je přivítá Bílá paní, která se ujme slavnostního pasování našich předškolních Včelek na školáky. Po návratu opět vlakem do školky se děti připojí ke kamarádům ze třídy Motýlků a prožijí společně noc ve školce.

Berušky jedou na výlet

Ve čtvrtek 5. května pojedeme s dětmi s Berušek na malý výlet do Voděrádek. Elišky babička nás pozvala na farmu, kde si prohlédneme a možná i pohladíme kravičky a telátka.

Čarodějný rej - čtvrtek 28. dubna 2016

Do školky se slétnou malé čarodějnice a čarodějové na svém každoročním sletu a užijí si dopoledne plné tance, her a zábavy. Možná se letos konečně proletíme na koštěti!

Malá technické univerzita - Stavitel mostů - pondělí 25. dubna 2016

Další lekce malé technické univerzity se bude točit kolem stavby mostů. Děti se dozví, jak správně postavit pilíř, aby most nespadl, budou si také povídat o Karlu IV. a společně si pak postaví pohádkový Karlův most.

Sférické kino - Tajemství stromů - pátek 15. dubna 2016

Po velkém úspěchu jsme do školky opět pozvali sférické kino s 3D projekcí. Děti budou mít možnost nahlédnout na svět očima broučků a dozvědět se spoustu věcí ze života stromů.

Den otevřených dveří - čtvrtek 14. dubna 2016

Pro nové zájemce o naši školku pořádáme den otevřených dveří spojený se zápisem na příští školní rok. Pokud máte kamarády, kteří by rádi viděli, jak to u nás funguje, přiveďte je k nám!

Hasiči ve školce - pondělí 11. dubna 2016

V naší školce přivítáme říčanský sbor dobrovolných hasičů. Děti se můžou těšit na vzdělávací program na téma protipožární ochrana a bezpečnost a hlavně na ukázku techniky.

Vyšetření pohybového aparátu - pondělí 11. dubna 2016

Ve spolupráci s klinikou komplexní rehabilitace Monada proběhne vyšetření pohybového aparátu u dětí ze třídy Včelek.

Schůzka s rodiči - čtvrtek 7. dubna 2016

Srdečně zveme všechny rodiče na setkání, na kterém s Vámi probereme aktivity a akce, které chystáme pro děti ze všech tříd na jaře a v létě. Klíčové bude potom seznámení rodičů s novinkami, které přijdou s novým školním rokem. Těšíme se, že se sejdeme v hojném počtu.

Preventivní screeningové vyšetření zraku - středa 6. dubna 2016

Screeningové vyšetření zraku může přesně, rychle a spolehlivě diagnostikovat eventuální dioptrické oční vady, které se často při běžných kontrolách u praktického lékaře neodhalí. Vyšetření u nás ve školce provede kvalifikovaný zdravotnický personál ze společnosti Prima Vizus. Vyšetření je pouze pro zájemce, objednat jej můžete v kanceláři školky.

Malá technické univerzita - Malý inženýr - pondělí 21. března 2016

Na druhou lekci Malé technické univerzity nám rychle navazuje další, tentokrát na téma malý inženýr. Děti se seznámí s technickým výkresem, lektorka jim vysvětlí, co vše je na výkresu nakresleno a proč. Podle výkresu do domu zavedeme vodu, kanalizaci a elektřinu. A při tom všem učení budeme stavět z kostek LEGO :-)

Večerní velikonoční dílna pro rodiče - středa 16.3. od 18:00 hodin

Milé maminky, milí tatínkové, povolejte domů na hlídání babičky či dědečky a přijďte do školky na večerní velikonoční dílnu! Vyrobíme si společně jarní a velikonoční dekorace a přitom budeme mít dostatek času na klidné popovídání. K dobré náladě nebude chybět káva a čaj a pokud budete mít prostor, přineste na ochutnání vlastní dobrotu. Materiál na velikonoční tvoření bude k dispozici a podle jeho použití Vás poprosíme o malý finanční příspěvek. Na velikonoční dílnu je třeba se přihlásit, a to do pondělí 14.3., abychom lépe odhadli, kolik materiálu máme nakoupit. Těšíme se na hezký společný večer.

Velikonoční dílničky - místo výletu

Místo výletu budeme mít v pondělí 14. března ve školce velikonoční dílničky pro děti ze všech tříd. Paní učitelky budou s dětmi malovat vajíčka různými technikami, vyrábět velikonočního zajíčka neobvyklým "ponožkovým" způsobem, taky zasadíme osení a naučíme se, jak se plete pomlázka. Nakonec s dětmi vyrobíme velikonoční přáníčka.

Malá technické univerzita - Malý architekt - Úterý 8. března 2016

V únoru nám z důvodu nemoci lektorky odpadla druhá lekce Malé technické univerzity. Náhradní hodinu jsme zařadili na začátek března. Tentokrát si děti zahrají na malé architekty. Dozvědí se, co takový architekt vlastně dělá, co je to projekt a jak se maluje, co je to půdorys či základní a obvodové příčky domu. A na co všechno musí architekt myslet, aby jeho dům pevně stál. Při tom všem učení si vlastně budeme hrát, a to - jak jinak - s kostičky LEGO.

Truhlář Tonda - řemeslná dílna Muzea Říčany

Ve středu 2. března dopoledne k nám do školky přijede „Truhlář Tonda“ alias lektor z Muzea Říčany. Přinese nám ukázat různé druhy dřeva a bude si s námi vyprávět o tom, co všechno se ze dřeva vyrábí. Seznámíme se s opravdovými nástroji, které se při zpracování dřeva používají. Vyzkoušíme si řezání, vrtání a broušení dřeva. Nástroje jsou sice ostré, ale není potřeba se jich bát, budeme je používat bezpečně. Děti si s pomocí lektora vyrobí dřevěný knoflík.

Malá technické univerzita - Malý architekt - Pondělí 22. února 2016

V únoru pokračujeme s další lekcí Malé technické univerzity. Tentokrát si děti zahrají na malé architekty. Dozvědí se, co takový architekt vlastně dělá, co je to projekt a jak se maluje, co je to půdorys či základní a obvodové příčky domu. A na co všechno musí architekt myslet, aby jeho dům pevně stál. Při tom všem učení si vlastně budeme hrát, a to - jak jinak - s kostičky LEGO.

Masopustní rej v maskách - Úterý 16.2.2016

Masopust je doba od Tří králů do Popeleční středy. Slaví se už od pradávna a představuje období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj vždy probíhaly taneční zábavy, veselice a karnevaly. I my ve školce si prožijeme atmosféru masopustu – nejprve si popovídáme o tradicích, které jsou s masopustem spojeny, vyrobíme si tradiční masopustní masky a pak se pustíme do masopustního reje. Paní kuchařka nám mezitím v kuchyni připraví vydatnou masopustní hostinu :-)

Kaluokahina - kouzelný korálový útes - Středa 10. února 2016

Přímo k nám do školky přijede mobilní sférické kino s unikátní 3D projekcí. Děti shlédnou pohádku o mizející korálovém útesu, který zachrání moudrý delfín Kuba a rybička jménem Mrňous. Tento dobrodružný příběh dětem mimo jiné vysvětlí, co je to oceán, jaký vliv má Měsíc na příliv a odliv. Délka promítání je 30 minut.

Taneční školička Ivy Cenkové - ukázková hodina

Taneční školička Ivy Cenkové se zabývá výukou tance a baletu pro děti předškolního a školního věku. Výuka je zaměřena na celkový pohybový a taneční rozvoj dítěte. "Od roku 2015 jsme začali spolupracovat s mateřskými a základními školami. Jednou z nich je MŠ Landie v Říčanech. Výuku by jsme zde rádi otevřeli od 15. 2. 2016, hodiny budou probíhat každé pondělí od 16:00 do 16:45 hod." říká Iva Cenková. Tímto bychom Vás rádi pozvali na první ukázkovou hodinu, která se uskuteční v pondělí 8. 2. 2016 v 16:00 hodin v MŠ Landie.

Pohádkové dopoledne v kině - Pondělí 25.1.2016

Podařilo se nám zajistit filmové představení pro naši školku v kině ve volnočasovém centru Na Fialce. Děti shlédnou pásmo krátkých pohádek „Jak postavit sněhuláka“. Podrobnosti ve školce na nástěnce.

Veselé lyžování - 18. - 22.1.2016

Děti ze třídy Včelek čeká lyžařský výcvik pod vedením zkušených instruktorů z lyžařské školy na Šibeničním vrchu v Mnichovicích. V tomto týdnu budou mít děti dopoledne klidnější program bez sportovních aktivit a po obědě vždy autobusem vyrazí na sjezdovku v Mnichovicích. Areál bude v době výuky vyhrazen pouze pro školní lyžování a v případě potřeby bude uměle zasněžován. Držte nám palce, ať nám vyjde počasí!

Malá technické univerzita - Stavitelé města - Úterý 26.1.2016

Malá technická univerzita je zábavně-vzdělávací program určený dětem ve věku 3-7 let. Názorně a jednoduše děti seznamuje se základy techniky s využitím stavebnice LEGO DUPLO, kterou děti znají a mají ji rády. Motýlky a Včelky od ledna do června čeká pět lekcí, kdy si zahrají na architekty, instalatéry, elektrikáře, stavitele mostů a věží. Naučí se pracovat s jednoduchými technickými výkresy a plány a podle nich pak budou stavět – vše pomocí kostiček LEGO DUPLO. Během hraní si děti samy odpoví na zásadní otázky typu „Kam teče voda, když spláchnu“ nebo „Proč nespadne most“. Cílem projektu je vzbudit zájem o techniku a přispět tak k rozvoji technického vzdělávání již u předškolních dětí.

Divadélko ve školce - O drakovi a princezně - Středa 13.1.2016

Ve školce přivítáme Kašpárkovo staročeské loutkové divadlo s klasickou pohádkou o drakovi a princezně. Staročeské divadlo hraje s původními, dřevěnými marionetami, některé z nich jsou staré přes sto let. Vlídné vyprávění tradičních pohádek, kde bez práce nejsou koláče a dobro vítězí nad zlem, je pohlazením po duši pro malé i velké diváky.

Tříkrálové koledování v domě seniorů v Mnichovicích - Středa 6.1.2016 - Včelky a Motýlci

Průvod Tří králů z mateřské školy Landie vyrazí na cestu do Domu seniorů Blaník v Mnichovicích. Potěšíme babičky a dědečky, zazpíváme jim vánoční koledy a předáme kus naší energie a radosti. Určitě se můžeme těšit na vlídné přijetí.

My tři králové jdeme k vám... - Středa 6.1.2016 - Berušky

Budeme si povídat o průvodu Tří králů, Kašpara, Melichara a Baltazara, kteří zamířili do Betléma, aby se tam Ježíškovi poklonili a dary mu přinesli. Zazpíváme si koledy a přivítáme naše školkové „Tři krále“.

Plavecká průprava - úterý 5.1.2016

Děti čeká poslední lekce plavání, lektorky připravily pro děti spoustu soutěží a na konci budou všichni plaváčci oceněni „mokrým“ vysvědčením.

Vánoční prázdniny - od 21.12.2015 do 1.1.2016

V letošním roce nám vánoční prázdniny začínají v pondělí 21.12.2015 a ve školce se setkáme v pondělí 4.1.2016.

Návštěva kostela sv. Petra a Pavla v Říčanech

Vydáme se společně se všemi dětmi na procházku na náměstí v Říčanech, kde navštívíme kostel sv. Petra a Pavla. Kostelem nás provede pan farář, který bude vyprávět biblický příběh narození Ježíška. Cestou navštívíme též Betlém a vánoční strom na náměstí.

Vánoční setkání s rodiči - středa 16. prosince od 16:00 hodin

Srdečně vás zveme na vánoční setkání u nás ve školce. Můžete se těšit na tradiční program, který pro vás připravily děti s paní učitelkami, vánoční dílničky a samozřejmě domácí vánoční cukroví, voňavý punč a kávu. Těšíme se na společné setkání s maminkami, tatínky, malými i velkými sourozenci, babičkami i dědečky!

Mikuláš ve školce - pátek 4. prosince

Do školky přijde Mikuláš, v doprovodu Anděla a Čerta. Navštíví všechny třídy a rozdají mikulášskou nadílku. Nikdo se nemusí bát, k těm nejmenším pustíme pouze Anděla. Čerta necháme raději za dveřmi :-)

Vánoční koncert dětského pěveckého sboru Coro Piccolo

Motýlci a Včelky vyjedou ve čtvrtek 3. prosince do divadla v Uhříněvsi na vánoční vystoupení dětského pěveckého sboru Coro Picollo. Program bude plný nejznámějších i méně známých vánočních koled. Během koncertu se děti dozvědí, co je to Advent, jak je to doopravdy s adventními nedělemi, co za podivná stvoření jsou vlastně „Lucky“ nebo jak slavili Vánoce prababičky a pradědové. Děti prosím svátečně oblečte a vybavte je z domova malým zvonečkem či rolničkou, aby se na závěr koncertu mohly ke sboru připojit.

Vánoční pohádka ve školce - středa 2. prosince

Příběh o tom, jak pejsek s kočičkou psali Ježíškovi, jak jim dopis zmizel a jak to nakonec všechno dobře dopadlo. Vánoční pohádku plnou koled a písniček přijede zahrát maňáskové divadlo Ludmily Frištenské.

Listopadové konzultace s rodiči

Děti, které v letošním roce půjdou k zápisu do základní školy, u nás ve školce absolvují pravidelnou předškolní přípravu. Jak jsou děti daleko s přípravou? Jaký typ školy vybrat? Co je u zápisu na základní školu vlastně čeká? Jak můžeme dětem i rodičům pomoci v tomto důležitém období? Nejen rodičům předškoláků nabízíme možnost individuálních setkání u kávy či čaje za přítomnosti paní učitelky Radky, Romana Jirouška a Silvie Končické.

Středa 25.11.2015 - Celodenní výlet - iQ PARK Liberec

Děti ze třídy Motýlků a Včelek se vydají objevovat svět vědy a techniky, a to s pomocí interaktivních zábavních prvků, které iQ PARK v Liberci nabízí. Naši malí badatelé si budou moci vyzkoušet experimenty s vodou či se světlem, zkusí projít bludiště, budou poznávat lidské tělo a lidské smysly formou jednoduchých pokusů a pozorování. Výlet doplňuje naši vzdělávací nabídku v oblasti polytechnické výchovy.

Středa 18.11.2015 - Řemeslná dílna - přadlena Pavlína

Lektorka z Muzea Říčany nám představí řemeslnou dílnu z projektu "Učíme řemesla". Budeme si povídat příběh o přadleně Pavlíně - o původu vlny a jejím zpracování. Porovnáme vlnu různých zvířátek, budeme ji česat na ručních hřebenech a podíváme se, jak funguje kolovrátek. Vyzkoušíme si techniku mokrého plstění a ti starší i plstění s plstící jehlou. Všichni si vyrobíme plstěnou kuličku s překvapením.

Sobota 14.11.2015 - Vánoční ateliérové fotografování

Lucie Přindišová je profesionální fotografka a s naší školkou spolupracuje čtvrtým rokem. Již tradičně fotí vánoční balíček různých portrétů dětí, sourozenců nebo celých rodin, který bývá hezkým dárkem pod stromeček. Na každé fotografování je vyhrazeno 20 - 30 minut, aby bylo možné pořídit celou sérii záběrů a na výsledné fotografie vybrat to nejlepší. Rozpis časů a bližší informace Vám sdělíme v případě zájmu v kanceláři školky.

Středa 11.11.2015 - podzimní pohádka ve školce

Skřítek Třešnička a červené jablíčko. Na zahrádce stále svítí sluníčko, všude je plno barev, kytičky kvetou a dozrávají jablíčka. Na to nejkrásnější čeká ježek Bodlinka. Jenže jeho jablíčko se najednou ztratí a ježek Bodlinka začne poplakávat. To přeci náš skřítek Třešnička nemůže nechat jen tak! Hned se vydá jablíčko hledat a zažije přitom pěkné dobrodružství... Pohádku pro všechny děti přijede zahrát Liduščino divadlo.

Středa 4.11.2015 - Svatomartinská noc ve školce

Děti z nejstarší třídy Včeliček čeká dobrodružná noc se spaním ve školce. Večerní program, který připraví paní učitelky Radka s Klárkou, bude zaměřen na blížící se svátek svatého Martina. Děti nebude čekat husa na pekáči, ale tradiční svatomartinské rohlíčky, ketré si ovšem samy, pod dohledem naší paní kuchařky Katky, upečou. Děti se též mohou těšit na překvapení - večerní výpravu za světýlky.

Tenisová průprava - každý čtvrtek

Třída Včelek chodí na tenisovou průpravu do sportovního areálu Oáza v Říčanech, který disponuje venkovními kurty s antukou i vnitřní halou. Dětem se budou věnují kvalifikovaní trenéři s dlouholetými zkušenostmi. Sportovní areál Oáza je v docházkové vzdálenosti od naší školky, chodíme pěšky. Děti potřebují pohodlné sportovní oblečení, tenisky na antuku i vhodné boty na přezutí do haly se světlou podrážkou (do batůžku). Tenisové rakety i míče jsou dětem k dispozici v dostatečném množství na místě.

Pátek 30.10.2015 - Drakiáda ve školce

Podzim už je v plném proudu a k němu neodmyslitelně patří i draci na obloze. Přineseme si draky a dráčky z domova, přivoláme vítr a hurá na drakiádu na naší zahradě! Naše oblíbená podzimní akce bude závislá na počasí. A kdyby nám počasí nepřálo, draky si ve školce vyrobíme a drakiádu přesuneme na jindy.

Středa 14.10.2015 - Dýňové dopoledne

Třída Berušek a Motýlků bude v rámci dopoledního programu pracovat s dýněmi, budeme dlabat dýňová strašidýlka a z dýňové dužiny potom připravíme zdravý a chutný koláč.

Středa 14.10.2015 - Výlet a dýňové dopoledne

Paní učitelka Radka pojede se svojí třídou Včelek navštívit základní školu Open Gate. Děti budou moci nahlédnout do výuky ve třetí třídě, zasednou do lavic k práci nad zábavnými úkoly, které pro ně třeťáci připraví, a následně si pak prohlédnou celý areál školy.

Divadelní představení „Jak šli muzikanti světem“ - středa 30.9.2015

Hudební příběh o dvou muzikantech, kteří putují světem, nám přijedou zahrát a zazpívat pedagogové základní umělecké školy Harmonie. V pořadu si děti společně s nimi zazpívají lidové písničky a zahrají na Orfovy nástroje. Délka představení 45 minut.

Za zvířátky na dvorek muzea Říčany - středa 23.9.2015

Děti ze třídy Motýlků a Včelek se vydají na vycházku do muzea v Říčanech. Na dvorku si pohladí živého králíčka, nakrmí slepice. Možná najdou i čerstvě snesené vajíčko. Budou si vyprávět o domácích zvířatech, co jedí, jaká mají mláďátka, čím jsou člověku užitečná. Na zvířátka si společně zahrají a také si jedno vyrobí.

Individuální logopedické Vyšetření - úterý 22.9.2015

Do školky přijede Mgr. Zuzana Hauzarová, diplomovaná logopedka, a na základě souhlasu rodičů provede logopedické vyšetření u dětí od 4 let. Rodiče následně obdrží písemnou zprávu a doporučení případných následných kroků. Od října paní Hauzarová v naší školce povede kroužek řečové výchovy.

Zahajovací setkání s rodiči

Srdečně zveme všechny rodiče na zahajovací schůzku v jednotlivých třídách, kde si popovídáme o organizačních pravidlech naší mateřské školy a podrobně vás seznámíme s aktivitami, které nás čekají v tomto školním roce.

 • Úterý 15.9. 2014 od 16 hod. „Setkání s rodiči Berušek
 • Středa 16.9. 2014 od 16 hod. „Setkání s rodiči Motýlků
 • Čtvrtek 17.9. 2014 od 16 hod. „Setkání s rodiči Včeliček
Vítejte ve školce - nový školní rok začíná

Přejeme všem dětem klidné vykročení do nového školního roku a hodně zajímavých zážitků.

Čerstvá zelenina ze Svobodného statku v LandiiSvobodný statek

Bio sezónní zelenina balena v papírových pytlích v několika variantách ze Svobodného statku na soutoku k vyzvednutí v Landii. Na úrodné půdě Zahrady Čech se zde pěstuje přes 40 odrůd zeleniny včetně specialit, které jinde nenajdete. Nabídka se každý týden mění podle toho, co se zrovna urodí. Obsah pytlů je vždy zveřejněn dopředu, takže přesně víte, co si objednáváte. Vysoký podíl ruční práce, několikaletá tradice ekologického zemědělství a přístup k Zemi jako k živoucímu organismu, to jsou hlavní charakteristiky zdejšího pěstování. Objednávat můžete stránkách Svobodného statku a vyzvedávat v Landii každý týden od středy.

Letní příměstské tábory v Landii - POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

Jako v minulých letech i v letošním roce navazujeme na tradiční příměstské tábory v Říčanech. Týdny i dny se dají libovolně kombinovat v průběhu celých prázdnin. Režim je upraven pro děti ve věku od 3 do 8 let. Rodič či pověřená osoba každé ráno (mezi 07:00 – 09:00) přivede účastníka tábora a v podvečer (mezi 16:00 – 17:30) vždy odvádí domu. V průběhu dne je pro děti zajištěna strava formou dopolední svačiny, oběda, odpolední svačiny a celodenní pitný režim, jídelníček můžete sledovat zde. Děti se mohou těšit na pestrý program po tématických týdnech. Každý týden je plánován jeden celodenní výlet. Děti jsou rozdělené do věkově bližších skupin a program se přizpůsobuje aktuálním možnostem dětí. Podrobnosti k táborům naleznete níže. Termíny tématických týdnů se mohou změnit v závislosti na změně termínu výletů, připadajících na aktuální tématický týden.

Noc ve školce - ze čtvrtka 25.6. na pátek 26.6.2015

Noc ve školce pro Včeličky zakončí projektový týden Afrika.

Červnové zahradní posezení s dětmi a rodiči

Konec školního roku se nám přiblížil a k jeho příležitosti bychom Vás rádi pozvali na přátelské neformální posezení na zahradě s opékáním buřtíků.

 • S Beruškami ve středu 17.6. od 16:00 hodin
 • S Motýlky ve středu 24.6. od 16:00 hodin
 • Rozloučení se Včelkami jsme zvládli již květnový čtvrtek 28. května - děkujeme za účast a prima pohodovou atmosféru!
Středa 17. června - Výlet do Mirakula a piknik na Jurečku

Ještě než nás pohltí prázdniny, pojedeme se třídami Včelek a Motýlků do zábavního parku Mirakulum. Berušky si na ten samý den připraví a užijí piknik na Jurečku v Říčanech.

8. - 12.6.2015 - Školka v přírodě - Smejkalova bouda

Od pondělí 8.6. do pátku 12.6. pojedeme s dětmi již po třetí na krásné místo v Krkonoších na školku v přírodě. Smejkalova bouda bude naším dočasným domovem. Jak jsme se měli v minulých letech se můžete podívat ve fotogalerii.

Pátek 6. června - Výlet za "příběhem potravin"

Přijali jsme pozvání paní Mičákové, maminky od Vojtíška a jdeme se podívat na jejich farmu, kde je připravená naučná stezka pro děti: „Věda na polích a ve stájích“.

Pondělí 1. června - Výlet na zámek Radíč

Slavíme Den dětí! Na zámku na nás čeká budoár pro princezny, dětská zbrojnice. Opravdu zábavná prohlídka na zámku, kde se i dětský návštěvník nejen dívá, ale i dotýká exponátů, naslouchá různým zvukům, ochutnává zámeckou kuchyni či vůně. Provedou vás průvodci rytíř Šebastián Losy z Losenau či barokní malíř Štěpán(ka). Děti v rámci prohlídky objevují s rytířem čarovný poklad, barokní malíř zase odtajní tajemné šifry a symboly skryté v barokních malbách v jižním křídle zámku.

Tenisová průprava - každé úterý

Každé úterý probíhá tenisová průprava na kurtech areálu Oáza Říčany. Děti sebou potřebují sportovní obuv na antuku, tepláky na převlečení, batoh na záda.

Plavecká průprava v červnu

I v červnu pokračuje plavecká průprava ve čtvrtek v bazénu Na Fialce v Říčanech. Děti sebou potřebují batůžek na záda, plavky, čepici na plavání pro holčičky, ručník, mýdlo, obuv není nutná. Děti, které se plavání nezúčastní, mají ve školce vzdělávací dopolední program.

Středa 29. dubna Výlet do Radonic

Pojedeme se podívat na nedalekou farmu zvířat, kde na nás čeká náš kamarád, kterého nám paní učitelka Monika přinesla ukázat jako malé selátko asi před půl rokem. Pak si připravíme ohýnek a budeme si tam opékat buřty, do školky se vrátíme až po obědě kolem 13 hodin.

Projektový týden - „Čarodějný máj“

V týdnu od 27.4. do 30.4. jsme pro děti připravili projektový týden Čarodějný máj. Týden her a poznávání si s dětmi užijme v rámci projektu, který zakončíme ve čtvrtek 30. dubna rejem čarodějů a čarodějnic. Proletíme se na košťatech?

Hasičské cvičení - Středa 22. dubna 2015

Sbor dobrovolných hasičů z Říčan za námi přijede do naší školky na zahradu. Naučný a zábavný program pro děti v duchu hasičského cvičení nás seznámí s tím, jak to funguje u hasičů. Moc se těšíme!

Golfová průprava ve školce

Začínáme golfovou průpravou pro děti ze třídy Motýlků a Včeliček. Kurz golfu proběhne v 10 lekcích. Výbava není nutná, je k zapůjčení, pouze vhodná obuv a sportovní oblečení.

Velikonoční výlet do svíčkárny v Šestajovicích - Středa 8. dubna 2015

Exkurze s výrobou svíček a návštěva minifarmy nás čeká v české svíčkárně Rodas v Šestajovicích.

Jarní setkání s rodiči

Zveme Vás na jarní setkání s rodiči. Popovídáme si o tom, co nás čeká v závěru školního roku, na co bychom neměli zapomínat a připomeneme si základní pravidla, jak to u nás funguje.

 • středa 1.4.2015 od 16 hod. „Setkání s rodiči ze třídy Motýlků a Včeliček„
 • úterý 7.4.2015 od 16 hod. „Setkání s rodiči ze třídy Berušek“
Středa 25. března - Divadelní představení - Pod čepicí

„Aby se nám na zemi dobře a zdravě žilo“ - Divadelní představení je zaměřeno na ekologickou výchovu. Květa a Evelína jsou slepičí kamarádky a společně dětem předvedou proč je důležité třídění odpadu a k čemu slouží.

Pátek 6. března - Karneval ve školce

DO MASEK! Karneval, masopust, šibřinky, nebo fašank? Ať maškarní veselí nazveme jakkoli, je jasné, že nastal čas, kdy je třeba se začít loučit se zimou. Děti si mohou přinést do školky kostým a bude karneval a zábavné dopoledne.

Zimní bruslení ve Velkých Popovicích

Ještě v březnu budeme každé úterý od 10.3. se Včelkami bruslit na zimním stadionu ve Velkých Popovicích. Děti sebou potřebují: brusle, helmu, chrániče na lokty a na kolena, teplé oblečení, rukavice a hadřík na očištění bruslí. Náhradní tričko pro ty, co se hodně potí.

Pondělí 2. - Čtvrtek 5. března - Lyžovačka na šibeničáku

Děti ze třídy Včeliček budou mít dopoledne klidový režim (bez sportovních aktivit). A pak hurá na kopec! Budeme jezdit do Mnichovic na Šibeniční vrch, kde si zalyžujeme. Držte nám palce ať počasí vydrží.

Projektový týden "Polární výprava"

Do světa věčného sněhu se vypravíme v projektovém týdnu od 23. února do 27. února. Ve středu 25. února pojedeme s dětmi do ZOO Praha. V tomto týdnu nemají děti žádné sportovní aktivity mimo areál školky a plně se věnuí aktuálnímu tématu.

Čtvrtek 12. února - Pátek 13. února - Noc ve školce pro Včelky

"Bílá noc" to je téma únorové noci ve školce. Děti si užijí prima noc ve školce s pestrým programem.

Divadélko "O Budulínkovi"

Bubnujeme na bubínek, přijede k nám Budulínek, s liškou bude pohádku hrát, přijďte jim, děti, do školky zatleskat! Ve středu 11. února k nám přijede divadélko s pohádkou.

Zimní bruslení

Každé úterý, celkem 10x pojedeme se Včelkami na zimní stadion ve Velkých Popovicích, kde se budeme seznamovat s ledovou plochou pomocí bruslí. 7. ledna začínáme a už se moc těšíme. Děti sebou potřebují: brusle, helmu, chrániče na lokty a na kolena, teplé oblečení, rukavice a hadřík na očištění bruslí. Náhradní tričko pro ty, co se hodně potí.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2015!!

Děkujeme všem za příjemně strávený rok 2014 a do nového roku přejeme mnoho štěstí, pevné zdraví, ať se Vám plní tajná přání a prožijete spoustu radosti se svými dětmi!

Čtvrtek 18. prosince - Vánoční hvězda

Vánoční atmosféru u nás doplní divadélko ve školce s pohádkou "Vánoční hvězda". Autorská pohádka o Hvězdičce z vánočního stromku a jejím přání podívat se na svět z nebe. Kam ji zaválo a kde všude viděla, jak se slaví Vánoce? Bude jí pomáhat Anděl, aby se nakonec ráda vrátila na své místo a stihla štědrovečerní večeři.

Úterý 16. prosince - Rybovka v OPEN GATE

Krásný předvánoční čas nám doplní návštěva základní školy Open Gate. Pojedeme s dětmi do Open Gate na vánoční představení Rybovky. Rybovka je zažitý zkrázený název pro "Českou mši vánoční", kterou napsal Jakub Jan Ryba, jakožto vesnický učitel.

Pondělí 15. prosince - Vánoce ve školce

Uděláme si Vánoce i u nás ve školce. Přiletí k nám Ježíšek, a protože jsme byly moooc hodní, přinese nám pod vánoční stromek dárky, se kterými si pak budeme celý týden hrát.

Čtvrtek 11. prosince - Vánoční posezení s rodiči

Srdečně vás zveme na vánoční posezení u stromečku s vůní punče a vánočního cukroví. Společně si s dětmi zazpíváme, zatančíme. Připravili jsme pro vás vánoční dílničky, kde si můžete něco společně vyrobit s dětmi. Ochutnáme vánoční cukroví a punč. Venku na Vás bude čekat překvapení v podobě živého Betlému.

Pátek 5.prosince - Mikuláš ve školce

Tak jako každý rok i letos nás navštíví mikuláš s andělem ve školce.

Tenisová průprava - každý čtvrtek

I v prosinci probíhá každý čtvrtek tenisová průprava v hale areálu Oáza Říčany.

Středa 26. listopadu - výlet do IQ PARKU

Dětské zábavní centrum v Praze Hostivaři nabízí dětským návštěvníkům nekonečné množství zábavy a dobrodružství. Ve spolupráci s IQ parkem Liberec nabízí dětem experimenty a hraní s interaktivními exponáty, kvízy, hádanky, hlavolamy pro děti i dospělé! Putovní výstava "Road show" aneb Dotýkati se exponátů přikázáno! přilákala i nás.

Čtvrtek 20. listopadu - Podzimní kavárna s Hlavičkou

Víte co je to Metoda Prof. Hejného? Chcete, aby dítě objevovalo matematiku samo a s radostí? Najděte si chvilku a přijďte se dozvědět více o netradičním způsobu výuky matematiky, která je založena na respektování 12 klíčových principů. Těšíme se na viděnou ve čtvrtek 20. listopadu 2014 od 18:00 hodin v Landii. Přihlášku do kavárny si můžete vyplnit zde.

Focení ve školce

Tradiční předvánoční focení u nás bude probíhat s fotografkou Lucií Přindišovou. Pokud budete mít zájem o individuální vyfocení se sourozenci, prosíme dohodněte se s třídní učitelkou.

 • Včelky - pondělí 10.11.2013 dopoledne
 • Motýlci - úterý 11.11.2013 dopoledne
 • Berušky - středa 12.11.2013 dopoledne
Středa 12. listopadu - návštěva v Open Gate

Včelky se pojedou podívat, jak to funguje v opravdové škole. Budeme součástí výuky mezi prvňáčky, společně si zazpíváme a prohlédneme celý areál školy.

Pohádka "O veliké řepě"

V úterý 4. listopadu přijede do školky divadlo s představením O veliké řepě. Berušky a Motýlci doufají, že řepa nebude větší než oni.

Čtvrtek 2.října - 4. Dětský BIO Jarmark v Říčanech!

Děkujeme všem, kteří nás navštívili a podpořili na čtvrtém ročníku dětského Biojarmarku, který proběhl ve čtvrtek 2. října od 13 do 17 hodin na zahradě jesliček a mateřské školy Landie. K prohlédnutí a zakoupení byly zdravé a chutné biopotraviny od ekologicky hospodařících farmářů, ovoce a zelenina od paní Mičákové z Uhříněvsi, přes bylinkové sirupy a čaje, kravské, ovčí a kozí sýry z Farmy Košík či z horského statku Abertamy, maso od společnosti Biopark, čerstvé pečivo z biopekárny od paní Holaňové. Bylinkové oleje a koupelové soli z Mrtvého moře jsme měli možnost zakoupit u Aleny Krejčí z BIOZAHRADY Tábor, křupavé plátky a směsi od společnosti Extrudo Bečice. Vlastní stánek s širokým sortimentem měla i naše nová prodejna zdravé výživy Landie...kouzlo potravin. Na biojarmarku jsme podávali kvalitní a voňavý čaj od našeho tradičního partnera Sonnentoru a lahodnou fair trade kávu od firmy Miko káva. Na místě vařila kuchařka Jana dobroty z tradičních i netradičních surovin. Nejvíce nás zaujaly kokosové muffiny a grilovaná zelenina na sezamovém oleji. Včelím světem nás provedl energií a nápady nabitý pan Dolenský s kolegy z Pro-bio ligy, prohlédnout jsme si mohli pozorovací včelí úl s včelkami či zoo koutek s domácími zvířaty. Muzeum Říčany tradičně moštovalo a nově jsme se mohli naučit tkát na stavu a příst na kolovrátku. Dlabání dýňových strašidýlek patřilo opět k nejoblíbenějším činnostem malých i velkých. Úspěšnou novinkou byl malířský koutek naší výtvarnice Martiny Reidlové, která u nás ve školce s dětmi pracuje pravidelně. Atmosféru biojarmarku zpestřil svým krásným vystoupením i dětský folklórní soubor Vonička s pásmem valašských písní a tanců. Již se těšíme za rok, na jubilejní pátý Dětský BIO Jarmark v Landii!!!

Pomoz mi, abych to dokázal sám

Rádi bychom Vás informovali o nově vzniklém projektu podpory předškolního vzdělávání v Landii. Rozvoj jemné i hrubé motoriky, logického myšlení, řečových a dalších dovedností si budou děti moci rozvíjet v předškolním klubu Hlavička. Hlásit se můžete u Terezky Kasalové, nebo se podívejte na www stránky Hlavičky.
Hlavička
.

Zahajovací setkání s rodiči

Srdečně vás zveme na zahajovací setkání s rodiči k zahájení školního roku.

 • Pondělí 22.9. 2014 od 16 hod. „Setkání s rodiči Berušek
 • Středa 24.9. 2014 od 16 hod. „Setkání s rodiči Motýlků a Včelek
Výlet do Botanicusu

Ve středu 24. září se s dětmi vydáme na výlet do Ostré u Lysé nad Labem. Provedeme děti centrem řemesel a umění s ukázkami tradičních řemesel dráteníka, hrnčíře, provazníka, mýdlaře, svíčkaře či papírníka a báječnou atmosféru venkova budeme moci načerpat v rozsáhlých bylinných zahradách.

Vítejte ve školce - nový školní rok začíná

Přejeme všem dětem klidné vykročení do nového školního roku a hodně zajímavých zážitků.

Fotograf ve školce

Pravidelné jarní focení bude probíhat ve třídách a na zahradě školky v průběhu dopoledne. Focení bude probíhat po třídách, Motýlci v pondělí 19.5., Berušky v úterý 20.5. a Včelky ve středu 21.5.2014.

Středa 14. května 2014 - Noc ve školce pro Včelky

Další noc ve školce s programem pro Včelky. Podrobnosti se dočtete na nástěnce ve školce.

Pondělí 12. května 2014 - Vyšetření pohybového aparátu

Vyšetření pohybového aparátu u předškolních dětí bude probíhat ve spolupráci s klinikou komplexní rehabilitace Monada ve školce.

Plavecká průprava - každý čtvrtek v květnu

Plavecké čtvrtky Na Fialce v Říčanech. Děti budou potřebovat batůžek na záda, plavky, čepici na plavání pro holčičky, ručník, mýdlo, obuv není nutná. Děti, které se z jakéhokoliv důvodu plavání nezúčastní, mají ve školce vzdělávací dopolední program.

Zimní bruslení

Každé úterý, celkem 10x pojedeme se Včelkami na zimní stadion ve Velkých Popovicích, kde se budeme seznamovat s ledovou plochou pomocí bruslí. 7. ledna začínáme a už se moc těšíme. Děti sebou potřebují: brusle, helmu, chrániče na lokty a na kolena, teplé oblečení, rukavice a hadřík na očištění bruslí. Náhradní tričko pro ty, co se hodně potí.

V týdnu od 24.-28. února - projektový týden Masopust

Průvod masek, maškarní rej a různé tradiční aktivity nás budou provázet celým projektovým týdnem.

Středa 12. února - Noc ve školce - Včelky

Děti ze třídy Včeliček zažijí bílou noc u nás ve školce.

Středa 12. února - "Jak šli muzikanti světem"

Komponovaný interaktivní pořad s písničkami o muzikantech a hudebních nástrojích. Děti se během pořadu hravým způsobem zapojí do hudebního příběhu o dvou muzikantech, kteří putují světem.

Středa 5. února - Výlet do FUNPARKu Žirafa

Uvolnit energii a užít si krásné dopoledne s volnou hrou pojedeme s dětmi do Funparku Žirafa do Čestlic.

Středa 29. ledna - „Jak Honza poznal paní Zimu“

Navštíví nás Petrpaslíkovo loutkové divadlo s pohádkou. Petrpaslík nás zavede do království, kam přiletí drak a zamiluje se do princezny.

Pondělí 23. prosince - Středa 1.1.2014 - Vánoční prázdniny

Vánoční čas si užijeme se svými nejbližšími o vánočních prázdninách. Těšit se budeme na děti ve školce ve čtvrtek 2.1.2014.

Čtvrtek 19. prosince - Divadlo S+H "Štědrý den u Spejblů"

Jak asi může dopadnout Štědrý večer, když jeho přípravu mají na starosti pan Spejbl s Hurvínkem, to si jistě umíte představit! Ještě že nad našimi hrdiny bdí dva strážní andělé, kteří mají o svátcích každoroční pohotovost. A tak si vánoční pohoda nakonec najde cestu nejen ke Spejblům, ale i k dětským divákům.

Středa 18. prosince - Vánoční setkání s rodiči

Srdečně zveme všechny rodiče na vánoční posezení v naší mateřské škole, děti Vám přednesou a zazpívají v krátkém vánočním pásmu, ochutnáme vánoční cukroví a ve vánoční dílně si společně s dětmi něco vyrobíme.

Pondělí 16. prosince - Vánoce ve školce

Uděláme si Vánoce i u nás ve školce. Vánoční stromeček, koledy a vánoční atmosféra se probudí na plno ve školce. Rozbalíme si dárky pod stromečkem a budeme si celý týden hrát.

Čtvrtek 12. prosince - Divadélko "Dva sněhuláci" pro Jesličky a Berušky

Před chaloupku na kraji vesnice se z kopce skutálí sněhové koule a ejhle – poskládají se z nich dva sněhoví panáčci. U chaloupky se jim líbí a jsou moc rádi, že mohou zblízka pozorovat, jak se hospodář s hospodyní připravují na vánoční svátky. Jenže najednou se objeví čertík, který má za úkol vánoce pokazit. Začne vymýšlet řadu nástrah, aby se v naší chaloupce vánoce nevyvedly. To sněhuláci nenechají jen tak a čertíkovi jeho nekalé rejdy překazí. Musí dávat pozor, aby se v jeho blízkosti nerozpustili. Všechno nakonec dobře dopadne, čert se vrátí do pekla s nepořízenou a sněhuláci dostanou od hospodáře za odměnu vánoční nadílku.

Středa 11. prosince - Návštěva kostela v Mnichovicích

Navštívíme farní kostel v Mnichovicích, pan farář nás kostelem provede, rozsvítí ho pro nás a budeme si moci sáhnout i na zvony. Společně si zazpíváme koledy, abychom slyšeli, jak to v kostele krásně zní.

Čtvrtek 5. prosince - Mikuláš ve školce

Ve školce nás navštíví Mikuláš s andělem.

Pátek 8. a 22.listopadu - Projekt výuky anglického jazyka v MŠ

Ve spolupráci s Open Gate gymnáziem, bude u nás dopoledne jednou za 14 dní probíhat výuka anglického jazyka, pod vedením 2 studentů ze třídy sekundy. Na téma: barvy a lesní zvířátka. Projekt bude probíhat od listopadu do prosince a v případě našeho zájmu můžeme pokračovat i po novém roce.

Středa 20.listopadu - Návštěva 1. třídy ZŠ U Lesa - Včelky

Budeme součástí výuky s prvňáčky, budeme plnit různé úkoly, společně si zazpíváme a prohlédneme si celou ZŠ U lesa (šatny, tělocvičnu aj.).

Pondělí 11. a úterý 12.listopadu - Andělské focení

Nejedná se o obvyklý balíček, kdy dítě dostane jeden vyfocený záběr v různých velikostech. S každým dítětem pracuji cca 15 až 20 min podle potřeby a udělám mu sérii záběrů. Proto mohu na výsledné fotografie vybrat to nejlepší. Vybrané záběry počítačově doladím a vyretušuji. Fotografije jsou na modrém pozadí, k dispozici jsou andělská křídla a holčičkám mohu půjčit bílé šaty. Doporučuji děti obléct do bílé, modré nebo neutrálních barev, aby fotografie barevně ladila. Kdo nemá zájem o andělské focení, vyfotím klasiku, říká naše fotografka Lucie Přindišová.

Středa 6.listopadu - "O třech prasátkách" - divadélko v MŠ

Divadlo Aporia uvede pohádku „Tři prasátka“. Na hřišti jsou dvě kamarádky a hrají oblíbené hry. Co když je to ale jednoho dne omrzí? S pomocí náhody a fantazie se společně přeneseme do pohádky. Veselé představení o Třech prasátkách, kde mají velký prostor především maňásci.

Úterý 5.listopadu - "Jak koťátko zapomnělo mňoukat" - divadélko v jesličkách

Loutkové představení v jesličkách pro nejmenší děti z Berušek.

V týdnu od 29.10. do 1.11. - Projektový týden "Podzimní čarování"

V tomto projektovém týdnu nemáme žádné sportovní aktivity mimo areál školky, není tenis ani plavání. Podrobnosti k projektovému týdnu jsou k nahlédnutí zde.

Středa 23.října - Výlet do dýňového světa na statek U Pipků

Dýňový svět byl poprvé otevřen v měsíci říjnu 2010. Bližší informace o farmě plné dýní, vyžití pro děti a zvířátek najdete na stránkách dýňového světa.

21. října - Logopedické vyšetření

V pondělí 21. října v dopoledních hodinách nás navštíví klinický logoped. V případě zájmu o vyšetření prosíme sdělte toto při ranním předáním dětí. Děkujeme.

16. října - Návštěva 1. třídy v Základní škole Open Gate

Děti ze 4. třídy ZŠ OG v Babicích si pro nás připravili zajímavý program. Navštívíme 1 třídu, prohlédneme si celou školu a proběhneme se při plnění zajímavých úkolů po celém areálu.

3.října 2013 - 3. Dětský BIO Jarmark v Říčanech!

3. ročník dětského BIO Jarmarku v Říčanech se nám letos krásně vydařil. Jediné co nám chybělo, byla čerstvá zelenina a ovoce. Moc nás to mrzí, bohužel všichni dodavatelé těchto komodit nám na poslední chvíli z různých důvodů odřekli účast. V každém případě moc děkujeme všem účastníkům letošního ročníku a těšíme se zase za rok, co nám dobrého přivezete. Děkujme též organizátorům programu pro děti, byl opět velmi zajímavý a poučný. Pokud chcete nahlédnout jak to letos probíhalo, můžete v naší fotogalerii.

Zářijové setkání s rodiči

Zveme Vás na zahajovací setkání. Popovídáme si o tom, co nás v letošním roce čeká, na co bychom neměli zapomínat a připomeneme si základní pravidla, jak to u nás funguje.

 • čtvrtek 19.9. 2013 od 16 hod. „Setkání s rodiči ze třídy Motýlků a Včeliček„
 • čtvrtek 26.9. 2013 od 16 hod. „Setkání s rodiči ze třídy Berušek“
Výlet do Botanicusu

Ve středu 2. října se s dětmi vydáme na výlet do Ostré u Lysé nad Labem. Provedeme děti centrem řemesel a umění s ukázkami tradičních řemesel dráteníka, hrnčíře, provazníka, mýdlaře, svíčkaře či papírníka a báječnou atmosféru venkova budeme moci načerpat v rozsáhlých bylinných zahradách.

Tenisová průprava - každý čtvrtek

Tenisovou sezónu začínáme ve čtvrtek 12. září ve sportovním areálu Oáza v Říčanech. Pokud nám bude fandit počasí, rádi bychom vydrželi na venkovních kurtech co nejdéle.

Plavecká průprava - 10x v úterý

Každé úterý od 10. září budeme s dětmi z Motýlků a Včeliček jezdit na pravidelné podzimní lekce plavání do bazénu Open Gate v Babicích. Děti si sebou vezmou batoh na záda, plavky (né volné kraťasy), ručník, sprchový gel, tělové mléko, prosíme žádné šperky.

Vítáme vás po prázdninách

V prvním zářijovém týdnu se budeme adaptovat po krásných prázdninách. Těšíme se na děti:-)

Příměstské tábory v Landii - léto 2013

Jako v minulých letech i v letošním roce navazujeme na tradiční příměstské tábory v Říčanech. Týdny i dny se dají libovolně kombinovat v průběhu celých prázdnin. Režim je upraven pro děti ve věku od 3 do 8 let. Rodič či pověřená osoba každé ráno (mezi 07:30 – 09:00) přivede účastníka tábora a v podvečer (mezi 16:00 – 17:30) vždy odvádí domu. V průběhu dne je pro děti zajištěna strava formou dopolední svačiny, oběda, odpolední svačiny a celodenní pitný režim, jídelníček můžete sledovat zde. Děti se mohou těšit na pestrý program po tématických týdnech. Každý týden je plánován jeden celodenní výlet. Děti jsou rozdělené do věkově bližších skupin a program se přizpůsobuje aktuálním možnostem dětí. Podrobnosti k táborům naleznete níže. Termíny tématických týdnů se mohou změnit v závislosti na změně termínu výletů, připadajících na aktuální tématický týden.

Středa 12.6.2013 - Výlet do dendrologické zahrady

Ve středu 12.6.2013 dopoledne pojedeme s dětmi do nedalekých Průhonic do Dendrologické zahrady. Dendrologická zahrada v Průhonicích je zcela ojedinělým zařízením svého druhu na území Česka. Soustřeďuje přes 7000 různých druhů okrasných dřevin, trvalek a cibulovin na 72 hektarech. Je ideálním místem nejen pro milovníky květin, ale i pro ty, kteří hledají místo k odpočinku. Dětem je určeno velké dětské hřiště u vstupu do zahrady.

3. - 7.6.2013 - Školka v přírodě - Smejkalova bouda

Od pondělí 3.6. do pátku 7.6.2013 jsme si s dětmi užili školku v přírodě, letos na novém místě ve Smejkalově boudě v Krkonoších. Jak nám bylo se můžete podívat ve fotogalerii.

29.4. - 3.5.2013 - Projektový týden Čarodějný Máj

V tomto projektovém týdnu, nebudou mít děti žádné dopolední sportovní aktivity. Zcela se ponoří do společné práce a prožitků v tomto týdnu. Podrobnosti k projektovému týdnu si můžete prohlédnout zde.

Pátek 19.4.2013 - Golfová průprava

Od pátku 19.4.2013 začínáme pravidelné lekce golfové průpravy ve Mstěticích. Vybavení není nutné, vše je k zapůjčení, pouze vhodná obuv a sportovní oblečení.

Středa 17.4.2013 - "Já muzikant"

Výchovný koncert je určen pro děti od 3 do 6 let a zahrnuje aktivity, při kterých se děti mohou zapojit do koncertu, např. uspořádáme malou Superstar, děti si s námi zpívají, nebo si zahrají na rytmické nástroje.

Úterý 26.3.2013 - začínáme jarní plavání

Každé úterý od 26. března budeme jezdit s dětmi plavat do bazénu Open Gate v Babicích. Od úterý 2. dubna se ke Včelkám připojí i Motýlci, kteří budou jezdit do Aquapalace v Čestlicích.

Pondělí 18.3.2013 - "Tři zlaté vlasy děda Vševěda"

Za pohádkou Víti Marečka do Uhříněvsi. Vše je zdánlivě jak má být. Princezna je krásná, Plaváček udatný, král zlý a děd Vševěd zlatovlasý. Důvěrně známý příběh publikum rozesměje, rozezpívá a možná i rozpláče. Kulisa je vytvořená tak, aby se mohla lehce proměnit z mohutného hradu na kolotoč nebo na loď starého převozníka.

Čtvrtek 30.5.2013 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Srdečně vás zveme na den otevřených dveří do Jesliček a Mateřské školky Landie, který se bude konat ve čtvrtek 30.5.2013. Rádi vás provedeme a povíme co, proč a jak u nás funguje. Těšíme se na vaši návštěvu!

Pravidelné bruslení pro starší děti

Každé úterý od 8. ledna pokračujeme i v březnu bruslením na zimním stadionu ve Velkých Popovicích.

13.2.2013 - "Kudy cesta do pohádky"

Navštíví nás Liduščino divadlo a ukáže nám cestu do pohádky.

4.2.2013 - Klauni ve školce

K příležitosti oslavy narozenin Matyase nás ve školce navštíví klauni s legračním představením.

28.1. - 1.2.2013 - Školka na horách

Na zimní školku v přírodě tentokrát na horách, se zeměřením na výuku lyžování, jsme v letošním roce jeli nově na místo, kde jsme doufali, že nás nezklame počasí a děti si užijí opravdový horský vzduch a snad i více než trochu sněhu. Základní tábor jsme měli na horské chatě Vatra v horách, nedaleko Špindlerova Mlýna. Jak jsme se měli se můžete podívat ve fotogalerii.

„Tluče bubeníček, tluče na buben“

Pátek 18.1.2013 ve školce v rytmu bubnu. Buben je považován za nejstarší hudební nástroj v lidské historii a v mnoha kulturách je dodnes považován za nástroj magický. Dokáže okamžitě ovlivnit naši náladu, naše pocity i vnímání okolního světa. Proto, aby si na něj člověk mohl zahrát, nemusí trávit hodiny výukou a cvičením – lze na něj hrát téměř okamžitě a hned se může začít i s jednoduchými rytmy.

Pondělí 7.1.2013 - Tři králové

Naši školku navštíví cestou do Betléma tři králové. Tři králové je lidové označení pro mudrce, kteří podle novozákonních evangelií navštívili krátce po narození Ježíše v Betlémě a přinesli mu zlato, kadidlo a myrhu. Jejich jména Kašpar, Melichar a Baltazar jim byla přisouzena až na základě středověké legendy. Tento svátek je dvanáctým dnem Vánoc a fakticky jím Vánoce vrcholí a končí.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2013!!

Děkujeme všem za příjemně strávený rok 2012 a do nového roku přejeme mnoho štěstí, pevné zdraví, ať se Vám plní tajná přání a prožijete spoustu radosti se svými dětmi.

Středa 19. a 20. prosince 2012 - Vánoce ve školce s rodiči

Vánoční posezení u stromečku s vůní punče a vánočního cukroví jsme si pro vás připravili od 16:00 hodin. Děti nám zatančí, zazpívají a společně se naladíme na vánoční čas. S rodiči Motýlků a Včelek se sejdeme ve středu 19. a s rodiči Berušek ve čtvrtek 20. prosince.

Úterý 11. prosince 2012 - Prezentace ZŠ Sofie

Srdečně zveme všechny rodiče na setkání s panem ředitelem Patrikem Matlákem, které proběhne od 16:30 hodin ve třídě Motýlků. Přijde i jedna z maminek Soňa Krausová a popovídáme si o tom, jak to chodí v Základní škole SOFIE v Říčanech.

7. a 14. prosince 2012 - poslední návštěvy solných lázní v Říčanech

Od října s dětmi navštěvujeme solné lázně v Říčanech. Ještě v prosinci máme 2 návštěvy.

Čtvrtek 6. prosince 2012 - Prezentace ZŠ U Říčanského lesa

Zveme vás na setkání s ředitelem základní školy U Říčanského lesa panem Danielem Kohoutem, které se uskuteční v 16:30 ve školce.

Středa 5. prosince 2012 - Divadlo ve školce „Mikulášské představení“

Přijde k nám mikuláš s andělem a možná přijde jedno velké překvapení...

Středa 21. listopadu 2012 - Divadlo ve školce „Jak šel kozlík do světa“

Přijede k nám loutkové divadélko Kozlík a zahraje nám pohádku, Jak šel kozlík do světa.

Od 12. do 14. listopadu 2012 - Andělské focení

Od pondělí 12. do středy 14. listopadu bude ve školce probíhat "ANDĚLSKÉ FOCENÍ". V pondělí Berušky, v úterý Motýlci a ve středu Včelky nám vyfotí paní Lucie Přindišová.

7.listopadu 2012 - Návštěva v Open Gate

Děti ze ZŠ Open Gate v Babicích si pro nás připravili zajímavý program, navštívíme 1.třídu, projdeme si celou školu a uvidíme i novou tělocvičnu.

11.října 2012 - 2. Dětský BIO Jarmark v Říčanech!

Ve čtvrtek 11.října se z mraků vyklubalo sluníčko, slibovalo krásný podzimní den a na zahradě mateřské školy Landie bylo neobyčejně rušno. Chystal se druhý ročník dětského biojarmarku. Farmáři pečlivě vyložili zdravou zeleninu a ovoce, mléčné výrobky, ovčí a kozí sýry, brynzu, ale také jehněčí klobásy. Ze stánků zavonělo čerstvé pečivo a voňavé sušenky a všude se linula vůně šetrně zpracovávaného čaje a kvalitní kávy. Otevřela se pomyslná brána a začali k nám přicházet návštěvníci, procházeli jednotlivé stánky, prohlíželi si a nakupovali zdravé potraviny. Děti si vyzkoušely, jak se stlouká máslo, mele obilí či peče chleba, poznávaly známé i neznámé plodiny, ochutnávaly čerstvě vylisovaný mošt. Pro potěšení malých i velkých na dvorku pobíhala koza Růženka, dva poníci, králíček a dvě slepičky. A kdo se nebál strašidel, jedno si s naší pomocí vydlabal z dýně a odnesl s sebou domů. K pocitu příjemně stráveného odpoledne přispěl velkou měrou šéfkuchař Tom Vobořil, který ze zdravých surovin vařil takové dobroty, že jsme si všichni chodili pro nášup. Jak to probíhalo se můžete podívat do fotogalerie.
BIO JARMARK 2012

3.9.2011 - Vítejte ve školce !

V pondělí 3. září 2012 se poprvé sejdeme po prázdninách ve školce. Věříme, že jste si prázdniny jak se patří užili. Moc se těšíme, až nám to budete vyprávět. Hodně krásných zážitků ve školním roce Vám přeje tým Mateřské školky Landie.

Příměstské tábory v Landii - léto 2012

Děkujeme za krásné prázdniny s Vašimi dětmi! Můžete nahlédnout do fotogalerie a posuďte sami, jak jsme se měli.

Příměstské tábory v Landii - léto 2012

Jako v minulých letech i v letošním roce navazujeme na tradiční příměstské tábory v Říčanech. Týdny i dny se dají libovolně kombinovat v průběhu celých prázdnin. Režim je upraven pro děti ve věku od 3 do 8 let. Rodič či pověřená osoba každé ráno (mezi 07:30 – 09:00) přivede účastníka tábora a v podvečer (mezi 16:00 – 17:30) vždy odvádí domu. V průběhu dne je pro děti zajištěna strava formou dopolední svačiny, oběda, odpolední svačiny a celodenní pitný režim, jídelníček můžete sledovat zde. Děti se mohou těšit na pestrý program po tématických týdnech. Každý týden je plánován jeden celodenní výlet. Novinkou pro letošní rok je rozdělení dětí do věkově bližších skupin a přizpůsobení programu dle možností dětí. Podrobnosti k táborům naleznete níže. Termíny tématických týdnů se mohou změnit v závislosti na změně termínu výletů, připadajících na aktuální tématický týden.

27.6. - Výlet na zámek Konopiště

Poslední výprava ve školním roce, tentokrát na zámek Konopiště. Svezeme se zámeckým vláčkem, návštívíme růžovou zahradu a pozdravíme medvědy.

Červnové zahradní posezení s dětmi a rodiči

Konec školního roku se nám přiblížil a k jeho příležitosti bychom Vás rádi pozvali na přátelské neformální posezení na zahradě.

 • S Motýlky v úterý 19.6.2011 od 16:00 hodin
 • S Beruškami ve středu 20.6.2011 od 16:00 hodin
 • Se Včelkami ve čtvrtek 21.6.2011 od 16:00 hodin
Projektový týden - „Máme rádi svátek dětí“

V týdnu od 28.5. do 1.6. jsme pro děti připravili projekt Máme rádi svátek dětí. Týden her a poznávání si s dětmi užijme v rámci projektu, který zakončíme dnem dětí se skákacím hradem.

Středa 23.5.2011 - Výlet do Sázavského kláštera

Včelky a Motýlci se pojedou podívat do Sázavského kláštera, kde na děti čeká spousta atrakcí: divadlo, kejklíři, rytíři, sokolník, jízdy na ponících, malování na obličej či dílny s ukázkami lidových řemesel. Připraveny jsou veselé soutěže. Děti si budou moci vyzkoušet například skákání v pytli nebo chůzi na chůdách, soutěžit se bude také o poklad.

Středa 16.5.2011 - Výlet do Dendrologické zahrady

Pro Berušky jsme v květnu připravili výlet do nedaleké Dendrologické zahrady v Průhonicích.

Středa 16.5.2011 - Vyšetření pohybového aparátu předškolních dětí

Ve spolupráci s Klinikou komplexní rehabilitace Monada nabízíme preventivní vyšetření pohybového aparátu, které je zásadním a prvotním předpokladem kvalitní diagnostiky a racionální léčby funkčních i strukturálních poruch pohybové soustavy. Ideální doba k provedení vyšetření je předškolní věk. Rodiče mají možnost se vyšetření zúčastnit.

Středa 9.5. - Bezpečný pes v Landii

Ve středu 9. května nás ve školce navštíví Kynologický servis se zábavně naučným programem, ve kterém se děti dozví jak se chovat k pejskům doma nebo na ulici. Součástí bude i ukázka výcviku.

Projektový týden - „Čarodějný 1. máj“

V pondělí 30. dubna jsme pro děti připravili projekt Čarodějný 1. máj. Projekt pojmeme opět v rámci tradic, tak jak je znali a slavili naši předkové. Zde si můžete prohlédnout podrobný program.

Dopravní výchova pro MŠ

Pátek 27.4.2012 - Občanské sdružení Cesta integrace, ve spolupráci s BESIP – Ministerstvem dopravy a městem Říčany – provozovatelem dopravního hřiště, opět organizuje výuku dopravní výchovy zaměřenou na mateřské školy. Dopravní výchova pro MŠ je zaměřena na to, jak bezpečně reagovat v dopravních situacích a umět se orientovat v základních pravidlech silničního provozu.

Golfová průprava

V pátek 20.4.2012 začíná pravidelná golfová průprava. Páteční dopoledne v průběhu května a června bude na golfovém hřišti ve Mstěticích probíhat kurz golfové průpravy.

Ekodomov - „Půda nad zlato“

Středa 25.4.2012 - Přivoněli jste si k hrsti zeminy, malovali s ní a přemýšleli, kde se tady vzala a jak je hluboká? A kdo v ní žije a proč půdu potřebují i rostliny? Od zvířecích průvodců programem - žížaly a krtka - se děti dozví o tajemství života v půdě. Díky panu pedologovi a jeho půdní sondovací tyči budou moci pozorovat různé vrstvy půdy, poté s ní modelovat a také dělat barevné obtisky. Také se seznámí se základními půdními živočichy a jejich způsobem života a v závěru pochopí, proč je půda živá i pro rostliny.

Divadlo ve školce - „Káťa a Škubánek o Velikonocích“

Středa 4.4.2012 - Divadlo ve školce s ukázkou velikonočních tradic v podání Divadla Fimfárum.

Projektový týden - „Velikonoce“

V prvním dubnovém týdnu od 2.4. do 6.4. zařazujeme do programu projektový týden, tentokrát velikonoční. V tomto projektovém týdnu, nebudou mít děti žádné dopolední sportovní aktivity. Zcela se ponoří do společné práce a prožitku v tomto týdnu. Projekt „Velikonoce“, pojmeme opět v rámci tradic, tak jak je znali a slavili naši předkové. Zde si můžete prohlédnout podrobný program velikonočního týdne.

Jarní plavecká průprava - Motýlci a Včelky

Ve čtvrtek 29.3.2012 začíná naše pravidelné jarní plavání v bazénu v Open Gate v Babicích a Aquapalace v Čestlicích. Děti budou potřebovat batůžek na záda, plavky, ručník, mýdlo, obuv není nutná. Děti, které se z jakéhokoliv důvodu plavání nezúčastní, mají ve školce dopolední program „Sportovní dopoledne“.

Výlet - Návštěva terarijních zvířat

Středa 21.3.2012 - Krokodýli, želvy, varani, ještěrky, hadi, leguáni a ještě mnohem více zvířátek nám ukáží v Dubči v muzeu teraristiky.

Divadlo ve školce - „Ham, ham..“

Středa 14.3.2012 - Divadélko z pytlíčku nám přijede zahrát a zazpívat. Děj se odehrává na louce plné květin a broučků. Jejich poklidný život naruší velká hladová obří housenka…a že všechno dobře dopadne, se malý divák přesvědčí sám.

1.2.2011 - Připojili jsme se k projektu Zelená škola®

Projekt Zelená škola® je zaměřen na sběr baterií a drobného elektroodpadu ve školách. Snadná recyklace vysloužilých elektrozařízení a baterií bez nutnosti cesty do sběrného dvora či na speciální místo zpětného odběru je předpokladem pro podporu uvědomělého chování učitelů a je základem pro vytvoření ekologického cítění u dětí. Výhodou pro nás, je svoz a ekologické zpracování veškerého elektroodpadu zdarma. Certifikát k nahlédnutí

Projektový týden - „Masopust“

Ve druhém pololetí jsme pro děti připravili novinku - projektové týdny. Počínaje únorem a každý další měsíc v naší školce připravíme projektový týden na různá témata. V tomto projektovém týdnu, nebudou mít děti žádné dopolední sportovní aktivity. Zcela se ponoří do společné práce a prožitku v tomto týdnu. Náš první projekt jsme nazvali „Masopust“, pojmeme ho tradičně, tak jak ho znali a slavili naši předkové. Zde si můžete prohlédnout podrobný program masopustního týdne.

Divadlo ve školce - „Jak pejsek s kočičkou vařili dort“

Středa 8.2.2012 - Divadélko Fimfárum, absolventky herecké školy zahrají interaktivní představení. Hlavní důraz je kladen na kontakt s dětským divákem. Budeme si povídat o zvířátkách, zazpíváme si a naučíme se péct dort.

Taneční průprava ve druhém pololetí

Ve druhém pololetí zařazujeme zpět do pravidelného programu taneční průpravu. Každý čtvrtek se budou děti z Motýlků a Včelek pohybovat a tančit v rytmu hudby. Pod vedením paní Ludmily Váchové se budou děti učit vnímat hudbu tělem.

Pravidelné bruslení pro starší děti

Každé úterý v únoru pokračujeme s dětmi v kurzu bruslení na zimním stadionu ve Velkých Popovicích.

Děda v akci - Myslivost a její význam v přírodě

Středa 1.2.2012 - Jaká zvířata můžeme potkat v lese a na polích? Jak se chovají, jak se dorozumívají, jaké nástrahy je ve volné přírodě čekají? Otázky z přírody nám přijede zodpovědět děda Samíka Kožíška pan Dušek. Moc se těšíme.

23.1. - 27.1.2012 - Školka na horách

Na zimní školku v přírodě, tentokrát na horách se zeměřením na výuku lyžování, pojedeme s dětmi poslední lednový týden. Ubytujeme se v obci Lipno, v hotelu Slunečná louka. Ovládat lyže se budeme učit v nedalekém skiareálu Lipno.

Návštěva 1. třídy v Základní škole u Říčanského lesa

Středa 18.1.2012 - Navštívíme třídu 1.A, kde učí paní učitelka Dita Nastoupilová. V této třídě jsou naši kamarádi, tak jsme moc zvědaví, co se už v první třídě naučili.

Kombinace činohry s loutkami a písničkami pro nejmenší. Laskavý humor. Říše plná brouků a broučků, kteří zažívají neuvěřitelná dobrodružství. Čtyři příběhy – jarní zahradnický, letní zamilovaný, podzimní plný starostí a zimní, kde se ukáže, jak vypadá opravdové přátelství.

Pondělí 9.1.2012 od 16:00 hodin - Informativní schůzka k výuce angličtiny

V pondělí 9.1. od 16:00 hodin proběhne ve školce informativní schůzka k výuce angličtiny ve druhé polovině školního roku.

Pátek 6.1.2012 - Tři králové

Naši školku navštíví cestou do Betléma tři králové. Tři králové je lidové označení pro mudrce, kteří podle novozákonních evangelií navštívili krátce po narození Ježíše v Betlémě a přinesli mu zlato, kadidlo a myrhu. Jejich jména Kašpar, Melichar a Baltazar jim byla přisouzena až na základě středověké legendy. Tento svátek je dvanáctým dnem Vánoc a fakticky jím Vánoce vrcholí a končí.

1.1.2012 Šťastný Nový rok!

Děkujeme za rok plný krásných zážitků s Vašimi dětmi i s Vámi a do nového roku 2012 přejeme pevné zdraví a osobní štěstí.

Středa 14.12.2011 - Vánoce ve školce

Srdečně Vás zveme na vánoční setkání u stromečku, které se bude konat ve středu 14.12.2011 od 16:00 hodin v MŠ. Společně se nadýchneme vánoční atmosféry a příjemně se naladíme na blížící se Vánoce.

Středa 7.12. - Čtvrtek 8.12. - Noc ve školce pro Včelky

V prosinci jsme pro Včelky připravili Noc ve školce s vánoční tématikou.

Středa 7.12.2011 - Mgr. Daniel Kouhout - ZŠ U Říčanského lesa

V podvečer v 17:00 hodin nás ve školce navštíví ředitel Základní školy U Říčanského lesa pan Mgr. Daniel Kohout. Přijďte se zeptat na to, co Vás zajímá. Prezentace je určena pro všechny rodiče, nejen předškolních dětí.

Pondělí 5.12.2011 - Mikuláš ve školce

I k nám zavítá Mikuláš s Andělem a popovídáme si, co vše se nám v letošním roce povedlo.

Solné lázně v prosinci

Ještě 2x v pátek dopoledne, navštívíme Solné lázně v Říčanech, abychom podpořili imunitu než přijde zima.

Projekt BIOŠKOLY se blíží ke konci

Před dvěmi lety odstartoval projekt Bioškoly a Mateřská škola Landie se připojila do tohoto projektu. Jak projekt probíhal a jak je hodnocen, si můžete poslechnout v archivu pořadů Českého Rozhlasu 6.

Středa 23.11.2011 - Divadlo Spejbla a Hurvínka

Kam pojede Spejbl s Hurvínkem, Máničkou a paní Kateřinou na výlet? To zjistíme s Motýlky a Včelkami v divadle Spejbla a Hurvínka.

Středa 16.11.2011 - Králíci z klobouku

Ve středu 16.11. nás navštíví divadlo Špílberg s muzikálovým představením Králíci z klobouku. Tentokrát budou Bob s Bobkem, putovat Afrikou.

Pravidelné podzimní plavání

I v listopadu pokračujeme plaveckou průpravou. Větší děti jako obvykle do bazénu v Babicích v areálu Open Gate a menší, kteří se cítí statečně, pojedou do Čestlic, kde se seznamují s vodou v areálu AquaPalace.

Středa 2.11.2011 - Heloween Party

Strašidla a kouzelníci se sejdou ve školce. Připravíme si kouzelné lektvary a vydlabeme heloweenské dýně.

ZMENŠIT SE DO VELIKOSTI ŽÍŽALY, ZACHRÁNIT STROM V DEŠTNÉM PRALESE?

Je to vůbec možné v Říčanech? Ano, je! Vlastnoručně vyrobit jablečný mošt, vydlabat dýňové strašidlo, to vše a ještě mnohem více zažily děti a jejich rodiče, kteří nás navštívili na prvním dětském biojarmarku, který se konal 13. října v mateřské škole Landie v Říčanech. Kromě toho měli všichni návštěvníci v příjemné atmosféře možnost poznat kvalitní přirozené potraviny a ochutnat výborná jídla vykouzlená na místě panem kuchařem Honzou Dlabalem. Průběžně se všichni zahřívali čajem od společnosti Sonnentor a kávou Puro, která je nejen vypěstovaná, ale i vyrobená v přirozeném prostředí způsobem fair trade, bez použití jakýchkoliv konzervantů, barviv a jiných přísad. Čerstvou, kvalitní zeleninu jsme si mohli nakoupit u stánků dodavatelů Ekofarmy Košík, Biozahrady, Ekofarmy Karel Tachecí, Ekofarmy Holubí Zhoř. Čerstvé maso z kvalitních chovů nabízela firma Biopark. Máslo, tvarohy, smetany, sýry a další produkty z mléka k nám přivezli zástupci společnosti Polabské mlékárny. Kozí a ovčí produkty nám přivezli z Horského statku Abertamy. Chléb, koláče, a další biosuroviny zajišťovaly společnosti Country Life a Bionebio a pro mlsné jazýčky zde byla připravena ochutnávka a prodej kvalitních sušenek z biopekárny Zemanka. Jablečný mošt s dětmi připravovalo Ekocentrum Říčany. Obzvláště rádi bychom poděkovali Ekodomovu za krásný program pro děti a celému kolektivu Pro Bio Ligy, který nám pomohl s organizací a zajištěním jarmarku. Počasí nám přálo a všichni věříme, že další ročník, o kterém vás budeme včas informovat, si nenecháte ujít. Podívejte se ve fotogalerii jak to u nás vypadalo.

10. - 14.10.2011 - Školka v přírodě

Od pondělí 10.10. do pátku 14.10.2011 jsme si s některými dětmi užívali školku v přírodě na našem oblíbeném místě Klostermannova chata v šumavské obci Modrava. Jak nám bylo se můžete podívat ve fotogalerii.

21.9.2011 - Návštěva Open Gate

Jaké to je v lavicích? Co na to naši kamarádi, kteří letos usedli do první třídy? To vše a mnohem víc pojedeme zjistit do základní školy Open Gate v Babicích s dětmi ze třídy Včeliček . Moc se těšíme!

14.9.2011 - Environmentální výukový program "Skřítek a zvířátka"

Ve středu 14.9.2011 Procházka do přírody k rybníku Marvánek. Pojďme společně nahlédnout do světa zvířátek! Stále máme co objevovat…. Dozvíme se o tom, která zvířátka můžeme potkat u nás, kde žijí, čím se živí a také, jak je chránit.

1.9.2011 - Vítejte ve školce

Ve čtvrtek 1.9.2011 se poprvé sejdeme po prázdninách ve školce. Věříme, že jste si prázdniny jak se patří užili a pokud budete chtít, můžete nám o tom vyprávět.

13.8.2011 - Rodič v akci - natáčení pořadu Autosalon

V červnu ve školce proběhlo natáčení pořadu Autosalon, který pravidelně vysílá televize Prima. Jak vypadá hodnocení rodinných vozů očima dětí a maminek? Co děti zajímá? Jaké parametry jsou pro ně rozhodující? Podívejte se v archivu televize Prima na 32 díl pořadu Autosalon.

Příměstské tábory v Landii - léto 2011

Jako v minulých letech i v letošním roce navazujeme na tradiční příměstské tábory v Říčanech. Týdny i dny se dají libovolně kombinovat v průběhu celých prázdnin. Režim je upraven pro děti ve věku od 3 do 8 let. Rodič či pověřená osoba každé ráno (mezi 07:30 – 09:00) přivede účastníka tábora a v podvečer (mezi 16:00 – 17:30) vždy odvádí domu. V průběhu dne je pro děti zajištěna strava formou dopolední svačiny, oběda, odpolední svačiny a celodenní pitný režim, jídelníček můžete sledovat zde.. Děti se mohou těšit na pestrý program po tématických týdnech. Každý týden je plánován jeden celodenní výlet. Novinkou pro letošní rok je rozdělení dětí do věkově bližších skupin a přizpůsobení programu dle možností dětí. Podrobnosti k táborům naleznete níže. Termíny tématických týdnů se mohou změnit v závislosti na změně termínu výletů, připadajících na aktuální tématický týden.

22.8.2011 - Zápis do MŠ Landie ve Veliké Vsi

V pondělí 22. srpna 2011 bude probíhat v MŠ Landie Veliká Ves, v objektu Statku Leonard, den otevřených dveří a zápis pro školní rok 2011/2012. Přihlášku a zdravotní dotazník můžete stáhnout a vyplnit zde.

1.9.2011 - Landie se rozrůstá

Severně od Prahy v malé vesničce Veliká Ves v objektu Statku Leonard se od nového školního roku 2011/2012 otevře nová mateřská škola Landie. Školka ve Veliké Vsi bude pracovat dle koncepce a vzdělávacího programu stejně jako v Říčanech se zaměřením na pohybovou průpravu a zdravý životní styl, podpořený BIO stravováním z vlastní kuchyně. Na prostředí a průběh stavby se můžete podívat ve fotogalerii.

22.6.2011 - Výlet na BIO farmu Košík

Přibližně 70 kilometrů východně od Prahy se nachází Biofarma Košík. Statek se zabývá pěstováním zeleniny a chovem romanovských ovcí s produkcí mléka. Děti na vlastní oči uvidí, kde se berou všechny ty dobroty, které konzumují ve školce. Dojení na statku probíhá ručně za použití tradičních technik ze Slovenska. Stejně tak výroba sýra probíhá tradičním způsobem ve vlastní mlékárně.

16.6.2011 - Připojili jsme se k projektu Česko se hýbe
Cesko

Děláte něco pro své zdraví? Hýbete se? Cítíte se dobře? Dá se napsat ještě více otázek k tomuto tématu, ale ideální místo pro odpovědi na ně naleznete na www stránkách projektu Česko se hýbe ( http://www.ceskosehybe.cz ), do kterého jsme se též zapojili.

4.6.2011 - Dětský den v areálu Statku Leonard

Statek Leonard ve Veliké Vsi pořádá dětský den na téma Z POHÁDKY DO POHÁDKY. Při této příležitosti bude na statku den otevřených dveří v nově postavené budově Mateřské školky Landie, která zahájí svou činnost od 1. září 2011.

Červnové zahradní posezení s dětmi a rodiči

Konec školního roku se nám přiblížil a k jeho příležitosti bychom Vás rádi pozvali na přátelské neformální posezení na zahradě.

 • S Beruškami a Broučky v úterý 14.6.2011 od 16:00 hodin
 • S Motýlky ve středu 15.6.2011 od 16:00 hodin
 • Se Včelkami ve čtvrtek 16.6.2011 od 16:00 hodin
1.6.2011 - Den dětí na zámku v Průhonicích

Divadelní představení O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi si děti užily na den dětí v zámeckém parku v Průhonicích. Dalším nezapomenutelným zážitkem pro děti byla jízda Párty Busem. Za možnost využití moc děkujeme!

25.5.2011 - Rytířský den ve školce

Tématicky laděný projekt s poníky pro děti. Program je tvořen formou prožitkového učení a činnostmi dětí, které jsou založeny na přímých zážitcích dítěte. Kompetence komunikativní, sociální, kompetence k řešení problémů. Děti si užijí soutěže, hry, výtvarné činnosti a jízdy na ponících.

18.5.2011 - Návštěva ZŠ Open Gate

Se třídou Motýlků a Včelek navštívíme žáky ze ZŠ Open Gate, tentokrát to bude na celý den i s obědem. Půjdeme si zaplavat, zajezdíme si na koních, prohlédneme si farmu a užijeme si spoustu zábavy. Do batůžku dětem přibalte plavky a ručník.

11.5.2011 - Vyšetření pohybového aparátu předškolních dětí

Ve spolupráci s Klinikou komplexní rehabilitace Monada nabízíme preventivní vyšetření pohybového aparátu, které je zásadním a prvotním předpokladem kvalitní diagnostiky a racionální léčby funkčních i strukturálních poruch pohybové soustavy. Ideální doba k provedení vyšetření je předškolní věk. Rodiče mají možnost se vyšetření zúčastnit.

11.5.2011 - Výlet na zámek Berchtold

Zámek Berchtold, Kunice - Vidovice se nachází jen 15 km od Prahy. Celý areál od začátku devadesátých let minulého století chátral, nyní prochází celkovou revitalizací. V zámeckém parku najdou Berušky a Broučci Dětský ráj s Pohádkovou zemi plnou skřítků, strašidýlek, víl a jiných pohádkových bytostí. Součástí zámeckého parku je stálá výstava 32 miniatur českých hradů, zámků a dalších historických objektů z celé ČR.

9.5.2011 - Vyšetření dětí klinickým logopedem

Orientační vyšetření řeči, na základě kterého může být doporučena diagnostika a cílená terapie. Výběr odborníka logopeda je svobodným rozhodnutím rodičů. Žádáme rodiče, kteří budou mít o toto vyšetření zájem, o zaslání souhlasu s plánovaným vyšetřením (emailem – landie@landie.cz). Rodiče mají možnost se vyšetření zúčastnit.

5.5.2011 - Golfová průprava

Každý čtvrtek v průběhu května a června bude na golfovém hřišti ve Mstěticích probíhat kurz golfové průpravy. Budeme se těšit na příjemné prostředí a doufáme, že nám vydrží počasí, i když víme, že není špatného počasí, pouze špatně oblečeného golfisty.

3.5.2011 - Jarní plavání

Každé úterý v květnu probíhá jarní kurz plavání. Broučci dojíždí do Aquaparku v Čestlicích. Motýlci a Včelky dojíždí do bazénu Open Gate v Babicích.

2.5.2011 - Letní tenisová sezóna

Každé pondělí probíhá letní tenisová sezóna na venkovní antuce.

29.4.2011 - Slet čarodějů a čarodějnic

Do naší školky se slétnou čarodějnice a čarodějové. Děti ráno přijdou do školky v maskách a bude pro ně připravena čarodějnická škola. Když nám vyjde počasí, uděláme si na zahradě malý ohýnek.

21.4.2011 - Noc ve školce

Na téma hledání velikonočních vajíček se uskuteční noc ve školce pro Včelky.

Mořský svět plný krásných akvárií a obřích nádrží. Děti se mohou těšit na nádrž s vrakem lodi Bounty, nádrž s majákem ze Severní Karolíny, korálovou jeskyni, žraloky a jiné predátory, ryby, korýše, želvy apod.

12.4.2011 - Jarní plavání Broučků

Od úterý 12.4.2011 začíná plavání hrou pro třídu Broučků. Dalších 8 týdnů budou děti z Broučků dojíždět do bazénu čestlického aquaparku, kde se budou učit základním dovednostem ve vodě.

6.4.2011 - Povídání o Africe - projekt společnosti Adra

Humanitární organizace ADRA nabízí mateřským školám výukové programy o rozvojových zemích. Cílem je ukázat dětem, že existují i jiné země, než je ta naše, a jiné světadíly, než je Evropa. Existenci lidí, kteří různě vypadají, různě se oblékají, bydlí v různých obydlích, mají rozdílné zvyky, tradice, náboženství apod. Na druhou stranu je snaha dětem vysvětlit, že všichni lidé jsou si podobní a všichni mají stejné potřeby, jako mít co jíst, mít kde spát a být někým milován. Nejlépe se tyto odlišnosti a podobnosti ukazují na příbězích vrstevníků dětí z jiných zemí.

1.4.2011 - Setkání s rodiči

Zveme všechny rodiče na dubnové setkání. S Beruškami se sejdeme ve třídě v úterý 5.4.2011 v 15:30 hodin, s Broučky též v úterý 5.4.2011 ve třídě v 16:30 hodin. Setkání s rodiči Motýlků se uskuteční ve čtvrtek 7.4.2011 od 16:00 hodin a s rodiči Včelek se sejdeme v pondělí 11.4.2011 od 16:00 hodin. Hlídání dětí po dobu setkání je samozřejmostí.

30.3.2011 - Výlet do svíčkárny v Šestajovicích

Exkurze s výrobou svíček a návštěva minifarmy nás čeká v české svíčkárně Rodas v Šestajovicích.

29.3.2011 - Plavání v Open Gate

Venku to sice zatím tak nevypadá, ale jaro nám zaklepe na dveře a s ním i pravidelné jarní plavání. Každé úterý od 29.3.2011 v průběhu deseti lekcí děti navážou na podzimní plavání a budou se zdokonalovat v ovládání těla ve vodě.

16. a 23.3.2011 - Projektové dny - Výtvarná dílna

Martina Rajdlová se úspěšně zotavila z úrazu a opět ji budeme mít možnost s její kolegyní přivítat u nás ve školce. "Jarní tvoření", tak se jmenuje projekt, který si pro nás v březnu připravila. Už se těšíme na společný výsledek.

2.3.2011 - Žabák Valentýn

Ve školce nás navštíví divadélko Buchty a Loutky. Jak to chodí v žabím světě? Necháme se překvapit.

1.3.2011 - Bruslení pro Včelky

Pravidelné bruslení na zimním stadionu ve Velkých Popovicích končí v úterý 15.3.2011.

Středa 16.2.2011 - Karneval ve školce

Rytíři? Princezny? Zvířátka? Sami jsme zvědaví kdo nás v letošním roce přijde navštívit. Kdo všechno u nás byl loni se můžete podívat ve fotogalerii.

Čtvrtek 10.2.2011 - Zoubky jako perličky

Projekt Zoubky jako perličky reaguje na neuspokojivý stav dětské zubní hygieny v České republice. Celé řadě zubních onemocnění, jako je parodontitida nebo zubní kaz lze předejít kvalitní preventivní péčí o chrup. Jak správně pečovat o své zuby nám přijedou ukázat studenti stomatologie. Více o projektu najdete na internetových stránkách Zoubky jako perličky.

31.1. - 4.2.2011 - Školka na horách

Na zimní školku v přírodě, tentokrát na horách se zeměřením na výuku lyžování, pojedeme s dětmi první únorový týden. Ubytujeme se v obci Lipno, v hotelu Slunečná louka. Ovládat lyže se budeme učit v nedalekém skiareálu Lipno.

12.1.2011 - Návštěva ZŠ U Říčanského lesa

Jak to chodí ve škole? To půjdeme zjistit se třídou Včelek do Základní školy U Říčanského lesa.

Pátky v solných lázních

Též v prosinci budeme navštěvovat solné lázně v Říčanech.

1.12. - Projektový den - Výtvarná dílna

Martina Rajdlová, výtvarnice, která se inspiruje energii svého nitra i podněty z okolního světa, připravila pro naše děti výtvarný den. Inspirovali jsme se tradičním setkáním s Mikulášem a Čertem. Děti si budou vyrábět svého čerta, kterého si vezmou domů.

24.11. - Výlet do ,,Pohádkového království" - Včelky

Do pohádkového království v Praze se tentokrát vydají Včelky.

11.11. - Prezentace ZŠ U Říčanského lesa

Ve čtvrtek 11.11. v 16:30 hodin navštíví naši MŠ ředitel základní školy U Říčanského lesa pan Mgr. Daniel Kohout.

10.11. - Návštěva Včelek v Open Gate

Jak se učí děti na základní škole Open Gate se pojede podívat třída Včelek.

3.11. - Divadélko z pytlíčku v MŠ

Hravá pohádka. Černoušci se v ní při svém pátrání setkávají s řadou fantaskních postav z dětského světa jako jsou např. Pán s hlavou a bez hlavy, Zmrzlinový sněhulák, Figurky ze hry „Člověče, nezlob se či Koňský vrtulník atd. Černoušci ovšem netuší, že za vším se tyčí jedna neobyčejná žirafa. Vzájemnost a kamarádství černoušků je silnější než všemožná lákadla, která jim přicházejí do cesty a tak nakonec (na rozdíl od knihy paní Christie) všechno dobře dopadne.

20.10. - Výlet do pohádkového domu v Pičíně

Skřítci, vodníci, víly a jiné pohádkové bytosti přivítají Motýlky a Včelky v Pohádkové zemi v Pičíně.

18.10. - Tenisová průprava - změna

Od pondělí 18.10. budeme chodit s dětmi na tenis do kryté haly, končí letní sezóna.

Pondělky a středy - jóga pro děti

Jóga je určena pro starší děti, které jsou schopny vědomé koordinace pohybu (Včelky a Motýlci). V pondělí je jóga pro kluky, ve středu jóga pro holčičky.

4. - 8.10. - Školka v přírodě Včelky

V pondělí 4.10. odjížíme na školku v přírodě na naše oblíbené místo Klostermannova chata v šumavské obci Modrava.

22.9. - Výlet do Ostré - Motýlci a Včelky

Ve středu 22.9. pojedeme na výlet do Botanicusu v Ostré. Už se těšíme na řemesla, bez kterých se život našich předků neobešel a dnes se pomalu vytrácejí. Projdeme se po přilehlých bylinných zahradách.

22.9. Setkání s rodiči Berušek

Ve středu 22.9. od 15:30 hodin se koná setkání s rodiči Berušek.

21.9. Setkání s rodiči Broučků

V úterý 21.9. od 16:00 hodin se koná setkání s rodiči Broučků.

21.9. Začínáme s angličtinou

Od úterý 21.9.2010 začíná pravidelná angličtina hrou, kterou pro naši školku zajišťuje společnost Wattsenglish již třetím rokem.

20.9. Setkání s rodiči Motýlků

V pondělí 20.9. od 16:00 hodin se koná setkání s rodiči Motýlků.

16.9. Setkání s rodiči Včelek

Ve čtvrtek 16.9. od 16:00 hodin se koná setkání s rodiči Včelek.

7.9. Pravidelný kurz plavání

V úterý 7.9.2010 začíná pravidelný kurz plavání. V průběhu 10 návštěv bazénu v areálu Open Gate v Babicích se budou děti věnovat otužování, hrám ve vodě a základům plavání.

6.9. Začínáme s tenisovou průpravou

Od pondělí 6.9.2010 začíná pravidelná tenisová průprava. Každé pondělí až do konce června budou děti chodit do nedalekého sportovního areálu Oáza, kde budou pod vedením trenéra absolvovat tenisovou průpravu.

30.8. Prázdniny jsou za námi

Děkujeme za krásně prožité prázdniny s vašimi dětmi a těšíme se s některými v příštím roce na viděnou. Věříme, že si u nás děti užili krásné chvíle a budou mít na co vzpomínat. Všem přejeme úspěšné vykročení do nového školního roku!

9.6. - Výlet na zámek Konopiště

Broučci, Motýlci a Včelky se vypravily na zámek Konopiště. Svezly se zámeckým vláčkem, návštívily růžovou zahradu a pozdravily medvědy.

2.6. - Výlet na zámek Berchtold - odložen z důvodu nepříznivého počasí na středu 16.6.

Výlet pro Berušky do pohádkového království zámku Berchtold.

2.6. - Noc ve školce

Oblíbená noc ve školce tentokrát s výpravou za piráty nás čeká ze středy na čtvrtek ve školce. Pyžamko, hygienické potřeby a kamaráda plyšáka sebou na spinkání.

1.6. - Den dětí

Hry, soutěže, zábava a dobrá nálada nám pomohou při oslavě dne dětí ve školce. Snad nám vydrží počasí a užijeme si náš sváteční den jak se patří.

26.5. - Vyšetření pohybového aparátu

Ve spolupráci s klinikou komplexní rehabilitace Monada proběhne ve školce vyšetření pohybového aparátu u dětí starších 5-ti let. Onemocnění pohybového aparátu má většinou původy již v dětství, kdy se vlivem nesprávného zatížení pohybového aparátu rozvíjí svalová nerovnováha, která vede k vadnému držení těla. V posledních desetiletích se hovoří o enormním nárůstu vadného držení těla u dětí, tento nárůst je spojován se změnou životního stylu, s nárůstem obezity, s velkou mírou pohybové chudosti a jednostranností moderního způsobu života.

19.5. - Výlet na Hrad Okoř

Na Okoři je pohádková cesta, jako žádná ze sta. Na cestě nás budou čekat malíři, kovář, řezbář, krajkářka, kameník a spousta pohádkových postav. Celodenní výlet je pro děti ze tříd Broučků, Motýlků a Včelek.

5.5. - Výlet do ZOO parku v Habrkovicích

Navštívíme park zvířat, který buduje nedaleko Kutné Hory pan Ringel. Drezér šelem Jan Ringel pochází ze známé cirkusové rodiny. Je pravnukem proslulého Jana Fialy, majitele největšího cirkusu své doby, cirkusu Henry, z kterého po znárodnění vznikl na základě popularity Bassova románu slavný cirkus Humberto.

30.4. - Slet čarodějů a čarodějnic

Do naší školky se slétly čarodějnice a čarodějové. Že jich u nás letos bylo hodně, se můžete podívat ve fotogalerii.

28.4. - Divadlo ve školce - O Malé čarodějnici

Kouzelnická pohádka o malé čarodějnici Malče, která se učí čarovat, a děti jí budou v jejím konání pomáhat.

22.4. - Začínáme golfovou průpravu v areálu golfového hřiště ve Mstěticích

Již po druhé začínáme kurz golfu děti z Landie. Každý čtvrtek, celkem 10x bude v dopoledních hodinách probíhat lekce golfu ve Mstěticích. Golfová průprava není zařazena do standardního programu a je nad rámec školného. Přihlašovat můžete děti v kanceláři školky nebo u paní ředitelky. Cena kurzu je 2000,- Kč / dítě.

14.4. - Výlet do Mořského světa

Oblíbený výlet do Mořského světa na Výstavišti v Praze. Jsme zvědaví, co se od minulého výletu změnilo a jaké nové přírůstky nás čekají.

12.4. - Setkání rodičů Motýlků a Včelek

Též rodiče Motýlků a Včelek srdečně zveme na dubnové setkání. Sejdeme se v pondělí 12.4. v 16:00 hodin ve třídě Včelek. Hlídání dětí po dobu setkání je samozřejmostí.

8.4. - Setkání rodičů Berušek a Broučků

Zveme rodiče Berušek a Broučků na dubnové setkání. S Beruškami se sejdeme ve třídě v 15:30 hodin a s Broučky ve třídě v 16:30 hodin. Hlídání dětí po dobu setkání je samozřejmostí.

6.4. - Začínáme pravidelné plavání v bazénu Open Gate

První dubnové úterý začínáme pravidelně plavat v bazénu Open Gate v Babicích. Pravidelný kurz bude mít 10 lekcí a zúčastní se ho děti z Broučků, Motýlků a Včelek.

1.4. - 7.4. - Prázdniny Wattsenglish

Z důvodu jarních prázdnin v jazykové škole Wattsenglish bude přerušena výuka angličtiny ve školce od čtvrtka 1.4. do středy 7.4.2010

31.3. - Výlet do Království železnic

V úžasném malém světě Království železnic uvidíme největší modelovou železnici u nás a dozvíme se spoustu zajímavých věcí z historie kolejové dopravy.

Ve školce nás navštíví Divadlo koňmo se svou pohádkou, do které se zapojí i děti.

24.2. - Výlet do Divadla bez zábradlí

Motýlci a Včelky pojedou na představení Nebojte se strašidel, které je čeká v Divadle bez zábradlí.

17.2. - Měli jsme karneval

Princové a princezny, kovbojové, piráti a další pohádkové postavy k nám ve středu 17.2. přišli do školky. Nahlédněte do fotogalerie.

Školka na horách

V týdnu od 8.2. do 12.2.2010 jsme byli s dětmi ve školce v přírodě, tentokrát na horách se zeměřením na výuku lyžování. Stejně jako v loňském roce jsme byli v obci Lipno, ubytováni v hotelu Slunečná louka a v nedalekém skiareálu Lipno jsme se věnovali jízdě na lyžích a užívali si krásnou zimní přírodu. Foto si můžete prohlédnout zde.

20.1. - Výlet do Pohádkového království

Vstoupíme do světa klasických českých pohádek. Projdeme se tajemným lesem, potkáme pětimetrového Krakonoše, který sešel z hor, třímetrové muchomůrky hned vedle perníkové chaloupky a spoustu dalších pohádkových postav. Je pro nás připraveno divadlo, malování na obličej a pro tvořivé děti výtvarný ateliér.

5.1. - Pravidelné bruslení pro starší děti

V úterý 5.1. začíná pravidelný kurz bruslení pro starší děti na zimním stadionu ve Velkých Popovicích.

Další služby v Landii
23.6. - Prezentace Základní školy Open Gate

Ve středu 23.6.2010 od 16:00 hodin se ve školce bude konat prezentace Základní školy OPEN GATE. Jste srdečně zváni.

15., 16., 17.6. - Posezení u ohně

Odpolední posezení u ohýnku v úterý 15.6. pro třídu Berušek, ve středu 16.6. pro třídy Motýlků a Včelek, ve čtvrtek 17.6. pro třídu Broučků. Sejdeme se kolem 16 hodiny, opečeme buřtíky od řezníka špejlíka a náš kozel zahradník připraví ovocný a zeleninový piknik.

Divadelní představení nám zahraje sdružení ANIMA CANDIDA. Tentokrát zimní pohádky s písničkami O Sněhurce a dvou párech trpaslíků, O království ramínek a O vánočním stromečku a kometě nás naladí na vánoční čas.

Toto představení nabízí dětem možnost zahrát si na nástroje a pomáhat v cirkuse zametat manéž, hlídat zvířata a těm nejšikovnějším i tančit.

18.11. - Výlet do Štefánikovy hvězdárny

Proč se střídá den a noc? Jak je Slunce doopravdy veliké, se děti dovědí v krátkém pásmu připraveném pro MŠ. Pak navštívíme kopule, kde si prohlédneme zajímavé expozice astronomie, dalekohledy a povíme si něco o jejich funkci. Když bude dobré počasí, budeme pozorovat Slunce. Odjezd ze školky je plánován na 9:15 hodin.

11.11. - Fotograf v Landii

Navštíví nás pan fotograf ze společnosti eFoto, aby nás vyfotil, udělal nám památku na letošní rok a mohly jsme porovnat, jak jsme od loňska vyrostly.

Divadelní představení nám zahraje sdružení ANIMA CANDIDA. Pohádky s písničkami O kohoutkovi a slepičce, O kudličce rybičce a duhové kuličce, O Smolíčkovi nám zpříjemní sychravý podzim.

Začínáme s jógou. Jóga je určena pro starší děti, které jsou schopny vědomé koordinace pohybu.

12.10. - Vyšetření dětí klinickým logopedem

Orientační vyšetření řeči, na základě kterého může být doporučena diagnostika a cílená terapie. Výběr odborníka logopeda je svobodným rozhodnutím rodičů. Rodiče měli možnost se vyšetření zúčastnit. Obsah vyšetření:

 • navázání kontaktu s dítětem
 • orientační vyšetření sluchu
 • vyšetření schopnosti sluchového rozlišování hlásek
 • vyšetření porozumění řeči a řečové produkce
 • vyšetření motoriky mluvidel a jazyka

Kontakt: Mgr. Martina Barchánková, tel: +420 602 200 693

9.10. - Solná jeskyně, Doltron Ranch - Svojetice

V pátek 9.10.2009 jsme začali 10 pravidelných návštěv v solné jeskyni ve Svojeticích.

5.10. - 9.10. Školka v přírodě

V týdnu od 5.10. do 9.10. jsme byli s dětmi na školce v přírodě. Využili jsme zkušenosti z loňského roku a strávili příjemný týden v Klostermannově chatě v krásné šumavské obci Modrava. Počasí nám přálo a jak jsme si to užili se můžete podívat do fotogalerie.

8.9. - Plavání

V úterý 8.9. jsme zahájili podzimní plaveckou průpravu. Celkem 10x navštívíme bazén v gymnáziu OPENGATE, kde si budeme užívat plavání a vše co s tím souvisí.

31.8. - Od září v Landii více hodin s rodilým mluvčím

V novém školním roce jsme rozšířili angličtinu hrou od pondělí do čtvrtka. Každý den je ve školce přítomen rodilý mluvčí, který asistuje při běžných odpoledních činnostech, aby si děti osvojovaly angličtinu přirozeně nenucenou formou v rámci hry. Lektory a metodu výuky nám opět zajišťuje společnost Wattsenglish.

23.9. - Výlet do Ostré

Ve středu 23.9. pojedeme na výlet do Botanicusu v Ostré. Už se těšíme na řemesla, bez kterých se život našich předků neobešel a dnes se pomalu vytrácejí. Projdeme se po přilehlých bylinných zahradách.

15. a 16.9. Setkání s rodiči

V úterý 15.9. od 17:00 hodin se koná setkání s rodiči Včelek a Motýlků. Ve středu 16.9. od 16:00 hodin se koná setkání rodičů třídy Berušek a od 17:00 hodin pak setkání s rodiči Broučků. Budete seznámeni s tématickým plánem na školní rok 2009/2010 a obdržíte informace o konkrétních akcích připravovaných na tento školní rok.

31.8. - Jak nám bylo o prázninách?

V průběhu prázdnin jsme v rámci tématických týdnů navštívili krásná místa v blízkém i dalekém okolí. Kde jsme všude byli se můžete podívat ve fotogalerii.

10.8. - Otevíráme další třídu

Od 1. září otevíráme další, již čtvrtou třídu. Zapsat je možné již v průběhu srpna. Jak můžete zapsat? Stačí si telefonicky domluvit nezávaznou osobní schůzku a přijít se k nám podívat.

1.8. - Nové možnosti financování

Od září tohoto roku je možné uhradit školné předem na polovinu školního roku (5 měsíců), či celý školní rok (10měsíců). Při platbě předem poskytujeme slevu na školné a stravné ve výši 3% u půlroční platby a 6% v případě platby na celý školní rok.

1.7. Landie je v provozu celé prázdniny

Nepodařilo se Vám zajistit dostatečně zajímavý program v průběhu prázdnin pro Vaše nejmenší? Právě pro Vás máme otevřeno přes celé prázdniny. Kapacita příměstských táborů ještě není vyčerpána.

30.6. Hurá prázdniny

Přejeme všem krásné a slunečné prázdniny, plné radosti a nezapomenutelných zážitků!

29.6. Příměstské tábory v Landii

Na letní prázdniny jsme pro děti připravili stejně jako v loňském roce příměstský tábor v Říčanech. Jedná se o turnusy po pěti pracovních dnech. Dny i týdny se dají libovolně kombinovat v průběhu celých prázdnin. Režim je typický pro většinu příměstských táborů a je upraven pro děti ve věku od 3 do 7 let. Rodič či pověřená osoba každé ráno (mezi 07.30 – 09.00) přivede účastníka tábora a v podvečer (mezi 16:00 – 17:30) vždy odvádí domu. V průběhu dne je pro děti zajištěna strava formou dopolední svačiny, oběda, odpolední svačiny a celodenní pitný režim, jídelníček můžete sledovat zde. Děti se mohou těšit na pestrý program po tématických týdnech. Každý týden je plánován jeden celodenní výlet. Ani špatné počasí nám náladu nezkazí. Podrobnosti k táborům naleznete níže. Termíny tématických týdnů se mohou změnit v závislosti na změně termínu výletů, připadajících na aktuální tématický týden.

24.6. Naučná stezka Radonice

Nakrmit domácí zvířátka a pohladit si většinu mohly děti na naučné stezce v Radonicích.

3.6. Výlet do pohádkového skanzenu v Kouřimi

Využili jsme pohádkového týdne a navštívili muzeum lidových staveb v Kouřimi.

27.5. Vláčkem na Konopiště

Prošli jsme se růžovou zahradou na Konopišti. Navštívili jsme medvěda a viděli pávy v celé své kráse.

20.5. Vyšetření pohybového aparátu

Pro předškolní děti organizujeme ve spolupráci s Klinikou komplexní rehabilitace Monada, vyšetření pohybového aparátu.

13.5. Výlet do Horse Academy

Dopoledne na koních jsme strávili v areálu Horse Academy v Petříkově.

29.4. Divadlo ve školce - HASTRMÁNKOVO JARO

Vodníci a Hastrmani z rybníků jsou dávno pryč, zmizeli jak voda z dlaní, jak z děravé kapsy klíč. Nenajdu je na potoce, mlýn tam také přestal mlít, tak za nimi jednou v roce do pohádky musím jít…

23.4. Golfová průprava - NOVINKA V PROGRAMU

Ve čtvrtek 23.4. jsme poprvé navštívili golfový klub ve Mstěticích. Kluci ze třídy včelek zde absolvují kurz golfu, který proběhne v deseti lekcích.

10.3. Školka na horách

V termínu 2.3. - 6.3.2009, jsme byli s dětmi na školce na horách. V letošním roce jsme byli ubytováni v hotelu Slunečná louka na Lipně, 150 metrů od skiareálu Lipno, kde byly pro děti ideální podmínky na výuku lyžování. Že jsme si užili nejen lyžování, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.